Įtampa tarp Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Seimo slūgsta - abi institucijos pasirengusios bendrauti dalykiškai, be jokių emocijų. Tačiau tai dar nereiškia, kad pasiektas sutarimas visais ginčytinais klausimais.

VSD vadovas Povilas Malakauskas "tinkamu momentu" pats spręs, ar jo pavaduotojai Darius Jurgelevičius, Dainius Dabašinskas ir Alfonsas Balzaris gali toliau eiti šias pareigas. Kartu naujasis saugumo šefas neatmetė galimybės, kad parlamentinio tyrimo išvados, kurios, jo nuomone, yra politinis vertinimas, turės ir teisinių pasekmių.

Tačiau P.Malakauskas neketina Seimui teikti pažymų apie galimus neskaidrius politikų, pareigūnų ir verslo grupių ryšius bei įtaką, kol neįsitikins, kad už tai nebus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Posėdžiavo rūsyje

Vakar Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pirmąkart posėdžiavo specialiai įrengtoje salėje. Antrųjų parlamento rūmų rūsyje esanti patalpa užtikrina pokalbių slaptumą ir lankytojų konfidencialumą. Pirmasis svečias ir buvo P.Malakauskas. Išvakarėse skelbta, kad pasikalbėti su NSGK nariais jis atvyks su pavaduotojais. Tačiau nė vienas iš trijų pareigūnų taip ir nepasirodė. "Nusprendžiau, kad jie neatvyks", - atrėžė P.Malakauskas.

REKLAMA

NSGK nariai iš saugumo šefo norėjo sužinoti, kaip departamentui sekasi vadovautis parlamentinio VSD veiklos tyrimo išvadomis, paskelbtomis pernai gruodį.

"Pokalbis buvo dalykinis. Aptarėme, ką kartu turime spręsti, nes problemų daug. Sutarėme, kad daug komentarų nebus", - po posėdžio apibendrino NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius.

Pažymų neduos

"Jokių reikalavimų atleisti pavaduotojus neišgirdau. Tai normalu, nes tiek mūsų įstatymai, tiek Konstitucija leidžia spręsti man, kaip vadovui, ir prezidentui", - teigė P.Malakauskas. Ar pavaduotojai tinkami, saugumo šefas pareiškė nuspręsiąs pats, "neatsižvelgdamas į tai, kokių grėsmių kyla departamentui ir apskritai saugumo sistemai priimant sprendimus."

Saugumo šefas pranešė kol kas neketinantis Seimui pateikti 11 slaptų pažymų apie galimus neskaidrius politikų, pareigūnų ir verslo grupių ryšius bei įtaką. Pateikti parlamentui šias pažymas VSD įpareigojo specialiai priimtas Seimo nutarimas. "Pažymų neduosiu, kol neįsitikinsiu, kad už tai nebūsiu patrauktas baudžiamojon atsakomybėn", - pareiškė P.Malakauskas. Pasak jo, "dabartinė teisinė sistema yra tokia, kad vėliau žmogus, priėmęs tokį sprendimą, jei pasekmės bus blogos, turės prisiimti atsakomybę."

Vadovas turi viziją

NSGK pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Algis Kašėta mano, kad naujasis VSD vadovas turi aiškią darbo viziją ir planą. Liberalas pripažino, kad per komiteto posėdį kalbėta ir personalijų klausimais. Tačiau, anot parlamentaro, jų nereikia pabrėžti, nes sprendimai vis tiek bus priimti vėliau. "VSD kadrų politikoje tikrai reikia pokyčių", - pabrėžė A.Kašėta.

REKLAMA

Socialdemokratų frakcijos atstovė komitete Milda Petrauskienė vakar komiteto posėdyje nedalyvavo, nes tuo metu esą susitiko su savo rinkėjais. Paklausta, ką mananti apie naujojo VSD vadovo senųjų pavaduotojų ateitį, parlamentarė LŽ sakė, kad tai turi spręsti pats P.Malakauskas. "Skirdami į šias pareigas pareiškėme jam pasitikėjimą, todėl dabar jam tenka atsakomybė už priimamus sprendimus, - sakė M.Petrauskienė. - Aš tikrai esu prieš, kad komitetas nurodinėtų: šitas geras, šitas blogas. Kur mes taip nueisime?"

Kitas NSGK narys liberalcentristas Vytautas Bogušis LŽ prisipažino, kad po didelės įtampos tarp komiteto ir VSD vakarykštis posėdis nustebino ir nudžiugino tuo, kad buvo dalykiškas, prasmingas ir be jokių emocijų. "P.Malakauskas savo kompetentingu pranešimu komiteto narius tiesiog užhipnotizavo", - tikino parlamentaras. Jis teigė supratęs, kad nuo šiol NSGK ir departamento bendradarbiavimas bus efektyvesnis.

V.Bogušis įsitikinęs, kad sprendžiant kadrų klausimus VSD vadovas turi vadovautis Konstitucija, jokie politikai negali daryti įtakos vadovo sprendimams.

Požiūriai skiriasi

Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos atstovo Skirmanto Pabedinsko teigimu, VSD vadovas į komiteto posėdį atėjo labai gerai pasirengęs - "lyg kokį mokslinį darbą gintis". "Matyti, kad tie du mėnesiai, praėję nuo jo skyrimo, praleisti ne veltui. Jis kalbėjo apie viską iš esmės", - LŽ sakė parlamentaras. Pasak S.Pabedinsko, kalbėta ir apie tai, kad VSD dirba daug labai profesionalų, kuriuos išsaugoti labai svarbu. "P.Malakauskas iš karto pasakė - kadrų klausimus palikite spręsti man. Aš esu vadovas ir suformuosiu tokia komandą, kuri dirbs gerai", - pasakojo komiteto narys.

REKLAMA

Anot jo, posėdyje užsiminta ir apie pareigūnus, atleistus iš VSD. Šiuo metu tyrimą dėl jų atlieka prokuratūra, todėl saugumo šefas, nors ir turi visą medžiagą, ją komentuoti atsisakė.

"Naujasis vadovas situaciją mato teisingai, yra ją nuodugniai išstudijavęs. Tačiau esama skirtingų požiūrių, dar reikės ne kartą kalbėtis", - LŽ teigė konservatorė Rasa Juknevičienė. Pasak jos, labiausiai nuomonės skiriasi dėl minėtų slaptųjų pažymų, kurias pateikti Seimui atsisakė ir naujasis VSD vadovas.

"Pavaduotojai tikrai nebuvo pagrindinis pokalbio objektas. Mūsų komiteto nuomonė yra aiški. Išvadose pasakyta, kad jie atsakingi už padėtį VSD. Norėjome išgirsti departamento vadovo vertinimą. Darbai parodys, ko bus verti jo sprendimai", - sakė R.Juknevičienė.

taisonas
2007-09-15 12:31:46
BOGUSHIS VISAI SMEGENIS PRAGERE! DABAR VISUR SEDI UZHIPNOTIZUOTAS!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
josifas 2007-09-17 10:43:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Malakauskas dabar tarp kujo ir priekalo-bet jis privalo pateikti tas 11 pazymu,kuriu reikalauja Seimas. Taip ir bus atskleista kas dare korupcine itaka VSD. Man rodos tai ivyks tada kai suinteresuoti,pazymose minimi politikai neteks postu ir galios itakoti VSD.   ATSAKYTI
Zvilgsnis is provincijos, 2007-09-15 23:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne VSD, o kazkokia "nelieciamuju" artele...    ATSAKYTI
Kada Lietuvos VSD pasakys: Amerikos CIA 2007-09-15 21:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiekviena hipnoze i musu atminti iraso tai, ko nori hipnotizuotojas arba tai, ko praso pats hipnotizuojamasis:

-norintys mesti rukyti ir gerti- blaivumo,
-paksTapsnotojas- “uzkrovimo”, kad neisdurnetu.

Tai gal P. Malakauskas mums iteige:

Lietuvos VSD ir Amerikos CIA yra bendradarbiai ir kovoja pries rusu kgb agentus Lietuvoje ir pasaulyje?!

Sveikinciau!

Gal isvardino Lietuvos priesus, kurie graso Lietuvos saugumui?

Kas tie nevidonai? Ar Lietuvos priesai tikrai yra:
-rusai, delta,
-amerikonai,
-pushtunai,
-North Korea,
-Hamas, .. o gal bim bim laden?!


O gal pasake: EU ir NATO Lietuvos priesas yra revansistine Rusija ir jos teroristinis darinys kgb?


"...... Dziaukimes: ateina laikas didziajam apsyvalymui- nei vieno SVETIMKUNIO, INTERVENTO klastingo rusu agento Europos Sajungos Lietuvoje!.... Norime ne rusu agentu makauliu, galvu- trokstame EU ir NATO Lietuvos VSD Teisingumo, nuosirdaus darbo musu Tevynes Lietuvos naudai o ne isdavinejimo rusams!..... Nuosirdziai linkiu, kad EU ir NATO Lietuvos VSD butu pertvarkytas pagal VAKARU sajungininku standartus:

- Lietuvos VSD, sutinkamai su Lietuvos naryste Europos Sajungoje, NATO, bendradarbiaujant su strateginiu partneriu USA privalo aiskiai paskeLbti:

1. Lietuvos VSD yra SUDEDAMOJI vakaru demokratijos saugumo dalis,..
2. Lietuvos VSD sudegina visus nelegalius tiltus su teroristines rusijos kbbistais, atsisako bet kokio bndradarbiavimo su rusais ir suarteja su Vakaru zvalgybomis,...
3. Lietuvos VSD uztikrina Lietuvos valstybes sauguma nuo teroristines rusijos gresmes, agresijos, terorizmo, santazo ir rusifikacijos!..

4. Lietuvos VSD dirba isvien su Amerikos CIA, Europos Sajungos,
Israel Mossad.
Parindinis tikslas:
- demaskuoti, pasalinti rusurezidentus, snipus, agentus, kgb priedangos firmas Lietuvoje ir musu sajungininku valstybese.
- rusijos terorizmo, propagandos, fianansiniu, ekonominiu, politiniu diversiju stabdymas Lietuvoje,


5. Lietuvos VSD privalo buti isvalytas nuo inkorporuotu priesiskos mums, teroristines Rusijos nusikalteliu, inkorporuotu agentu.....

6. Visi darbuotojai patikrinti melo detektoriumi del patikimumu ir lojalumo EU ir NATO Lietuvos Tevynei. ..
7. Nustatyti rusu kbbistiniai agentai privalo buti pasalinti, nuteisti, deportuoti, istremti i rusija ar iskeisti i reikalingus zmones....

8.*Bet koks Lietuvos VSD darbuotoju kontaktas arba ju sheimos nariu kontaktas, pazintys, reikalu ar rysiu turejimas su rusu kbbistais, rusu ambasada, ir aplamai su Rusija(!) yra prilyginamas Lietuvos isdavystei ir Priesaikos Lietuvai sulauzymu!* ...

10. Lietuvos VSD darbuotojams negalimas studijavimas Rusijoje, Rusijos mokslo baigimo pazymejimai....

11. Lietuvos VSD darbutotojamas draudziamos bet kokios keliones i teroristine Rusijs aplamai!...

12. Lietuvos VSD darbuotojai privalo sklandziai kalbet ir rasyti anglu kalba taip pat ir lietuviskai....

Tokius, vakarietiskus, patikimus EU ir NATO Lietuvos "Skydo ir durklo" riterius gerbtume, myletume, padetume, informuotume apie bet kokia itartina rusu ambasados veikla ar prorusiskus agentu diversijas, uzverbavimus, suokalbius, provokacijas.....

Tai kada ruosime gyvulinius vagonus po 100 rusu snipu, agentu deportavimui kasdien is musu Tevynes?....

Butu gerai, kad kas nors pakeleje koki tilta issprogdintu ir tas vagonas nuriedetu nuo begiu!
   ATSAKYTI
[email protected] 2007-09-15 18:13:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Nusprendžiau, kad jie neatvyks", - atrėžė P.Malakauskas.
NSGK nariai iš saugumo šefo norėjo sužinoti, kaip
Ką...Rūnkas drebėjo?..Gal dar nevisai prarasti.Mūsų Kapitalistiniai visuomeniai...Taip sakant draugai?..
EchidnaS ŠAPOKKLeK ???
   ATSAKYTI
besislapstantis bunkeryje 2007-09-15 18:09:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia viską padarė Kašpirovskis, jau prieš kiek metų. Paskui tęsė Lolašvili ir kt. Dabar nebėra ko šnekėti- visi zombiai.   ATSAKYTI
Nurchaci 2007-09-15 17:53:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai jau ir NSGK narius albinai "užhipnotizavo"?
Maždaug prieš 9-10 mėnesių taip pat liko "užhipnotizuota" konservatorių vadovybė.
Toks įspūdis, kad mūsų valstybės viršunėse visai neliko nesusikompromitavusių žmonių, ant kurių albinai neturėtų VSD rankomis (ir už mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus) surinkto kompromato.
Šluoti visus.   ATSAKYTI
taisonas 2007-09-15 12:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
BOGUSHIS VISAI SMEGENIS PRAGERE! DABAR VISUR SEDI UZHIPNOTIZUOTAS!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Pulmonolgijos skyriaus vedėja Virgaitė Bielskienė (nuotr. Zitos Katkienės)
Respublikinės Šiaulių ligoninės Pulmonologijos klinika nuo šiol pasivadinusioje gydymo įstaigoje dirba pačių įvairiausių sričių medikai: gydytojai, slaugytojos bei jų ...
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose (nuotr. SCANPIX)
Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose, kur buvo užfiksuota užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras paveiktų ūkių skaičius jau ...
(nuotr. SCANPIX)
Iranas pirmadienį pranešė per pastarąją parą užregistravęs 160 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirčių, o šis skaičius yra nedaug mažesnis nei ankstesnę dieną užfiksuotas paros ...
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vilniaus rotušė imasi pagrindinės salės remonto – pasak rotušės valdytojos Oksanos Treščenko, remontas turėtų vykti apie pusantro mėnesio ir planuojamiems renginiams bei ...
Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas (nuotr. KAM)
Mindaugo karūnavimo dieną Vilniuje – NATO naikintuvų skrydžiai,  XIV a. Garbės sargyba ir Lietuvos kariuomenės orkestras su atkurtomis LDK uniformomis.
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų