Ruslano Kondratjevo nuotr.

Ruslano Kondratjevo nuotr.

Ypatingos skubos tvarka dešimtis įstatymų, reikalingų įgyvendinant antikrizinį Vyriausybės planą, stumianti koalicija sulaukia ne tik opozicijos politikų priekaištų, bet ir protestų po parlamento langais. Patys partneriai ginčijasi ir tarpusavyje.

Protestai

Ketvirtadienį nuo ryto prie Seimo organizuoti net keturi protesto piketai. Lietuvos muzikos atlikėjai savo kūryba ir akcija „Mūsų nebereikia?!“ kreipėsi  į Seimą ir Vyriausybę ragindami ekonominę krizę stabdyti tokiais sprendimais, kurie nesužlugdytų kūrybinių žmonių. Videoreportažą žiūrėkite po straipsniu.

Žinomi šalies atlikėjai nemokamu koncertu ragina valdžią įsiklausyti į proto balsą, skubotai nespausti jų papildomais mokesčiais.

REKLAMA

Renginyje dalyvauja: Andrius Mamontovas, Vytautas Juozapaitis, „Skamp“, „N.E.O.“, Vaidas Baumila, Soliaris, „Yva“, Sasha Son, „Delfinai“, „69 danguje“, Merūnas, Gediminas Varna-Tiškevičius, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Rūta Ščiogolevaitė, Eglė Jurgaitytė, Simona, Gabrielė, Ruslanas Kirilkinas, Alanas Chošnau, Andrius Rimiškis, Milano, Vudis, „Fuego“, Justas, „Kastaneda“ ir kt.

Renginio dalyviai bendrą kreipimąsi įteiks Seimui. Vyriausybė, be kitų, teikia įstatymo projektą, pagal kurį autorinį honorarą gaunantys kūrėjai mokėtų didesnį pajamų mokestį ir nuo šių pajamų pradėtų mokėti „Sodrai“.

Tarp akcijos dalyvių - ir TPP atstovai

Akcijoje „Mūsų nebereikia?!“ dalyvavo ir keli valdančiajai Tautos prisikėlimo partijai (TPP) priklausantys muzikantai.

„Tapsime greitai emigrantais ir varysime groti gatvėse“, - užlipęs ant nedidelės scenos, įrengtos Nepriklausomybės aikštėje, pareiškė dainininkas Žilvinas Žvagulis.

Jis yra TPP steigėjas ir narys. Pramogų verslo atstovų sukurta partija šiuo metu priklauso valdančiajai koalicijai, o jos atstovai Vyriausybėje ir Seime balsavo už siūlymus iš autoriaus honorarų atskaičiuoti nebe 15, o 21 proc. gyventojų pajamų mokestį, panaikinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą bilietams, knygoms.

„Turbūt koalicija jiems liepė taip balsuoti, - ketvirtadienį svarstė Ž. Žvagulis, paklaustas apie partijos poziciją. - Ką gali 16 žmonių padaryti? Nors tikiuosi, kad ir jie atsigaus.“

Kita vertus, dainininkas prisipažino, kad bendražygių pozicija jį stebina. „Sutinkame veržtis diržus, bet ne taip žiauriai“, - sakė Ž. Žvagulis.

REKLAMA

Kitas TPP steigėjas dainininkas Česlovas Gabalis tvirtino nesuprantąs, kaip buvę kolegos menininkai taip greitai pamiršo, iš kokių pajamų patys gyveno.

Menininkų pasirašytame kreipimesi į Seimo narius prašoma nežlugdyti kūrybinių žmonių.

„Siūlymai papildomai apmokestinti autoriaus honorarus ir padidinti PVM tarifą kultūros sektoriui reiškia, jog šiuo metu jau prasidėjęs sunkmetis kūrybos žmonėms gali priversti menininkus mesti savo kūrybinę veiklą ir ieškotis duonos išgyvenimui kitur“, - rašoma kreipimesi.

Jame klausiama, ar daug rašytojų, poetų, kompozitorių Lietuvoje gyvena pasiturinčiai iš savo kūrybos.

„Ar tikslinga socialinio draudimo mokesčiu apmokestinti autoriaus pajamas? Sprendžiant šį klausimą nereikia užmiršti, kad šalyje naudojami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių autorių kūriniai. Nejaugi Lietuva apmokestins ir užsienio šalių autorių pajamas ir įsipareigos jiems mokėti pensijas bei pašalpas, kurių pastariesiems nereikia?“ - klausiama rašte.

Šį dokumentą pasirašė 40 menininkų: Ž. Žvagulis, Č .Gabalis, Rūta Ščiogolevaitė, Stano, Gediminas Varna-Tiškevičius, Eglė Jurgaitytė, Ruslanas Kirilkinas, Vaidas Baumila, Alanas Chošnau, Valentinas Sventickas ir kiti.

Dokumentą elektroniniu paštu ketinama nusiųsti kiekvienam parlamentarui.

Nesulaukė dėmesio

Pasak Žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus, kūrėjai ketvirtadienį susirinko prie Seimo, nes į anksčiau jų siųstus raštus niekas nekreipė dėmesio.

„Tai žmonės, kurie nori, kas valdžia su jais kalbėtųsi, - teigė jis. - <...> Jie nori, kad būtų įsiklausyta į jų lūkesčius, o ne skubiais sprendimais griaunami jų gyvenimai.“

REKLAMA

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė įstatymų pataisoms, pagal kurias autoriaus honorarą gaunantys asmenys kitąmet mokėtų nebe 15 proc., o 21 proc. pajamų mokestį.

Nuo autoriaus atlyginimo darbdavys už darbuotoją „Sodrai“ kitąmet dar turėtų pervesti 7 proc. įmoką pensijų, ligos ir motinystės, nedarbo bei nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui ir 3 proc. sveikatos draudimo įmoką.

Pats darbuotojas dar turėtų sumokėti 1 proc. dydžio pensijų įmoką bei 6 proc. sveikatos draudimą, kuris bus dalis 21 proc. pajamų mokesčio.

Po 7 proc. pajamų dydžio įmoką „Sodrai“ ir po 3 proc. - sveikatos draudimui turės pervesti ir sportininkų bei atlikėjų darbdaviai, taip pat autoriai, neturintys darbdavio.

Šios grupės asmenims dar patiems teks sumokėti 1 proc. dydžio pensijų draudimo įmoką bei 6 proc. sveikatos draudimą.

Opozicija piktinasi „buldozeriu“

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Dailis Barakauskas portalui „Balsas.lt“ sakė, kad valdantieji atrodo lyg pamišę. „Naktimis prastūminėja viską iš eilės, reikalauja nesigilinti ir nesiklauso argumentų. Gali sakyti, ką nori. Net į teisėtus frakcijų prašymus daryti pertraukas nereaguoja – nubalsuoja ir šuoliuoja toliau. Patys konservatorių frakcijos nariai nesupranta, už ką balsuoja“, -  tvirtina D. Barakauskas.

Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys sako, kad opozicija gali ir per naktį padirbėti tam, kad, kiek įmanoma, neleistų prastumti neišbaigtų, painiavą keliančių įstatymų. „Valstybėje jau ir taip sukelta panika, kuri dar labiau šiurpina verslą. Jie nesitikėjo, kad gaus valdžią, o dabar yra panikoje ir gąsdina kitus“, – tvirtino K. Daukšys. Jis stebėjosi neįtikėtinu skubėjimu ir teigė, jog nebūtų nieko blogo, jei pasitvirtinus biudžetą vieną mėnesį dar būtų galima svarstyti reikalingus įstatymus, o tuo metu dar galiotų sena tvarka. Anot jo, ir verslo subjektams būtų laiko į viską įsigilinti.

REKLAMA

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija skelbia, jog nepalaikys kitų metų biudžeto įstatymo ir jį lydinčių mokesčių naštą didinančių įstatymu, kadangi dėl juose numatytų nepagrįstų lėšų mažinimo ir taupymo priemonių skaudžiausiai esą nukentės dauguma dirbančių ir mažiausias pajamas gaunančių  Lietuvos piliečių (neįgalieji, pensininkai, daugiavaikės šeimos). Socialdemokratams nepriimtina, kad didesnė mokesčių našta teks ir verslui, o tai pasaulinės finansinės ir ekonominės krizės metu mažins darbo vietų skaičių, didins nedarbą,  augs socialines pašalpas gaunančių žmonių skaičius.

Koalicijos partnerių ginčai

Liberalcentristų lyderis Artūras Zuokas ir keliolika parlamentarų raštu kreipėsi į premjerą, reikalaudami išsaugoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas knygoms, vaistams, spaudai ir kai kurioms kitoms sritims. Tai laikoma signalu, kad už dalį siūlomų įstatymų gali balsuoti ne visa koalicija.

Premjeras Andrius Kubilius reikalauja remtis Vyriausybės programa ir tvirtina, kad, įvykdžius A. Zuoko reikalavimus, biudžetas negautų šimtų milijonų litų. Opoziciją konservatoriai kaltina destrukcija ir laiko vilkinimu, siekiant žūtbūt trukdyti įgyvendinti būtinas permainas. Esą dėl to Seimui ir tenka dirbti naktimis.

Šiandien mokesčius drastiškai didinti ir taip subalansuoti biudžetą siekianti valdančioji koalicija tikisi priimti net 56 įstatymus.

Plačiau apie muzikantų protestą žiūrėkite „Balsas.lt“ reportaže.

1
2008-12-18 13:50:28
Ant šakių šituos kubiloidinius niekšus
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kajus 2009-01-05 16:17:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Protestuot reikia, bet tokiu klounu issidirbinejimai skirti tik diskredituoti protestus. Bet sikart nepavyks apmulkinti.   ATSAKYTI
www 2009-01-03 14:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ejna jie **    ATSAKYTI
2 Orakulas 2008-12-20 16:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pritariu del popsininku. taciau tas pats liecia ir visus kitus meninkus - pvz. klasikines muzikos atlikejus ir pan. Jie tai tikrai sunkiai isgyvens.   ATSAKYTI
desiniukai 2008-12-20 16:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Premjeras Andrius Kubilius reikalauja remtis Vyriausybės programa ir tvirtina, kad, įvykdžius A. Zuoko reikalavimus, biudžetas negautų šimtų milijonų litų": tereiketu ivesti protingus progresinius mokescius ir gautu tuos savo milijonus. Arba turto mokesti pilims ir pan. Dabar kentes skurdziausieji.   ATSAKYTI
Rokas 2008-12-19 14:22:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man iš tos visos kompanijos tikrai reikia tik Mamontovo, Juozapaičio ir Ščiogolevaitės, dar gal Merūno. O visi kiti - kuo mažiau jų matysim ir girdėsim, tuo lietuvių kultūrai bus geriau. Ir biudžetui sveikiau. Atia   ATSAKYTI
Taiklu 2008-12-18 23:40:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taikliai išdėstyta čia:
http://www.blogas.lt/musebzzz/453581/musu-nebereikia-butent.html   ATSAKYTI
Orakulas 2008-12-18 22:02:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam jau kam, o popsininkams patylėti reiktų. Atsirado dar viena "socialiai remtina" kasta akivaizdžiai plėšianti pinigėlius už akivaizdų surogatą.    ATSAKYTI
faktas 2008-12-18 21:43:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu besipiktinanciu. Kodel darbininkai, mokytojai, bibliotekininkai, socialiniai darbuotojai ir kiti turi moketi 24 proc. pajamu mokesti ir nuo viso priskaiciuoto atlyginimo ir dar 34 proc SODR'os, o artistai, gaunantys uz 2 val. koncerta keleta tukstanciu, advokatai, antstoliai, notarai(pagrindiniai prabangiu namu statytojai), sportininkai su nerealiais atlygiais ir kt. tik 15 proc.? Kodel mes turetume islaikyti ju tevus(pensijas), vaiku moksla, sveikatos draudima ir kt.?   ATSAKYTI
konservatoriu komentatoriams 2008-12-18 21:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus tikrai ligoniai, ar apsimetat?   ATSAKYTI
nuu 2008-12-18 20:56:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
palaikau tik tuos kurie isdrista uzlipti i scena be fonogramos :)    ATSAKYTI
Lina 2008-12-18 19:59:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gerai, nes nei vienas ziopciodamas, nes saugo balsa ar tingi dainuot, ar bijo tikra parodyti neverti tu tukstanciu, tegul eina i kasa, i gatves , reikia smelio barstytoju, nes nei mokytojas, nei gydytojas(apie chirurgus nekalbu) nei kulturos darbuotojas, muziejininkas uz valanda po kelis tukstanciu negauna, bepigu paskui issidirbineti dar streikuoti drista dvasios skurdiai   ATSAKYTI
asta 2008-12-18 19:54:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ,kad sumazes pseudo zvaigzduciu nes namus ne is varganos algos statosi, paziurekit zvonkai is turgaus , nuo prekystalio zvonke i namelisu ir ziuri is auksto i visus, suprantu kurie balsus turi ir tikra kuryba uzsiimineja , o dabar kas nori raso ir spausdina kas nori dainuoja, kad ir antanai, minedai ir kt,   ATSAKYTI
somis 2008-12-18 19:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip, jūsų, išskyrus Mamontovo - nebereikia   ATSAKYTI
Mi mi 2008-12-18 19:30:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paziurekit, ar tie dainoreliai dar straikuoja. Gal atnest ka nors?   ATSAKYTI
Sveikinu 2008-12-18 19:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveikinu protinga Seimo sprendima - pagaliau mokescius susimokes ir tie, kurie tikrai pinigu turi arba juos meto i kaire ir i desine   ATSAKYTI
2008-12-18 18:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komunistų išverstaskūriškumas ir lupikavimas, melavimas, grobstymas. dabar kai sulindo į urvelius, tai iškišę savo dantis lodami pradėjo kiršint Lietuvą, užsakinėja koncertus, manipuliuoja žmonėmis. pūst burbulus ir verst ant kitų pamazgas.... ot tai sugebėjimai.   ATSAKYTI
2008-12-18 18:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šitų popsuchinių šliumpų, aptikusių milijonais, NT, mums tikrai nereikia. fui, šlykštus šitas mitingas, nes šie poso šuniukai ir kalytės , akivaizdžizi irgi veržiasi į valdžią. juk parazituojančių už 15 000 lt. per menesį pajacų , žindančių seime vaikus , krapštančių nosis ir dar kai ką seime valinsko dėka tiek daug prisiveisė . šitie posiniai dainorėliai jiemms taip užpavydėjo , kad paklauė drauge: "argi musu jums irgi nereikia?" kada imsime daužyti ir sprogdinti seima, kapoti galvas parazitams???   ATSAKYTI
degeneratų šalis-litva-dvės, tai jai ir 2008-12-18 18:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vadinasi mokesčius turi mokėti tik prasčiokai juodadarbiai, ogi "elitarai" : meninykai, žurnaliūgos, fermeriai, patentinikai, sportinykai , advokatai(juk jie honorariniai kurėjai) mokesčių moka minimalius arba apskritai nemoka. Lietuvoje iš 1 800 000 dirbančiųjų gyventojų PILNUS MOKESČIUS MOKA TIK TREČDALIS dirbančiųjų. Tai iš kur bus pinigų visiems nuskriaustiems mokytiojams gydytojams, policininkams, mokslui? IŠ KUR?   ATSAKYTI
ei! 2008-12-18 17:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Partizane, trauk is konservuoto bunkerio cikagieti, pikasiuka, na, ir kas be ko - Gedimina G. - ir Pirrrrmiiin!!! pries vejo malunus - visu koncervu priesus.   ATSAKYTI
2 hm; protestuotojams 2008-12-18 17:30:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei kirkilas blogas, nereiškia, kad konservai - gėris. Man Kubilaius veiksmai primena pamišusio klikos vadeivos, trumpam užgrobusio valdžią.
- nėra derybų, tarimosi su žmonėmis. Nėra visuotinio "diržų susiveržimo" (neįvedamas brangaus NT mokestis).
Perfrazuojant Landsbergį, "nepolučilas v Litve demokratija, nepolučilas".   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Per savaitę šalies keliuose žuvo trys žmonės, 94 sužeisti, penktadienį pranešė Kelių policija.  Žuvo trys eismo dalyviai vyrai: pėsčiasis, lengvojo automobilio ...
Volodymiras Zelenskis (nuotr. SCANPIX)
Kitą savaitę Lietuvoje lankysis Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis. Su juo susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda kalbėsis apie santykius su ...
Vilniaus arkikatedroje atsisveikinama su sukilėliais (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Baltarusijos vicepremjeras Igoris Petrišenka penktadienį paragino tautas nesisavinti XIX amžiaus sukilimo vadų, ypač Konstantino Kalinausko. Pasak jo, 1863–1864 metų sukilimas ...
Liudininko parodymai sujaukė „gudrų“ žmonos ir vyro planą (nuotr. stop kadras)
Pareigūnai gavo pranešimą apie nuo kelio nuvažiavusį automobilį. Apie eismo įvykį policininkams pranešė ne pats vairuotojas, o pro šalį važiavęs asmuo. Į įvykio vietą išskubėjo ...
Lietuvoje prasideda sukilėlių laidotuvės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Dalyvaujant Lietuvos ir Lenkijos prezidentams, Vilniuje penktadienį vyks 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės. Karstai su Lietuvos sukilimo vadų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų