Klaipėdos valdžia neriasi iš kailio bandydama pasiekti sunkiai įmanomą dalyką - apsikuopti minimaliausiomis sąnaudomis. Tačiau tokie valdininkų veiksmai grasina, kad atėjus vasarai miesto kiemai bus paversti sąvartynais.

Nuo balandžio 1 dienos uostamiesčio daugiabučių namų administratoriai kiemus valo tik tris karus per savaitę vietoj įprastų penkių. Tai daryti juos įpareigojo sutarčių su Klaipėdos miesto savivaldybe papildymai.

Nors su papildymais sutiko visos namų valdos, jų atstovai viešai prakalbo apie gresiantį pavojų miesto kiemams virsti šiukšlynais.

Pasak bendrovės „City Service“ Rinkų vystymo departamento direktoriaus Vytauto Turonio, sutartis papildyti daugiabučių namų administratoriai buvo priversti prievarta, be jokių derybų.

„Valyti kiemus tik 2-3 kartus per savaitę yra paprasčiausia demagogija.  Tai katastrofiškai atsilieps kiemų būklei. Tuo labiau kad artėja vasara ir į miestą plūstelės žmonės.

Savivaldybė mus bando padaryti atpirkimo ožiais, nes gyventojai tikrai ims piktintis. Nors valymų skaičius sumažėjo, darbo mūsų tvarkytojams nuo to tikrai ne mažiau. Tik atlyginimai sumažėjo. Jie ir dabar valo kiemus po penkis kartus per savaitę, kitaip paskęstų šiukšlėse“, - sakė V.Turonis.

Jo teigimu, sumažėjus valymų skaičiui gali tekti atleisti kelis šimtus darbuotojų, sumokėti jiems nemažas išeitines kompensacijas. O jei ateityje vėl bus nuspręsta (kad taip bus, beveik neabejojama) kiemus valyti penkis kartus, juos susigrąžinti bus dar sunkiau.

REKLAMA

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, kiemus rečiau valyti nuspręsta ne iš gero gyvenimo - normaliai tvarkai mieste užtikrinti trūksta 5 milijonų litų. Tuo labiau kad artėjant vasarai daugiau lėšų reikia ir miesto reprezentacinėms vietoms bei paplūdimiams tvarkyti.Vien pastariesiems valyti reikia 200 000 litų.

Valdininkė sakė, kad trūkstamus du kartus galėtų apmokėti patys gyventojai. Tačiau šis jos pasiūlymas iš karto sulaukė griežtos miesto tarybos narių kritikos, nes taip būtų pažeisti įstatymai - gyventojai priversti valyti teritorijas, kurios nepriklauso jų nuosavybei ir jų nenaudojamos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų