Tomas Čyvas
2008.11.26 13:28
Povilas Malakauskas. Šarūnas Mažeika/BFL nuotr.

Povilas Malakauskas. Šarūnas Mažeika/BFL nuotr.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vykdoma žurnalistų stebėsena ir mėginimai spausti nepatinkančius politikos apžvalgininkus gali būti verta naujo specialaus parlamentinio tyrimo. Tokios galimybės neatmetė naujasis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Arvydas Anušauskas.

Konservatorius A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ trečiadienį patvirtino, jog VSD vadovas Povilas Malakauskas yra kitą savaitę kviečiamas pasiaiškinti komitetui. Skandalas kilo po trečiadienio publikacijos „Lietuvos žiniose“. Apžvalgininkas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius teigė, jog  VSD pareigūnai jam mėgino daryti spaudimą dėl viešai reiškiamos kritiškos nuomonės.

Pastaruoju metu daugelis šalies politikos apžvalgininkų nustebo sužinoję, jog VSD stebi jų bendravimą su šalies politikais ir dalija perspėjimus „neprasidėti su vanagais“, kurie esą savo straipsniais kenkia valstybei.

Prieš porą savaičių konservatorių lyderių iniciatyva Vilniaus kavinėje „Pas Rudolfą“ kandidatas į premjerus Andrius Kubilius ir partijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė kalbėjosi su kviestais apžvalgininkais ir žurnalistais, tarp kurių buvo minėtas K. Girnius, portalo „Alfa.lt“ vadovas Virgis Valentinavičius, „Žinių radijo“ žurnalistas Aurimas Perednis, agentūros BNS politikos naujienų redaktorė Jūratė Damulytė, „Lietuvos žinių“ redaktorius Valdas Vasiliauskas, apžvalgininkas Vladimiras Laučius, šių eilučių autorius ir dar būrys žinomų žiniasklaidos atstovų.

REKLAMA

Jokios valstybės paslaptys viešinamos, nutekinamos ar aptariamos susitikime nebuvo. Konservatorių vadovybė dalijosi informacija ir klausėsi žurnalistų pamąstymų bei patarimų Vyriausybės formavimo ir kitais aktualiais klausimais.

Jau po poros dienų iš šaltinių konservatorių frakcijoje tapo žinoma, jog VSD vadovas Povilas Malakauskas ir jo pavaduotojas Dainius Dabašinskas skirtingais kanalais perspėjo partijos vadovybę, jog dalis susitikime dalyvavusių žiniasklaidos atstovų kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Be to, K.Girnius teigia prieš kelis mėnesius sulaukęs VSD pareigūnu prisistačiusio asmens skambučio ir vizito į namus. Nors VSD atstovas perspėjo, kad K. Girniumi domisi užsienio žvalgybos, apžvalgininkas mano, kad jo kritiški straipsniai užkliuvo pačiam VSD.

Nagrinės ir komisija

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininką Aleksandrą Sacharuką, reikalaudamas nedelsiant sušaukti šios komisijos posėdį.

Į komisijos posėdį, pasak V. Mazuronio, turėtų būti kviečiamas ir apie tai viešai prabilęs politologas, ir Valstybės saugumo departamento vadovas Povilas Malakauskas. „Jeigu tai, ką viešai kalba politologas, yra tiesa, tai reiškia viena - Valstybės saugumo departamentas kišasi į politiką ir po parlamentinio VSD tyrimo niekas iš esmės nepasikeitė“, - sakė politikas.

Galbūt bus ir tyrimas

Seimo NSGK vadovas A. Anušauskas sakė, jog VSD vadovas į komitetą kviečiamas tam, kad pateiktų daugiau informacijos, nes kol kas žinąs tik tiek, kiek paskelbta spaudoje. Jis neatmetė galimybės, kad dėl šio incidento gali būti pradėtas parlamentinis tyrimas.

REKLAMA

Komiteto narys Saulius Pečeliūnas portalui „Balsas.lt“ sakė, kad problemos departamente nėra išspręstos dar nuo vadinamojo VSD skandalo laikų. „Buvo tyrimas, Seimas (koks jis bebūtų) patvirtino išvadas. Iš to, ką nurodyta taisyti, padaryta labai mažai“, - sakė politikas.

S. Pečeliūnas sakė, kad jei tokio pobūdžio veikla yra sisteminga, tai tinkamiausias pasakymas ją įvertinti būtų „ne visai švanku“.

Konservatorių vicepirmininkė Rasa Juknevičienė portalui „Balsas.lt“ sakė, jog jai tokie dalykai jau pakankamai atsibodę. „Jau pradedame įprasti, kad kalbėtis telefonu negalima, pokalbiai staiga tampa žinomi kam reikia ir kam nereikia ir pan. Situacija yra labai prasta“, - sakė ji.VSD nekomentuoja

VSD vadovas nepatvirtino bei nepaneigė neoficialių žinių, jog departamentas galimai klausosi kai kurių žurnalistų pokalbių. P. Malakauskas taip pat teigė su politikais oficialiai ir neoficialiai susitinkąs beveik kiekvieną dieną, tačiau šių susitikimų turinį BNS taip pat atsisakė komentuoti.

VSD vadovas BNS teigė, jog įtarimų dėl galimai neteisėtai daryto poveikio turįs apžvalgininkas gali kreiptis į VSD kontroliuojančias institucijas - pirmiausia prezidentą, taip pat į prokuratūrą, teismą, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK).

„Tikrai nieko nekomentuosiu. Galima pasakyti tai, kad yra tam tikros procedūros, pagal kurias mes dirbame. Čia gali pats žmogus komentuoti, ir tikrai jokių problemų mes nematome, jei jis komentuoja. Tai yra to žmogaus apsisprendimas komentuoti ar nekomentuoti savo susitikimus su valstybinėmis institucijomis“, - sakė P. Malakauskas.

REKLAMA

VSD vadovas tikino negalįs komentuoti VSD susitikimų su piliečiais, kurie kreipiasi į departamentą.

Atkreipus dėmesį, jog šiuo atveju į VSD kreipėsi ne pats pilietis, o atvirkščiai - VSD pareigūnai, P. Malakauskas kartojo nieko negalįs komentuoti.

„Jis (K. Girnius - BNS) gali taip komentuoti, jei jis mano, kad taip yra. Jis gali ne tik komentuoti, jis gali kreiptis į prokuratūrą ir kitas institucijas. Jei žmogus mano, kad yra kažkokių problemų dėl valstybės institucijos veiklos ar tam tikrų veiksmų, jis turi teisę ir labai daug galimybių, kaip tas problemas spręsti“, - sakė P. Malakauskas.

Paklaustas, į ką konkrečiai šiuo atveju gali kreiptis įtarimų dėl galimo persekiojimo turįs apžvalgininkas, VSD vadovas teigė, jog pirmiausia galima kreiptis į jį patį.

„Padarykime prielaidą, kad kažkokia teisėsaugos institucija yra ir, tarkime, aš manau, kad ta institucija kažką negerai padarė, ne pagal procedūras, ne pagal įstatymus. Tai pradėt reikia nuo tos institucijos vadovo, jeigu netenkina atsakymas, jei manoma, kad yra nusikalstamos veikos požymių, galima kreiptis į prokuratūrą, į tos institucijos kontroliuojančias institucijas, sakykim, mūsų atveju tai yra prezidentas. Yra labai daug mechanizmų, kaip tai daryti“, - aiškino VSD vadovas.

Jis patikino, kad visus veiksmus VSD atlieka laikydamasis įstatymų reikalavimų.

„Visi veiksmai, kuriuos mes atliekame, kiek aš esu departamente, yra atliekami griežtai prisilaikant įstatymų ir procedūrų“, - sakė P. Malakauskas.

Klausiamas, ar lankėsi pastaruoju metu pas konservatorių lyderį, kandidatą į premjero postą Andrių Kubilių, siekdamas perspėti apie esą kenksmingai rašančius žurnalistus, P. Malakauskas taip pat vengė komentarų.

REKLAMA

„Aš susitikinėju su politikais beveik kiekvieną dieną, arba su sprendimų priėmėjais. Susitikinėjau, susitikinėju ir susitikinėsiu. Tai yra mano darbas, o komentuoti tuos susitikimus gali tik tie, su kuriais aš susitinku. Tai yra jų apsisprendimas komentuoti ar nekomentuoti mano oficialaus ar neoficialaus vizito faktą ir turinį. Tai yra mano pozicija ir taip turi elgtis VSD. Bet jei politikai mano esant tikslinga komentuoti, jie apsisprendžia ir tai daro“, - teigė P. Malakauskas. Žinomas apžvalgininkas, TSPMI dėstytojas K.Girnius teigia sulaukęs VSD pareigūnų perspėjimų, kuriuos pats apžvalgininkas vertina kaip jam darytą spaudimą dėl viešai reiškiamos kritiškos nuomonės.

TSPMI docento nuomone, žinios apie galimą žurnalistų, kitų asmenų sekimą turi būti kruopščiai ištirtos: „Seimui seniai laikas ištirti ir nustatyti, kokiu mastu VSD stebi Lietuvos gyventojus, kokiu pagrindu ir kam rodoma tokia „operatyvinė“ medžiaga ir kokiais tikslais, kokiomis aplinkybėmis teismai pritaria tokiam stebėjimui.“

Pokalbyje su itin aukštu VSD pareigūnu, kurio pavardės apžvalgininkas nenurodo, K. Girnius teigia sulaukęs paaiškinimų, esą prezidentas ir Konstitucinis Teismas pernelyg dažnai kritikuojami valstybės pamatai.

........

Parlamentinis VSD veiklos tyrimas jau vyko po to, kai prieš dvejus metus Baltarusijoje neaiškiomis aplinkybėmis žuvo aukštų pareigūnų korupcinius ryšius prieš tai tyręs ir į vadovybės nemalonę patekęs VSD pulkininkas Vytautas Pociūnas.

Parlamento patvirtintose išvadose konstatuota, kad departamento vadovybė iš esmės žlugdė institucijos veiklą, o paskelbta medžiagos dalis byloja, jog šalies žvalgyba, ko gero, aptarnavo Rusijos dujų tarpininkės UAB „Dujotekana“ interesus. Dalį medžiagos – dvylika informacinių-analitinių pažymų, kaip neva „operatyvinę“ informaciją, VSD slepia ligi šiol.

TT
2008-11-26 13:36:27
Valentinas Mazuronis: Valstybės saugumo departamentas imasi politinio cenzoriaus vaidmens?

2008-11-26 11:33

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Seimo operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininką Aleksandrą Sacharuką, reikalaudamas nedelsiant sušaukti šios komisijos posėdį.

Tai politikas padarė, reaguodamas į viešai politologo Kęstučio Girniaus išsakytas pastabas apie Valstybės saugumo departamento veikos metodus, kuriais gali būti siekiama riboti žiniasklaidos, politikų ir visų šalies piliečių žodžio ir teisėtų saviraiškos veiksmų laisvę.

Į komisijos posėdį, pasak V. Mazuronio, turėtų būti kviečiamas ir apie tai viešai prabilęs politologas, ir Valstybės saugumo departamento vadovas Povilas Malakauskas. "Jeigu tai, ką viešai kalba politologas, yra tiesa, tai reiškia viena - Valstybės saugumo departamentas kišasi į politiką ir po parlamentinio VSD tyrimo niekas iš esmės nepasikeitė", - sakė politikas.

Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūno teigimu, naujas signalas apie įsisenėjusias VSD problemas yra pakankamas pagrindas naujajam Seimui nedelsiant reaguoti į tokią situaciją. "Manau, kad šiandien valdančiojoje koalicijoje esantys konservatoriai galėtų prisiminti savo prašymą dėl VSD parlamentinio tyrimo metų prašytų, bet Seimui taip ir nepateiktų pažymų. Turint omenyje ir naujus signalus apie galimus neteisėtus VSD pareigūnų veiksmus prieš šalies piliečius, būtent dabar yra laikas pradėti vykdyti tinkamą šios ir kitų institucijų parlamentinę kontrolę", - sakė V. Mazuronis.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
lietuvis 2008-12-20 19:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galvojau ,kad Malakauskas protingesns, o jis kaip papūga vis kartoja:negaliu komentuoti, negaliu, negaliu.....procedūros , procedūros .... O ką Tamsta gali?Tai nors procedūras Eglės sanatorijoje priimk.Ištirk pakaunės miško įvykius , Bražuolės tilto sprogdinimą, V.Pociūno nužudymą,bet čia jaučiu smarvės trūksta, vienam katile sėdite.Surište viena virvele. Gaila.   ATSAKYTI
klausimas del"modeliavimo" 2008-12-05 01:51:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kgbistai tai netinkamus zmones nuzudydavo imituodami autoavarijas, gal kas zino ar vsd nemodeliuoja tokiu autoavariju ar kitokiu nelaimingu atstikimu ?   ATSAKYTI
kgb(vsd) irstvos darbeliai... 2008-11-27 12:18:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISMUI

The Registar
European Court of Human Rights
Council of Europe
F – 67075 STRASBOURG CEDEX
FRANCE


Pareiškėja – Ona Skystimienė,
Lietuvos Respublikos pilietė,
asmens kodas 44708080264
gim. 1947 – 08 – 08,

48133 Kaunas,
Lietuvos Respublika


PAPILDYMAS
(prie mano pareiškimo Nr. 14769/08)
2008 – 08 – 08


Būdama nuoširdžiai dėkinga už man suteiktą dėmesį – priėmėte mano pareiškimą man itin skaudžiu bei labai svarbiu klausimu, pasinaudoju suteikta teise siunčiu papildomą medžiagą prie jau pateikto ir pas Jus užregistruoto pareiškimo Nr. 14769/08.
Manau, kad papildomai pateikiami dokumentai dar labiau paryškins esančią padėtį LIETUVOS RESPUBLIKOJE, Lietuvos Respublikos aukščiausiųjų valstybinės valdžios bei valstybės valdymo ir teisingumą vykdančių institucijų nihilizmą, jų subiurokratėjimą – egziztavimą vien dėl deklaravimo, kad jos yra, kas sudaro pagrindą valstybės bejėgiškumui padėti savo piliečiams įgyvendinant elementariausias visuotinai pripažintas žmogaus teises.PRIDEDAMA:

1. 2007 – 08 – 13 d. Skundas Nr. I – 8215 (4 psl);
2. 2007 – 08 – 14 d. Nutartis (1 psl);
3. 2007 – 08 – 20 d. Skundas – patikslinimas Nr. 4RT – 163 96 (2 psl);
4. 2007 – 08 – 28 d. Nutartis (1 psl);
5. 2008 – 01 – 06 d. Skundas Nr. I – 2609 (2 psl);
6. 2008 – 03 – 14 d. Prašymas (3 psl);
7. 2008 – 03 – 27 d. Sprendimas Nr. I – 2609 – 244/2008 (3 psl.);
8. 13 nuotraukų, giminaičių, šeimos narių bei draugų mirusių neaiškiomis
aplinkybėmis ar tiesiog brutaliai nužudytų:

1. Juozas Stanaitis 1965 – 1925. Generolas leitenantas, 1922 – 1923 Lietu
vos kariuomenės vadas. Staigi mirtis;
2. Pranas Stanaitis 1869 – 1936. Statybos inžinierius, visuomenės veikėjas.
Staigi mirtis (po mirties kūnas išniekintas – nukirsta galva);
3. Juozas Stanaitis 1912 – 1947. Tauro apygardos Geležinio Vilko rinktinės
vadas. Nužudytas Lietuvių tautos genocido vykdytoju gaujos,
vadovaujamos karo nusikaltėlio Nachmano Dušanskio;
4. Vytautas Stanaitis 1924 – 1952. Dainavos apygardos Dzūkų rinktinės
vadas. Nužudytas Lietuvių tautos genocido vykdytojų gaujos,
vadovaujamos karo nusikaltėlio Nachmano Dušanskio;
5. Konstantinas Šiugžda 1911 – 1968. Politinis kalinys, visuomenės
veikėjas. Staigi mirtis;
6. Jurgis Stanaitis 1918 – 1993. Visuomenės veikėjas. Staigi mirtis.
7. Vaclovas – Alvydas Stanaitis1943 – 1993. Politinis kalinys, visuomenės
veikėjas. Po 30 metų neteisėto kalinimo nužudytas (papjautas miegantis)
Alytaus m. konclagerį;
8. Salomėja Šiugždienė 1917 – 1994. Visuomenės veikėja. Staigi mirtis;
9. Robertas Žilinskas 1976 – 1994. Politinis kalinys, visuomenės veikėjas.
Nušautas Pravieniškių 2 - ojo konclagerio prižiūrėtojų;
10. Alfonsas – Rymantas Stanaitis 1951 – 1998. Politinis kalinys, visuome
nės veikėjas. Nužudytas policijos pareigūnų (auto įvykis);
11. Gediminas Treigys 1976 – 1998. Politinis kalinys, visuomenės veikėjas.
Nušautas.
12. Audrius Imbrus 1974 – 2001. Politinis kalinys, visuomenės veikėjas.
Nužudytas (nukirsta galva miegant);
13. Ksaveras Skibickas 1941 – 2006.Gydytojas traumatologas. Staigi mirtis.
Pagarbiai


Pareiškėja ………………. Ona Skystimienė
   ATSAKYTI
v 2008-11-27 12:16:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
K. Masiulis pasakė tik labai nedaug ir visas konservų š... smarkiai užvirė pradedant pas Tątą kelnesė:
a) 1995 m. BY buvo savu išduotas ir ant kelio iš Minsko į Vilnių BY KGB likviduotas konsulas VSD agentas vežes nupirktus slaptus dokumentus iš BY URM, J.Jurgelis viska paskelbe kitaip - pats padare avarija ir nereikia mokėti "išeitines" pašalpos šeimai, bet už žemelapius paeme gigantiškas premijas sau;
b) Jų ekscelencijos AMB ir VA masiškai aprupindavo RU ir BY šnipus lietuviškais pasais išimties tvarka ir padedavo legalizuoti šimtus šnipų nelegalu ES, NATO šalysė;
c)LT URMas tapo KGBistu kloaka - ambasadoriai R.Šidlauskas, J. Paslauskas, E. Bagdonas baige KGB mokslus dar prie okupacines valdžiukes, rezervistas Antanas tapo URMo ministeriu, rezervistas Arvydas VSD vadu;
d) V. Pociūna teko likviduoti už bendradarbiavima su JAV CŽV tyriant kas iš žydrujų Albinų ir valstybininkų pinigelių pagrobe iš JAV Kongreso programos "Aktas apie demokratija Baltarusijoje" 2005-2006 m., pinigų skirtu Luka nuversti. Lietuvos gejai valstybininkai sugebejo apmulkinti JAV CŽV, ikišo į BY KGB cipe net 8 pinigų kurjerius su pinigais, dar 32 BY revoliucioneriai buvo ilgam pasodinti už grotu ir t.t.;
e) LT VSD gen. vadas ir SSSR KGB agentas "Orešek" 2001 m spalio 16 d. pridave BY KGB per viena diena net 5 LT VSD šnipus aukšto informativumo BY KGB ir GM pulkininkus;
f) Rusijoje savi išžude keleta LT diplomatu už atsisakyma vežioti grynus pinigus konservų vadams ir mafijai;
g) Rima Ruza juk nužude kileriai iš "Aitvaro", o tik paskui suvaidino neitiketina avarija.
Sarašas LT Valstybės gejų žmogžudžių nuopelnu dar ilgesnis, todėl K. Mačiulis tik išsižiojo, o jau toks staugimas neišsiaiškinus nei vieno nužudymo. Dabar laukit kaip jums G. Kirkilo komisija suras kas nusuko galva eiliniam nepaklusniam Albinų priešui...

   ATSAKYTI
sitos pedofilu irstvos dabeliai 2008-11-27 12:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Sarasas Lietuvos patriotu nuzudytu spec. tarnybu per 17 "nepriklausomybes" metu yra pakankamai ilgas ir seniai perzenge 2 desimciu,riba...
Viesai zinomi tik keli garsesni nuzudymai: Povilas Peceliunas, Vladas, Sakalys,Stasys Lozoraitis, Vytautas Pociunas,...
A. a. Guramas Saradze zuvo nuo tu paciu ranku, ir del tos pacios priezasties, kaip ir musu Vilties Prezidentas. Abeju mirtis buvo labai naudinga ir Kremliui ir N.Yorkui. Nesistebeciau, kad abi zmogzudystes uzsake ir kuravo tas pats "lelininkas", kurim pavardzios tiek USA, tiek Rusijos spec. tarnybos.
Tautinis atgimimas bei tautiniai sajudziai yra nepageidautini siuolaikines istorijos strateguotojams.
   ATSAKYTI
v 2008-11-27 12:13:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pociūna teko likviduoti už bendradarbiavima su JAV CŽV tyriant kas iš žydrujų Albinų ir valstybininkų pinigelių pagrobe iš JAV Kongreso programos "Aktas apie demokratija Baltarusijoje" 2005-2006 m., pinigų skirtu Luka nuversti. Lietuvos gejai valstybininkai sugebejo apmulkinti JAV CŽV, ikišo į BY KGB cipe net 8 pinigų kurjerius su pinigais, dar 32 BY revoliucioneriai buvo ilgam pasodinti už grotu ir t.t.;LT VSD gen. vadas ir SSSR KGB agentas "Orešek" 2001 m spalio 16 d. pridave BY KGB per viena diena net 5 LT VSD šnipus aukšto informativumo BY KGB ir GM pulkininkus;Rusijoje savi išžude keleta LT diplomatu už atsisakyma vežioti grynus pinigus konservų vadams ir mafijai;
Rima Ruza juk nužude kileriai iš "Aitvaro", o tik paskui suvaidino neitiketina avarija.
   ATSAKYTI
partizanas 2008-11-27 12:12:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sitie "valstybinikai" su isdraskytom subinem bus sugrusti i cype ir ten gales paratest savo kurini iki paskutinio savo atodusio nes uz Lietuviu tautos genocida daugiau laives sitie is"G"amos nepamatys.   ATSAKYTI
Nurchaci to Pamąstymui 2008-11-27 12:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VSD nėra visuomeninė organizacija, todėl ji negali pati išsirinkti savo vadovo.
Kita vertus, po Pociaus, Jurgelevičiaus, Malakausko ir kitų "valstybininkų" vadovavimo VSD nebeliko padorių darbuotojų, vien tik prisitaikėliai. Kitus išvarė arba jie patys neapsikentę išėjo.   ATSAKYTI
v 2008-11-27 11:42:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar gali vadovauti lietuvos saugumui asmuo pas kazkokius gaidzius pirti iskrustas i subine asmuo!!!???   ATSAKYTI
pamastymui 2008-11-27 11:40:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi, Valdas Adamkus, tada Adamkevičius, 1944 m. pabėgo iš Lietuvos kariuomenės prieš mūšį su ginklu. Tai vadinama dezertyravimu. Tame mūšyje žuvo 200 lietuvių. Adamkus savo žygdarbius pratęsė Skuodo rajone Barstyčiuose, kur grąsindamas ginklu iš žmogaus atėmė arklį su vežimu. Arklio gal jam reikėjo sužeistiesems vežti ar šaudmenis į pozicijas? Ne. Jam reikėjo bėgti. Karo metu tai vadinama marodieriavimu. Toliau Adamkus su 4 sėbrais traukė vežimėlyje link Prūsijos. Pabėgo? Ne! Dabartiniame Pagėgių rajone rusai juos pasivijo. Areštavo. Iš penkių žmonių, kai juos rusai ištardė, dvejetas gavo po 10 metų kalėjimo ir tupėjo Sibiro konclageriuose. Likę trys sėkmingai atsidūrė Vokietijoje. Bet aišku kaip rusų šnipai. Ka jis veikė Vokietijoje? Jungtines Valstijas Adamkėlis pasiekė kaip rusų šnipas.

fermeris gyvendamas pokario metais DP stovyklose Vokietijoje - isdave Rusijos NKVD agentams du kitus lietuvius...Buvo jie slaptai isgabenti i SSSR!..Galima tik isivaizduoti, kokiose sunkiose aplinkybese buvo Stalino - Berijos laikais nukankinti tie zmones.. Laukiau, ar Prez.Adamkus paneigs spaudoje, arba paves pries Red, Aurima Driziu byla Teismui isnagrineti... Nesulaukiau jau du metus - kazkokia jega " stipriai" Adamku laiko.Tame iakrastyje veliau buvo parasyta, kad Adamkus nuslepe savo " priesprezidentineje" deklaracijoje" JAV slaptuju tarnybu kapitonio laipsni, kaip ir pats Pocius paneige Seime, , , " Du zmones - beet panasios problemos!Vienas dirba - kitas nedirbs... Klaustukai biografijoje...Dabar - paziurekime is kitos puses - p.A.Pocius tai turejo atsisakyti VSD Vadovo posto, nes buvo KGB tik rezervininkas....O dabar Adamkus nuvyko i Amerika " savo portfelyje partvezti" i Lietuva naujo kandidato, kuris dirbo CIA!...Toks dvigubu standartu KGB ir CIA Adamkaus taikymas neatlaiko KRITIKOS.Kaip jausis p.Pocius ir visi Lietuvos VSD darbuotojai, kai Adamkus " istatys" kita svetimu tarnybu agenta??? Ar negali Lietuvos VSD savo tarpe sukurti inicjatyvines grupes ir patys issirinkti visu gerbiama kandidata i VSD Vadovo posta?
   ATSAKYTI
v 2008-11-27 11:38:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia pagrindine pedofilu irstva ir mazgas visu Lietuvos bedu sitos irstvos jau geriau aplamai nebutu o antroj vietoj pagal kenkejiskuma eina pedofilu klanas 2 tai temides tarnai....   ATSAKYTI
to exStasys 2008-11-27 11:30:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grafomanijos priepuolis?   ATSAKYTI
Nurchaci to Duque 2008-11-27 11:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesąmones rašai. Adamkus yra iš JAV, bet jis ne proamerikietiškas, o prorusiškas. Būtent dėl to jis dengia "valstybininkų" gaują ir KGB filialą Lietuvoje - VSD.   ATSAKYTI
exSTASYS 2008-11-27 11:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kad,pasirodo,buvo aptarnaujami ne Dujotekanos,o Achemos,VP Market,Casino,Ekskomisaru biuro ir dar daugiau komunistines pakraipos interesu,nekalbant jau apie Uspaskich-Arlausko tandema,dabar aptarnaujami interesai keisis,teks persigrupuoti,o FST,suderinusi su
VSD,teks susirast kita priedanga-kodelgi ne LEO.lt?ir tolau melzti ir laikyti uz virveles visa salies uki,visus krasto piliecius-sedekit skurde ir nemaistaukit,mat pasitikejot rinkejai ir patys praset padidinti mokescius,nors tas nuolatinis prikisamas marmalas[p.Kubiliaus]yra kitoks:pasitikejo tik maziau nei trecdalis...o jei isvertus i politikams suprantama kalba-salies pilieciai suteike mandatus reformoms,nes visa respublika stovejo vietoje prie komunistinio sastingio,plesiama ekonominiu ir oligarchiniu Kainu komisiju,taigi,VSD turetu pateikti duomenis apie naujas ekonomines-politines-mafijines strukturas valstybeje,nes ziniasklaida
per visokius VIP sou le MURKT ta labai puikiai uztusuoja,o demokratijos ar korupcijos sumazinimo kaip nematyt,taip nematyt...bet nieko nuostabaus,kai turime 3 politikas:amerikine,rusine,europine-dabar bankrutuoja superdemokratija-bankrutuojam ir mes,bet gal visdelto grezkimes i D.Grybauskaites siuloma puse-juk tik is ten gauname milziniska pagalba,kai tuo tarpu Rusija tik pasiruosus nuolat mums kenkti[ka reiskia lietuviskos mesos ir pieno genai],o svajoniu salis taip uzsisvajojo itraukusi pasauli i kelis karus,kad nepamate,jog be kelniu-ubage...   ATSAKYTI
Chebra, 2008-11-27 03:25:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
esmė ne ta - geras ar blogas yra Girnius, Vasiliauskas, Valentiavičius, Damulytė, Čyvas ar dar kažkas. VSD - nerandanti rimto darbo parazitų gauja. Va ir visa fabula.   ATSAKYTI
VSD 2008-11-27 02:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aiskiai neturi ka eikti. Ir tai yra didziausias skandalas.   ATSAKYTI
. 2008-11-27 02:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Girnius, toks protas :), o taip išnaudotas.   ATSAKYTI
is airijos 2008-11-26 23:45:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jokios vsd lt nebuvo ir nebus,jei kas panasaus yra,tai yra ruskiu kgb,o vsd lt bus tik tada ,kai tie visi sovietinio mastymo ir prigimties kgbistai isdves,kai nei vieno ju neliks,o i ju vieta stos mokslus baige uzsieny ir grize i lt jauni issilavine zmones.O tokiam dabartiniam vsd vadui galima pasiulyti tik nusisauti.Nepatinka? o ka padarysi,viska padaret taip ,kad jusu galima neapkesti.Ir neapkenciu ,nes lt saugumietis-isgama is didziosios raides   ATSAKYTI
ir vėl vėjas iš "valstybininkų" 2008-11-26 22:32:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
K.Girnius per daug kritikavo užsienio politiką, kurią formuoja URM, negailėjo kritikos ir per VSD skandalą A.Pociui, kliuvo Adamkui dėl pasyvumo, kliuvo KT ...Peliukai pamokyti, K.Girniaus eilė atėjo.KAS SEKANTIS   ATSAKYTI
konservatoriams 2008-11-26 21:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man atrodo, kad konservatoriams greitu laiku reiks apsispręst, ar jie su paksininkais, ar ne. Tada ir visos problemos supaprastės. Dabar jų valia, ar VSD vadovaus konservatorius Malakauskas, ar kas iš Pakso šutvės.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Teisingumo ministerija (nuotr. Fotodiena.lt)
Teisingumo ministerija, pasibaigus dokumentų priėmimui, sulaukė penkių kandidatų paraiškų į Europos Sąjungos (ES) Bendrąjį Teismą. Apie tai BNS informavo ministerijos atstovas ...
Vilniaus oro uostas. Fotodiena/Justinas Auškelis
Latvijos oro bendrovė „AirBaltic“ pranešė nuo pirmadienio skraidinanti nauja kryptimi – iš Vilniaus į Kroatijos kurortą Dubrovniką.  Šiuo metu „airBaltic“ kasdien vykdo ...
Kinai aptiko naują kiaulių gripo atmainą: perspėjo apie naujos pandemijos grėsmę (nuotr. SCANPIX)
Kinų mokslininkai paskelbė aptikę naują potencialia pavojingą kiaulių gripo atmainą, kuri persiduoda nuo gyvūnų žmogui ir ilgainiui gali sukelti naują pandemiją. Tiesa, ...
Gaisrinė  (nuotr. Fotodiena.lt)
Telšių rajone pirmadienio popietę užsidegė grūdų sandėlis, praneša Bendrasis pagalbos centras.  12 val. 44 min. centrui pranešta apie gaisrą Viešvėnų seniūnijos Vembūtų ...
Asoc. nuotr. (nuotr. Mažeikių rajono savivaldybė „Facebook“)
Į įvykio vietą išsiųstos Biržų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Panevėžio apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai, bei Panevėžio ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų