Vis giliau į bankų krizės Vakarų Europoje sukeltą recesiją klimpstančiai Rytų Europai reikalinga koordinuota Europos Sąjungos (ES) pagalba, teigia Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

„Būtų gerai, kad ES valdžios institucijos taikytų labiau koordinuotą požiūrį“, - pareiškė Stokholme viešintis A.Kubilius interviu britų verslo dienraščiui „The Financial Times“. „Mes taip pat panašiai nukentėjome nuo krizės paskolų rinkose ir recesijos.“

A.Kubilius įspėjo, kad finansų sektoriaus krizė Ukrainoje ir Rusijoje gali dar pabloginti padėti regione.

„Nerimaujame dėl to, kas gali nutikti Ukrainoje ir Rusijoje“, - teigė Lietuvos premjeras. „Vienos iš šių didelių rinkų žlugimas turėtų itin neigiamų padarinių visam regionui.“

Silpstant eksporto rinkoms, o užsienio bankams ribojant skolinimą vietos padaliniams, manoma, kad į recesiją šiemet įžengs dauguma Rytų Europos šalių.

Tai atsilieps ir Vakarų Europos bankams bei ūkiams, rašo „The Financial Times“. Šią savaitę, tarptautinei reitingų agentūrai „Moody‘s“ įspėjus apie galimą kelių bankų reitingų sumažinimą dėl problemų jų Rytų Europos padaliniuose, akcijų ir valiutų rinkos pastebimai nusilpo.

REKLAMA

Kai kurie Vakarų Europos bankai jau kreipėsi į Briuselį su prašymu paremti skolinimą Rytų Europoje; Europos Sąjungos vadovai svarstys regiono problemas kovo 1 dieną rengiamame aukščiausiojo lygio susitikime.

Pasak A.Kubiliaus, Baltijos šalių įmonės skundžiasi, jog užsienio bankai griežtina skolinimo sąlygas, ir įmonėms nepavyksta gauti paskolų, kurios leistų joms pasinaudoti eksporto galimybėmis. „Kartais norėtume, kad požiūris būtų labiau teigiamas, ypač tais atvejais, kai verslo būklė nėra prasta“, - mano Lietuvos vyriausybės vadovas.

Sprogus „burbului“ vartojimo ir nekilnojamojo turto rinkose, Baltijos šalys 2008 metais nugrimzdo į recesiją. Manoma, kad šiemet šie ūkiai gali smukti iki 10 procentų.

A.Kubilius pabrėžė, kad Baltijos valstybių padėtis itin sudėtinga, nes, savo fiksuotiems valiutos kursams apsaugoti, regiono vyriausybės turi griežtinti, o ne švelninti fiskalinę politiką. Be to, jų eksportas pralaimi konkurencingumo atžvilgiu šalims, kurių valiutos kursai mažėja.


Rašyti komentarą...
C
Cikagietis
2009-02-19 01:31:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu EU ir NATO Lietuvos Premjero A. Kubiliaus minciai:

-reikalinga koordinuota EU pagalba toms valstybems, kurios 1990 metais issivadavo is rusu okupacijos ir vel yra Kremlin kgb chuntos provokaciju, santazo ir terorizavimo taikiniu.

Labiausiai patiko tai, kad A. Kubilius :
-placiu paziuru, moka susisteminti,
-surasti sprendimus ir isvadas,
- laisvai, argumentuotai kalba angliskai,
-moka be verteju bendrauti su vakaru partneriais,
- stiprina EU vienybe,
-prasklaido rus propagandos dumus ir Kremlin hipnoze turingoms EU valstybems,
-akcentuoja Kremlin kgb chuntos taktika ir pavojus Europai.
-mazina pries tai dirbtinai sukurta padalijima, i kazkokias "Vakaru ir Rytu Europos Sajungos valstybes."

EU erdve, kaip ir NATO erdve turi buti nedaloma ir vertinama vienodai, tiek energetine, finasine, informacine, svietimo, kulturine, vakaru vertybemis pagrista, blaivi, sazininga fyvensena privalo ateiti i Lietuva ir isstumti 1940-1990 m rusu okupacijos palikima
-rusu kalba,
-mela, klasta,
-kriminaline- vergiska gyvensena,
-nepagarba artimui, Valdziai ir EU & NATO Tevynei Lietuvai.

Siuo metu labai reikalinga moraline parama vakarietiskam LT Seimui ir A. Kubiliaus Vyriausybei.

Buk vienas is ju remeju dabar.

O kada pradesim rinkti parasus uzdaros akcines bendroves BNS/ELTA Licenzijos sustabdymui, iverinsime nusikaltimus pries Lietuva, kuomet ji nepastebimai, visiems matant:
- Lietuva izoliavo nuo Vakaru informacines erdves,
-istrina Schengen erdes ribas ir sulieja su rusijos propagandos pelke,
-uzblokavo vieshuma, Lietuvos zinias i angliska, tarptautine informacine erdve,
-isbrauke Lietuvos varda is pasaulio ziniu skyriaus,
-Lietuva neturi jokio isejimo i pasauli, neturi anglu kalbos LT ziniu Tarnybos, transliaciju AM/FM siustuvais, t.y Lietuvai uzkimsta burna o pasaulis neturi supratimo kas vyksta Lietuvoje!

Stai kodel issilaisvinimas is rusu energetinio santazo, vergves, rusu propagandos ir ju talkininku, privalo buti vykdomas vienu metu, koordinuotai o dar geriau karti su kgb, komuniuzmo Tribunolu Nurnberg-2.

Linkiu LT Valdziai, kartu su EU, NATO, USA vadovams sekmes ir vienybes, Laisves, Vakaru, bendrazmogiskuju vertybiniu pagrindu.Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų