Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos bando pasidalyti Lietuvos vandenis - taip specialistai aiškina juos apstulbinusius naujus socialliberalo Artūro Paulausko vadovaujamos ministerijos projektus, rašo „Lietuvos žinios“.

Aplinkos ministerija parengė naują Verslinės žvejybos vidaus vandens telkiniuose, išskyrus privačius žuvininkystės tvenkinius, tvarką. Nors ministerijos specialistai šio kūrinio dar nevadina net projektu, jis jau pristatomas susipažinti įvairioms atsakingoms institucijoms. Pastarųjų atstovai parengtą tvarką vadina aktu, įteisinsiančiu naujosios nomenklatūros pramogas šalies vandenyse.

Nors dabar galiojančiame Mėgėjiškos žūklės įstatyme numatoma, kad verslinės žūklės intensyvumas šalyje palengva turi būti mažinamas, naujoji tvarka numato kitą kryptį. Sodybas paežerėse įsigiję valdžios vyrai ir kiti piniguočiai žuvis niekuo neįsipareigodami galėtų traukti ne tik meškere, bet ir tinklais.

Tokie ministerijos sumanymai džiugina ne visus jos darbuotojus. „Aš iš tiesų tai vertinu skeptiškai, bet mes svarstome įvairias galimybes. Yra visuomenės grupė, kuri pageidauja žvejoti tokiais įrankiais - svarstome ir tai“, - kalbėjo Aplinkos ministerijos Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas.

REKLAMA

Pasak jo, projekto, koks jis yra dabar, tvirtinti niekas nesirengia. „Tiesiog dabar pagal Žuvininkystės įstatymą Vyriausybės bus pavesta Aplinkos ministerijai parengti Žvejybos verslinės vidaus vandenyse tvarką“, - sakė V.Graičiūnas.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas, Vilniaus universiteto docentas Egidijus Bukelskis tokioje situacijoje įžvelgia korumpuotų asmenų norus, nusipirkus sodybą ar gabalą paežerės, apeiti tiek vietos gyventojų, tiek vandens telkiniais besirūpinusių draugijų interesus. „Asmuo, nusipirkęs hektarą žemės, neįgyja jokių privilegijų prieš gamtą, kuri egzistavo iki jo“, - piktinosi gamtininkas.

Mėgėjiškos žūklės plėtros tarybos (MŽPT), jau susipažinusios su Aplinkos ministerijos projektu, nario Romualdo Žilinsko manymu, pateiktos idėjos įgyvendinimu suinteresuotos „pačios viršūnės“. „Tuo suinteresuoti verslininkai, tuo suinteresuota ir naujoji nomenklatūra, remiama Vyriausybės. Įsivaizduokite: negi vos ne visus ežerus apsistatę ponai su meškere žvejos? Ne, užsimetė tinklą, išsitraukė žuvies. Meškerę tik dėl vaizdo įmerkia“, - sakė LŽ pašnekovas.


Rašyti komentarą...
j
joo
2008-03-19 09:15:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teks Sito gaidzio troba irgi tinklu aptverti.Bus daugiau naudos jai jis smirdes savo namuose .
Atsakyti
0

P
Pelis Kanas
2008-03-19 10:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu taip, net tarybiniais laikais, kada mazutas upėmis ir ežerais tekėjo laisvai,o nuo patręštų laukų sutekėję trąšos vandenį paversdavo tiršta "žydinčio" dumblo sriuba, kai tonos žuvų pilvais aukštyn išplaukdavo nuo suverstų srutų ir pan, vis tiek namo buvo galima grįžti su laimikiu, šeimai bent kelioms dienoms pavalgyti. O dar ir vienas kitas rimtesnis egzempliorius papuldavo... Dabar gi sugundyti kokią aukšlę jau yra menas, o pagauti kokią lydekaitę, didesnę už cigaretę - misija neįmanoma.

Manyčiau, kad tie, kurie paskleidė tokią idėją apie legalią žvejybą tinklais, turėtų gauti po gerą klizmutę iš 5 kibirų vandens, kad tokių minčių daugiau nekiltų. Niekada, niekada. O Paulauskas, realiai turėtų tapti vienu greičiausia iš posto išpirdolintų, atsiprašant, politikų. Apskritai, politikai ir Aplinkos ministerija paskutiniu metu daro viską, kad gyvą žuvį pamatytume tik akvariume, o žvėrelį - tik narve, arba kas iš jų liko - Tado Ivanausko muziejuje.

O jeigu jau ministerija ryšis įteisinti žvejybą tinklais - siūlau juos daryti kaip sietus miltams sijoti - didesnių žuvų paprasčiausia neliko. Reikia dafnijas, ciklopus reikia pavadinti žuvimis, arba dar geriau - krevetėmis ir galutinai išfiltruoti ežerų ir upių vandenį...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų