("News Bridgepix" nuotr.)

("News Bridgepix" nuotr.)

Antradienį Seime Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pristatė sąrašą žmonių, kurie po Seimo rinkimų esą galėtų būti atsakingi už konkrečias šalies gyvenimo sritis ir įgyvendintų partijos programoje keliamus uždavinius.

Žurnalistams išdalintame komandos sąraše prie kiekvienos iš sričių figūravo po kelias pavardes, tačiau partijos lyderis Andrius Kubilius prašė nespėlioti, ką partija siūlytų į ministrus, vien pagal tai, kuri pavardė įrašyta pirmoji. Vis dėlto jis pripažino, kad užsienio reikalų ministro postas, jei tai priklausytų nuo konservatorių, greičiausiai atitektų Vytautui Landsbergiui. Tai, pasak jo, partijoje jau yra aptarta. V. Landsbergis šiuo metu yra Europos parlamentaras.

Šalia Seimo narių ir kitų partijos narių pavardžių šalyje minimi ir žymūs finansų analitikai. Būtent finansų sritį neva galėsiančių kuruoti asmenų sąraše yra dr. Raimundas Kuodis, dr. Gitanas Nausėda, taip pat buvęs finansų ministras bei Statistikos departamento direktorius – Algis Šemeta. Tiesa, prie jų pavardžių yra prierašas „būtų kviečiami“. Aiškindamas tai, A. Kubilius pabrėžė, jog neprašė iš jų galutinio sutikimo, tačiau esąs įsitikinęs, jog požiūriai į tai, ką reiktų keisti šalies finansų politikoje, yra panašūs. Taip pat pabrėžė, kad daug ir išsamiai apie tai kalbėtasi įvairių renginių metu.

REKLAMA

TS-LKD kandidatas į premjerus, komandos lyderiu prisistatantis šios partijos pirmininkas A. Kubilius, atsakydamas į klausimą – ką skirtų vyriausiuoju patarėju, jei taptų premjeru, ironiškai sakė, jog ir vyriausiųjų patarėjų korpuse reikalingos permainos. „Atsakyti dabar turi rinkėjai. Jei jie nutartų, kad permainų jiems nereikia, tai neturėtume progos skirti nei ministrų, nei naujų vyriausiųjų patarėjų“, - sakė A. Kubilius, tiesiogiai neminėdamas ministro pirmininko Gedimino Kirkilo vyr. patarėjo Albino Januškos pavardės bei neįvardindamas savojo kandidato.

Visa numatyta komanda

Ekonomikos srityje, kaip praneša agentūra BNS, konservatoriai nurodė 3 pavardes – ekspremjero, buvusio ekonomikos ministro, buvusio parlamentaro Alberto Šimėno, 1991-1992 m. buvusio ekonomikos viceministro, dabar bendrovės „DocLogix“ vadovo Arvydo Sekmoko ir buvusio Panevėžio miesto mero eksparlamentaro Vito Matuzo.

Kaip jau minėta, finansų tvarkyti būtų kviečiami – Lietuvos Banko Ekonomikos departamento direktorius Raimundas Kuodis, SEB banko prezidento patarėjas, finansų analitikas Gitanas Nausėda, buvęs finansų ministras, Statistikos departamento direktorius Algis Šemeta. Galimu kandidatu į kurį nors postą,  įvardijamas ir parlamentaras Rimantas Dagys.

Užsienio reikalų srityje įvardijamos taip pat 3 pavardės – europarlamentaro Vytauto Landsbergio, Seimo Užsienio reikalų komiteto narių Audroniaus Ažubalio ir Emanuelio Zingerio.

Krašto apsaugos sričiai vadovauti esą galėtų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narė Rasa Juknevičienė, buvęs KA ministras, nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Česlovas Stankevičius ir buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis.

REKLAMA

Socialinių reikalų srities lyderiais nurodomi buvusi socialines apsaugos ir darbo ministrė Seimo narė Irena Degutienė, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras buvęs Seimo narys Julius Beinortas.

Tautos sveikata rūpintųsi Antanas Matulas, buvęs sveikatos apsaugos ministras Raimundas Alekna bei M. Riomerio universiteto Strateginio valdymo ir politikos fakulteto prodekanė Danguolė Jankauskienė.

Švietimo ir kultūros sričiai būtų siūloma vadovauti Kembridžo universiteto filosofijos mokslų daktarui, Vilniaus universiteto dėstytojui, Demokratinės politikos instituto direktoriui Mantui Adomėnui, Molėtų merui ir buvusiam Krikščionių demokratų partijos pirmininkui Valentinui Stundžiui, parlamentarui režisieriui Juliui Dautartui arba buvusiam šios srities ministrui poetui Kornelijui Plateliui.

Teisingumo ministru konservatoriams valdant turbūt taptų Konstitucinio Teismo teisėjas Stasys Stačiokas, Tarptautinės ir lyginamosios teisės specialistas, VU docentas Dainius Žalimas, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Seimo narys Liudvikas Sabutis arba Teisės instituto direktoriaus pavaduotojas Petras Ragauskas.

Vidaus reikalų sistemą tvarkytų buvęs ministras, buvęs teisėjas, dabar advokatas Stasys Šedbaras, M. Riomerio universiteto Viešojo administravimo fakulteto katedros vedėjas, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Kęstutis Masiulis, buvęs Utenos meras Seimo narys Edmundas Pupinis.

Žemės ūkio srityje šulais būtų Seimo narys Kazimieras Starkevičius, parlamentaras Donatas Jankauskas, buvęs šios srities ministras Edvardas Makelis.

REKLAMA

Aplinkos apsaugai gali būti siūloma vadovauti Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarui, buvusiam parlamentarui Jonui Šimėnui, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorei Aurelijai Stancikienei arba Vilniaus miesto tarybos nariui Vidui Urbonavičiui.

TS-LKD komanda susisiekimo srityje – buvęs susisiekimo viceministras VGTU Intermodalinio transporto kompetencijos centro direktorius Algirdas Šakalys, buvęs Valstybės saugumo departamento darbuotojas Raimundas Burkovskis.

Parlamento rinkimai vyks spalio 12 dieną.

kažin??
2008-09-16 14:02:49
Kažin ar geras diplomatas?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Relax to reax 2008-09-17 15:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tame ir yra Landsbergio problema, kad ji remia neissilavine kaimieciai, kurie tiki Landsbergio pamiseliskais reksmais priesinant Rusija pries Lietuva, o issilavine i ji ziuri labai skeptiskai ar su pasibaisejimu. Todel jo toks populiarumas kaimo vietovese. Galu gale, Landsbergio ir kaimieciu amzius panasus, juk Landsbergiui 76 metai. Ar toks amzius priduoda proto? As nedristu tai teigti. Tiesiog taip noretusi kad ateitu sitai paranojai galas.   ATSAKYTI
Krikdemu laidotojai 2008-09-17 14:43:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didziausi krikdemu laidotuviu giedoriai dar pries susijungiant buvo abu Simenai, Stundys, Beinortas ir dar keli, gave aukstas vietas rinkimu i Seima sarase, t.y. Saudargo sunus, Luomanas.

Visi kaip vienas uzsitikrino siltas vietas. Beje, Albertas Simenas, kaip ir Ceslovas Stankevicius krikdemus prisimena jau ne pirma karta tik pries pat rinkimus.

Gerai sako Cilinskas - viskas parduodama ir perkama musu Lietuvoje, tik dar reikia pridurti - visi parduoda tai, ka gali. Vieni - energetikos sistema, kiti mazeikiu nafta, treti , nieko neturedami, savo isitikinimus. C'est la vie   ATSAKYTI
reax 2008-09-17 13:50:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiu Landsbergi ir visiskai pritarciau tokiam postui jam. Esme tokia, kad ka jis sako - argumentuotai nugincyti sunku.

Jo didziausia beda - sneka kalba, kuria sunkiai supranta paprasti zmones. Politikas turi uzvesti tauta, o ne sneketi 5% labiausiai issilavinusiu salies gyventoju. Galetu pasimokyti siek tiek..    ATSAKYTI
taigi 2008-09-17 13:45:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gerai butu....seniai laikas.   ATSAKYTI
komentatoriams 2008-09-17 12:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar tikrai 5-oji kolona tokie vulgarūs, nemokšoas ir žemo intelekto? Vargšeliai, dirbkit profesionaliau.    ATSAKYTI
Via Dolorosa 2008-09-17 12:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bukagalviai, kurie be intelekto, neturi ką pasakyti apie prof. Landsbergį, tai imasi bezdalų, nesupranta, kad nuo to patys smirda... Bet manau, kad Landsbergis vargu, ar sutiks eiti į ministrus iš Europos parlamento... Nors užsienio ministras jis būtų ko gera geriausias iš visų, ypač geresnis už buvusius rezervistus...   ATSAKYTI
vox populi 2008-09-17 12:33:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Anekdotas: "Brazauskas parodė, kad Lietuvą reikia valdyti. Kubilius parodė, KAIP Lietuvą reikia valdyti. Paksas parodė, kad ir durnius gali Lietuvą valdyti. Kirkilas parodė, kad ne kiekvienas durnius gali Lietuvą valdyti".
   ATSAKYTI
*) 2008-09-17 11:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O nuo kada jis ne zydas?   ATSAKYTI
*) 2008-09-17 11:46:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O nuo kada jis ne zydas?   ATSAKYTI
to įųi 2008-09-17 11:00:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo kada jis zydas??? Landsbergiu seima yra vokieciu kilmes, kvailiuk. Bet nei tau rupi, nei tu patikesi.    ATSAKYTI
įųi 2008-09-17 10:34:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesipjaukit čia visi ,o pripažinkit.kad personažas per senas užimti tą vietą.O konservatoriams sąrašo paskelbimas tikrai pamažins rinkėjų skaičių,galvokit su galva kišdami žydus į tokius postus.   ATSAKYTI
to Is UK 2008-09-17 08:26:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geriau tamsta sėdėkit ir toliau ten, iš kur atvažiavot, nes „miegančių princų“ mums ir taip šalyje užtenka...   ATSAKYTI
to sapnu aiskinimas 2008-09-17 08:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pries 1940 ir daug kas panasiai, kaip tu, kliedejo.   ATSAKYTI
dum 2008-09-16 23:54:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nekenciou liodsberego, nei jis zidas   ATSAKYTI
Tik del to 2008-09-16 23:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
balsuosiu uz partija, kuria buvau nusivyles, del didelio noro atrodyti islaizytai korektiska - januskiska.   ATSAKYTI
Is UK 2008-09-16 23:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dziugi zinia. Grozdamas po studiju Oxforde pagaliau zinosiu kamatiduotibalsa. Komuniagos, rusu snipai ir kairieji padugnes - uzkniso.   ATSAKYTI
Pritariu 2008-09-16 23:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik todel ir balsuosiu uz TS-LK, kad si pagaliau atsikrate komuniagu ir Kirkilo remeju vaidmens, nebelenda i subine Gazpromo islaikomiems "valstybininkams" ir januskoms.

Dar ligi siol abejojau, bet tikrai padarysiu viska, kad laimetu si nerusiska ir nuosaiki, bet principinga linija, kuria visada atstovavo profesorius, o ne visokios kagebistines "santaros sviesos". Aciu, kad paskatinot pasirinkti.   ATSAKYTI
Cezaris 2008-09-16 20:34:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai smagu, kad pradedama galvoti, kad nebūtinai partijų nariai turi užimti minsitrų postus. Ypač būtu reikalingas toks ministras "iš šalies" į finansų minsiteriją, nes tai dabar daug ką lems. pilnai pritarčiau Nausėdos kandidatūrai.   ATSAKYTI
jergus 2008-09-16 19:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Landsbergis vertas daugiau. bet ir čia daug nuveiks   ATSAKYTI
Cikagietis 2008-09-16 19:40:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
.
Nuosirdziai pritariu Tevynes Sajungos- LKD pateiktam EU ir NATO Lietuvos Vyriausybes projektui.
Todel, linkiu, kad Tevynes Sajunga/Krikscionys Demokratai laimetu Rinkimus ir igyvendintu Lietuvos isgelbejimo planus.


Nes jie:
-rusijos agresiju metu "patikrinti",
-vakarietisko mastymo,
-issilavine,
-angliskai kalbantys,
-*mylintys EU ir NATO Lietuvos Tevyne ir jai dirbantys*,
-vertinantys Lietuvos naryste Schengen, EU, NATO ir norintys, kad Lietuvije butu gyvenimas toks, kaip eilineje Europos Sajungos valstybeje, t.y 3-7 kartus geresnis, nei Kirkilo kgb komunistines nomenklaturos nuskurdintoje Lietuvoje.


Primenu, kad:
- Europos Sajungos GDP/capita 33200 doleriu,
-Lietuvos 17700 doleriu,
- Latvia 17400 doleriu,
- Estijos 21100 doleriu(!),
-Amerikos- 45800 doleriu,

o kgbistines, girtos, korumpuotos, diktaturines, revansistines rusijos tik- 14700 doleriu, is ju 2/3 Sibiro nafta ir dujos.

Rusija be duju- atitiktu Afrikos vidurio issivystyma

*Rusu “ekonomika” tesudaro 5-6% USA ekonomikos, tai tas pats, kaip sulyginus 0,5 ltr buteli su 10 litru kibiru! *

Prasau Jusu pries skaitant ar rasant, kad pasirinktumete savo pilietiska pozicija, isitikinimus ir vertybes:

*-Ar Jus esate EU ir NATO Tevynes Lietuvos, 27 Europos laisvu valstybiu atstovas ir izvelgiate Kremlin kgb chuntos pavoju Lietuvai?*

*-Ar Jus esate Lietuvos interventas, rusijos interesu atstovas, propagandinis teroristas ir grindziate kelia naujai rusijos okupacijai Lietuvoje? *

*Priklausomai ka Jus atstovaujate- matote skirtinga vaizda ir skirtingai suvokiate ivykius*"


Spresk dabar, rytoj bus per velu!

Balsuok uz Tevynes Sajunga, LKD, nes

Tevynes likimas Tavo rankose!
.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
„Kino pavasaris“  (nuotr. Organizatorių)
Rytoj, ketvirtadienį, festivalis „Kino pavasaris“ kviečia visus drauge stebėti apdovanojimų ceremoniją. Balandžio 2 dieną 19.00 val. festivalio feisbuko paskyroje vyksiančioje ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Kauno klinikinė ligoninė trečiadienį ministerijai pateiks paaiškinimus apie situaciją, kai buvo kaupiamos vienkartinės apsaugos priemonės. Pasak tyrimo metu nušalinto ...
Aurelijus Veryga (Fotobankas)
Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikė naujausią informaciją apie ...
Seimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. Tomas Janeliūnas trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Antradienio pavakarę paaiškėjo, kad Kėdainiuose nustatytas pirmasis susirgimo COVID-19 atvejis. Jis diagnozuotas 37 metų kėdainietei, kuri, įtariama, užsikrėtė nuo iš užsienio ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų