New Bridgepix / Andrius Petrulevičius

New Bridgepix / Andrius Petrulevičius

Generalinė prokuratūra, ilgai slėpusi prokurorų, iš naujo tiriančių paslaptingos valstybės saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje aplinkybes, pagaliau sulaužė tylos įžadus, trečiadienį rašo "Lietuvos žinios".

Dar prieš mėnesį, kai Vilniaus 2-asis apylinkės teismas įpareigojo Generalinę prokuratūrą atnaujinti tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) karininko, diplomato V.Pociūno žūties, prokuratūros vadovybė LŽ ir kitai žiniasklaidai pareiškė neatskleisianti naujų tyrėjų pavardžių.

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas tik patvirtino, kad nei prokuroras Justas Laucius, atlikęs pirmąjį ikiteisminį tyrimą, nei sprendimą dėl jo nutraukimo peržiūrėjęs prokuroras Algimantas Kliunka atnaujintos bylos netirs. Prokuratūros vadovai atsisakė viešai įvardyti V.Pociūno bylos tyrėjus remdamiesi Baudžiamuoju kodeksu - esą informacija apie tyrimą neskelbiama.

Našlės neinformavo

Dabar situacija pasikeitė. "Šiuo metu VSD karininko V.Pociūno žūties aplinkybių tyrimo medžiaga nagrinėjama Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriuje. Atsakingas prokuroras - Mindaugas Gylys", - pranešė generalinis prokuroras A.Valantinas.

REKLAMA

Šią oficialią informaciją LŽ išgirdo anksčiau negu žuvusio karininko našlė Liudvika Pociūnienė. Ji mūsų dienraščiui sakė apie atnaujintą tyrimą ir bylos tyrėjus sužinojusi tik iš žiniasklaidos - Generalinė prokuratūra apie savo sprendimus moters oficialiai neinformavo.

"Toks įspūdis, kad Generalinė prokuratūra ilgai ieškojo, kam pavesti šią bylą, kol pagaliau surado tokį pareigūną, kuris neatsisakė, bet ir jis nieko nedaro", - kalbėjo L.Pociūnienė.

Papildoma informacija

Ikiteisminis tyrimas dėl praėjusių metų rugpjūčio 23 dieną Bresto mieste pro viešbučio langą iškritusio V.Pociūno žūties aplinkybių buvo nutrauktas po kelių mėnesių - lapkričio 30-ąją. Bylą tyręs prokuroras J.Laucius konstatavo, kad V.Pociūnas žuvo per nelaimingą atsitikimą. Tik po atkaklių žuvusio karininko našlės pastangų Generalinė prokuratūra teismo sprendimu ėmėsi iš naujo tirti tragediją. Teismas įvertino L.Pociūnienės argumentą, kad prokurorai netyrė versijos, jog V.Pociūnas galėjo būti nužudytas, o jo mirtis galbūt susijusi su darbu VSD.

Dar šią savaitę L.Pociūnienė pasakojo žiniasklaidai buvusi labai naivi per pirmąjį tyrimą. Draugiškai kalbėdavosi su bylą tyrusiu prokuroru J.Lauciumi, ne kartą išsakė savo abejones ir akcentavo galimybę gauti daugiau informacijos - našlė ir jos advokatas Kęstutis Čilinskas anksčiau kreipėsi į visuomenę ir kai kurie žmonės esą suteikė labai vertingos informacijos. Visa tai taip ir liko nepanaudota - prokuroras paskelbė nutraukiantis bylą.

"O juk faktų, kurie leidžia įtarti buvus politinę žmogžudystę, esama ne vieno. Tai ir svetimo mikropluošto dalelytės panagėse, ir keisti atspaudai ant palangės, ir neužrakintas viešbučio kambarys. Taip pat esama įtarimų, jog tą naktį pas jį (V.Pociūną - aut.) į kambarį kažkas įėjo", - ne kartą sakė L.Pociūnienė.

Tyrė sunkius nusikaltimus

Dabar našlė apie atnaujintą tyrimą kalba santūriau. Ji tikina dar kurį laiką palauksianti Generalinės prokuratūros veiksmų, o jeigu jų nebus - vėl darysianti žygius. "Labai linkėčiau, kad rimtai būtų pasižiūrėta į situaciją", - teigė ji LŽ.

REKLAMA

Gali būti, jog šį kartą našlės viltys išsipildys. Generalinė prokuratūra, pirmojo ikiteisminio tyrimo dėl V.Pociūno žūties koordinatoriumi pasirinkusi korupcijos bylų tyrėją J.Laucių, dabar pasielgė kitaip. Naują tyrimą kontroliuosiantis M.Gylys į Generalinę prokuratūrą šiais metais perėjo iš Vilniaus apygardos prokuratūros. Čia jis darbavosi Pirmajame labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriuje.

Vilties teikia ir naujausi M.Gylio žingsniai Generalinėje prokuratūroje. Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus pareigūnas nepabūgo pasipriešinti pripažintiems prokuratūros autoritetams, kai, atlikęs tarnybinį patikrinimą dėl Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro Stanislovo Stulpino galimo spaudimo Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorei, konstatavo, kad pareigūnas savo veiksmais pažeidė prokurorų etikos kodeksą.

Generalinės prokuratūros sprendimą atnaujintą bylą pavesti tirti kitam pareigūnui palankiai vertina L.Pociūnienės advokatas K.Čilinskas. "Esame patenkinti, kad procesas atnaujintas, tyrimas, tikėsimės, vyks objektyviai. Kol kas neturime dėl ko skųstis", - sakė jis. K.Čilinsko manymu, nauji bylos tyrėjai po kurio laiko galbūt kai kurių duomenų paprašys ir iš žuvusiojo našlės bei jo paties. "Turime teisę pateikti tam tikrų samprotavimų, ką galima apklausti, kuria kryptimi dar vykdyti tyrimą ir pan.", - aiškino jis.

Gali užtrukti

Generalinio prokuroro A.Valantino teigimu, atnaujintą tyrimą dėl V.Pociūno žūties planuojama baigti, kaip numatyta baudžiamajame įstatyme, "per trumpiausią laiką". "Galiu tik pasakyti, kad Generalinėje prokuratūroje stengiamasi laikytis šios įstatymo nuostatos. Asmeniškai reikalauju, jog tyrimai vyktų kuo įmanoma sparčiau", - tvirtino jis LŽ.

REKLAMA

K.Čilinskas akcentavo, kad tokie tyrimai, jei atliekami išsamiai, gali trukti ne vieną mėnesį. "Gal net spėsiu pabūti man likusį laiką Seime (K.Čilinskas praėjusį savaitgalį išrinktas Seimo nariu, tad iki kadencijos pabaigos kitų metų lapkritį negalės atstovauti L.Pociūnienės interesams - aut.) ir dar grįžti padėti L.Pociūnienei", - kalbėjo advokatas.

Jurga Tvaskienė

Nabas
2007-10-24 07:46:59
Arkliui aisku, kad nuzude ir be njokios abejones prisidejo savi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Dešiniajam----inž 2007-10-24 19:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
L.Pociūnienė išradinga. manau, ji surastų būdų kur parodyti. Na jei taip viskas cenzūruojama, tai gal užsienyje, pvz per kokį BBC ar CNN, parodyti?


--------------------dešinysis to inž. 2007-10-24 13:30:19
O kur tą laidą rodys? TV3? Stonys apmokės? LTV su miliūtėmis ir jakilaičiais? Komsamolkos 5-asis kanalas? Na nebent LNK   ATSAKYTI
SS 2007-10-24 17:53:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galima pamanyti,kad LR generalinę prokuratūrą įtakoja politikai.Tai parodys laikas. Gal lietuviai nusamdys nepriklausomus ES prokurorus?Tokie seimo komisijų,gen.prokuratūros tyrimai,laiko tempimas tik gimdo juodas mintis apie Lietuvą.   ATSAKYTI
to nuclear 2007-10-24 16:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs teisus.   ATSAKYTI
jo, 2007-10-24 16:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tuoj viskas paaiškės, jau matosi- horizonte.   ATSAKYTI
nuclear 2007-10-24 15:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu cia tai bent , VSD " nuzude" savo istikima darbuotoja , daug prisidejusi prie Pakso ir Uspaskio nuvertimo , istikima valstybes tarna , gera seimos teva !! . na tai kuo gi Pociunas galejo taip jau neitikti VSD , kad net tokiu priemoniu emesi ????? Ka tokio mirtino galejo pasakyti-padaryti pociunas kad ji reiketu nuzudyti ?? Pamastykime apie tai. Ir aisku realiai isivaizduoju kad apsaugininkai nieko nemate , ( diplomatai gyvena juk grieztai priziurimi ) budetoja buvo isejusi 10 min ... irgi neiko nemate , VSD pasiklausymo iranga su kuria klausoma Kiekvieno !!!!!! pakartoju kiekvieno piliecio ( na ka cia piliecio net prezidento ) pokalbiu , neveike , Batkos KGB - ( gyvenantys tame paciame viesbutyje kambary salimais ) irgi atjunge savo aparatura. na kaip cia idomu ai ai ???    ATSAKYTI
dešinysis to inž. 2007-10-24 13:30:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur tą laidą rodys? TV3? Stonys apmokės? LTV su miliūtėmis ir jakilaičiais? Komsamolkos 5-asis kanalas? Na nebent LNK, kol Mockaus interesai kol kas sutampa su besipriešinančiųjų "valstybininkams" išblaškytų ir nekonsoliduotų pajėgų siekiais. Tauta mieliau bovinama ir debilinama katinais, radžiais, minedais, keliais į žvaigždes ar padugnes, šokių dešimtukais ir kitokiu š.   ATSAKYTI
Tiesa 2007-10-24 11:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiems viskas aisku, tik reikia tai paskelbti oficialiai. T. y. liko labai nedaug, tiesa?   ATSAKYTI
Tai 2007-10-24 11:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aiškiai nebesustabdomas procesas.Sveikatos ir stiprybės p.L.Pociūnienei.   ATSAKYTI
Visa 2007-10-24 11:10:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lietuviu tauta seka ir laukia V.Pociuno,istikimai tarnavusio Lietuvai, zuties isaiskinimo.   ATSAKYTI
to 2 to inz 2007-10-24 11:05:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
naivuoli, prasikrapstyk smegenine, vadovai ateina ir iseina, o administracija nesikeicia, ir apie kokia komanda ar komandas tu cia sapalioji?.) mastyk per kur daroma politika ir ka naujai paskirtas vadovas gali nuveikti su nesikeiciancia komanda.   ATSAKYTI
2 to inz. 2007-10-24 10:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va cia tai demagogija. Tie, kas daro sprendimus keiciasi - LRT vadovaujant A.Kaupedui, S.Valiuliui, V.Zukui, Petrauskiui. Nauji vadovai, naujos pajegos. Tad nereikia pusti miglos ni akis.    ATSAKYTI
anti"valstybininkas" 2007-10-24 10:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei subliukš savižudybės versija, ką tada Paulausko-Januškos "valstybininkai" bandys išrasti ?
Kokius čečėnų teroristus ar kad kokie konservatoriai tai atliko norėdami sukompromituoti "valstybininkus" ?
Taip tyrimai vyksta Rusijoje. Nejaugi, Lietuvoje pavyks atskleisti tiesą...?   ATSAKYTI
Atrodo 2007-10-24 09:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
po truputį aiškėja ir aiškės ,matyti kad šis procesas nebesustos-visuomenės nesustabdysi.    ATSAKYTI
to inz 2007-10-24 09:18:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atsakymas. Todel nesusuka, nes LRT yra senas KGB lizdas iki siu dienu, tas pats personalas dirba nuo Sovietu laiku ir jokiu pasikeitimu, tie patys darbo metodai. Jus matote TV ekranuose tik zurnalistus, kurie keiciasi, o tu kurie daro sprendimus ir vadovauja islieka nematomi. Dauguma zurnalistu kurie dirba LRT yra sios istaigos sistemos ikaitai.   ATSAKYTI
inž 2007-10-24 09:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gerai, kad tirs. Dar didesnio užsispyrimo L.Pociūnienei. Kodėl ji nesusuka televizijos laidos apie šią istoriją? Gal ne vieną. Visuomenę tai apšviestų, o valdžią priverstų bent susijaudinti. Ir kaltininkai greičiau apsišviestų. -------
Bet. Panašu, kad prokurorus kažkas pristabdo dėl Pociūno žūties. Na jie lyg ir nori, ir nelabai. Tas Kliunka, ašarojančio sajūdiečio nuo Raseinių brolis. Kalba jis puse lūpų. Visi įstatymai jam negeri. Kalti seimūnai. Kaip tokį laiko prokuratūroj? O gal jie visi ten tokie? Tik kavą geria.   ATSAKYTI
tukas 2007-10-24 08:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laucius - korupciniu bylu tyrejas? O cia tai naujiena - ozys darzininkas. Nors cia Lietuva, kokia cia naujiena...   ATSAKYTI
Nabas 2007-10-24 07:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Arkliui aisku, kad nuzude ir be njokios abejones prisidejo savi.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vilniuje susidūrė du automobiliai, vienas jų rėžėsi į tvorą (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį vakare Vilniaus policijai ir medikams pranešta apie dviejų automobilių avariją Panerių gatvėje. Medikų pagalbos prireikė vienam vaikinui. Pirminiais duomenimis, ...
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtos atostogos Bulgarijoje apkarto šimtams lietuvių, nes išgirdę, kad nuo šiandienos grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų saviizoliacija, atostogaujantys tautiečiai prabilo ...
Kapinės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kėdainių rajono Pernaravos miestelio gyventojai sunerimę, mat po penkių metų pertraukos vėl prasidėjo vagystės kapinėse. Šį kartą nuo kapo dingo antkapis. Vietiniai mano, kad ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų