REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad iki vasario pabaigos pratęstas karantinas nebūtinai bus toks koks yra dabar ir bus svarstomi karantino atlaisvinimai. Ministrė pirmininkė ketvirtadienio rytą teigė, kad mokyklos ir kirpyklos bus atidaromos panašiu metu.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad iki vasario pabaigos pratęstas karantinas nebūtinai bus toks koks yra dabar ir bus svarstomi karantino atlaisvinimai. Ministrė pirmininkė ketvirtadienio rytą teigė, kad mokyklos ir kirpyklos bus atidaromos panašiu metu.

REKLAMA

„Žinių radijo“ eteryje I. Šimonytė patvirtino, kad dabar yra laukiama, kol įsitvirtins naujų atvejų per dieną kitimas ir gerėjant situacijai atsiras pagrindas svarstyti atlaisvinimus.

Prieš atlaisvinant įvairias veiklos sritis jose dalyvaujantys gyventojai turės būti testuojami.

„Logika tokia – mes ištestuojame kažkokį segmentą prieš jį atidarant ir reguliariai testuojame ar vakcinuojame, kai ateis jų eilė. Ir tokiu būdu bandome po truputėlį grįžti į gyvenimą. Prioritetas ugdymas, tą galiu pasakyti labai aiškiai. Bet tai nereiškia, kad verslo dalis veiklų negalės pradėti veikti kitomis sąlygomis“, – aiškino Premjerė.

Paklausta kada vis dėlto duris atverti galės kirpyklos Ministrė pirmininkė atskleidė, kad tai greičiausiai bus panašiu metu kaip ir mokyklų atvėrimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kirpykloje paprasčiau užtikrinti mažą kontaktų skaičių nei mokykloje, kur kontaktuoja ne tik vaikai tarpusavyje bet ir mokytojai, tėvai. Mokyklų atidarymui reikia didesnio įdirbio, todėl manyčiau, kad tai bus panašiu metu“ , – apie mokyklų ir kirpyklų atvėrimą atsakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Testavimas įvairiose srityse vyks naudojant greituosius antigenų testus, kurie Premjerės teigimu Lietuvą turėtų pasiekti vasario antroje pusėje.

Karantinas pratęstas iki kovo

Vyriausybė karantiną trečiadienį pratęsė iki kovo pradžios. Kartu pratęstas ir gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

Šią savaitę Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija Vyriausybei pasiūlė karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos.

„Jeigu mes lyginame skaičius su gruodžio mėnesiu, kada prasidėjo mūsų griežtos priemonės, tai didžiuliai pokyčiai, tačiau jie įvykę nuo didžiulių skaičių. Įvedus karantino sąlygas, ir sergamumas sumažėjęs, tačiau registruojamų atvejų skaičius vis dar yra didelis. Daugėja savivaldybių, kuriose registruojami kad ir nedideli susirgimų skaičiai.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nereiškia, kad nepasiteisina mūsų priemonės. Žiūrint į situaciją ligoninėse, mums pavyko ją labai stipriai suvaldyti“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

14 dienų sergamumas Covid-19 Lietuvoje gruodį viršijo 1000 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o dabar yra sumažėjęs perpus. Statistikos departamento sausio 27 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 498,2. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro statistikoje Lietuva išlieka raudonojoje zonoje, tarp koronaviruso labiausiai paveiktų šalių.

Ministrų kabinetas trečiadienį nesvarstė karantino švelninimo. Tačiau kitą savaitę jau turėtų būti aiškus planas, kaip Lietuva palaipsniui išeis iš karantino. Pagal preliminarų planą, pirmųjų švelninimų galima laukti vasario viduryje, priklausomai nuo epidemiologinė situacijos šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prioritetinėmis sritimis karantino atlaisvinimui įvardintas švietimas, sveikatos apsauga ir verslas.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Toliau ribos gyventojų judėjimą

Kartu posėdyje iki vasario 28 d. 24 val. pratęsta ir gyventojų judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

Tiesa, tarp savivaldybių keliaujantiems asmenims ir toliau galios iki šiol numatytos išimtys.

Nuo praėjusios savaitės asmenys gali laisviau bendrauti tarpusavyje, kurdami vadinamus „socialinius burbulus“. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

REKLAMA

„Socialinio burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Asmenų judėjimą tarp savivaldybių riboja policija. Tiesa, numatomos kelios išimtys, tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Visą „Žinių radijo“ pokalbį galite stebėti čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų