Landsbergis viešai pristatytas Prezidentu, Žemaitaitis pyksta: pamirštamas Paulauskas

Viešojoje erdvėje nerimstant aistroms dėl Vytauto Landsbergio statuso, panašu, kad Lietuvos radijas ir televizija (LRT) įpylė žibalo į ugnį. Vienoje televizijos laidų V. Landsbergis pristatytas kaip Prezidentas.

Sausio 13 rodytoje laidoje „Įdomiosios pamokos. Būkim drauge“ profesorius V. Landsbergis pristatytas kaip Prezidentas, nors šis statusas teisiškai nėra įtvirtintas.

Savo „Facebook“ paskyroje Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ketvirtadienį pasidalino nuotrauka iš minėtosios laidos ir pridėjo tekstą, kuriame teigia, esą taip yra iškraipoma istorija.

„Mokykloje, šeimoje ir Seime mus mokė sakyti tik tiesą ir nemeluoti! Kiti mokė nedaryti patyčių tik klausimas kas čia nutiko? Gal galite pasakyti kas už šį politiką balsavo ir kada jis tapo Prezidentu? Ar čia koks trolių darbas?“ – savo paskyroje klausia R. Žemaitaitis.

Parlamentaras piktindamasis kaip laidoje buvo įvardytas V. Landsbergis tikina, kad tokiu atveju ir Artūras Paulauskas turėtų gauti valstybės vadovo statusą:

„2004 m. balandžio 6 d. iš Prezidento pareigų apkaltos būdu buvo pašalintas Prezidentas R. Paksas, ir tik 2004 m. liepos 2 Prezidentu išrinktas V. Adamkus. Visą tą laiką, Prezidento pareigas ėjo Seimo Pirmininkas A. Paulauskas.

Tuo metu A. Paulauskas labai daug prisidėjo prie Lietuvos institucijų formavimo, užsienio ryšių palaikymą, bendradarbiavimo su ES ir NATO valstybėmis. Tokiu atveju A. Paulauskas ėjo VALSTYBĖS VADOVO PAREIGAS.

Vadovaujantis tokia konservatorių logika, darytina išvada, kad ir Seimo primininkui A. Paulauskui turėtu būti suteiktas VALSTYBĖS VADOVO STATUSO“, – rašė R. Žemaitaitis.

Primename, kad sausio 12 Seime buvo priimta Laisvės gynėjų rezoliucija, kurioje įvardijamas V. Landsbergis, tačiau prezidento statusas jam nesuteikiamas.

Paaiškina, kad laidos titrai – ne dokumentas

Susisiekus su LRT, gautas laidos prodiuserio Lauryno Šeškaus komentaras dėl susidariusios situacijos:

„Įdomiosios pamokos. Būkim drauge“ yra vaikų auditorijai skirta laida. Laidos titrai nėra oficialus dokumentas, o pagalbinė priemonė auditorijai suprasti, koks žmogus šiuo metu yra matomas eteryje.

Prof. Vytautas Landsbergis neabejotinai buvo faktinis Valstybės vadovas 1991 m. sausio mėnesio įvykių metu. Įvardinimas – Prezidentas – vaikams, mūsų manymu, yra aiškesnis ir suprantamesnis. Juolab Kovo 11-tosios minėjime jį taip pristatė ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda.“


Rašyti komentarą...
A
Andrius
2021-01-14 17:49:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man dabar klausimas kyla. Ar lietuvos valstybė yra ištiesų demokratinė. Nes kiek žinau valstbės vadova renka tauta ir tik tada jis gauna valstybės vadovo statusa. O ne tada kai seimas paskelbia savo nuožiūra valstybės vadova. Tai konstitucijos laužymas ir demokratijos dergimas. Tegul leidžia tautai nubalsuoti , ar nori tauta kad Lanzbergiuj butų duotas statusas ar ne. Ir galiu pasakyti kad tauta nuspres jam jokio laipsnio nesuteikti
Atsakyti
-3

A
As
2021-01-14 17:49:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaitau ir girdžiu kiekviena diena, šių dienų vyriausybės nesamones keliamas į viršų. Ir vis panastau, kas nutiko Lietuvos žmonėms, kurie prieš 30metų kovojo dėl laisvės, o dabar leidžiasi gniuždomi, leidžia įstatymus kurti kurie protu nesuvokiami, leidžia vyriausybei tuštinti mūsų kišenes. Kada mes visi susiimsime ir stosime ginti taup pat savo teisių, didesnių atlyginimų, seimo vertimo ir normalaus susikurimo prašysime. Kada mes išsireikalausim pagarbos iš ale už mus ne vyriausybėje sėdinčių žeminimą. Kada juos paklupdysim, taip kaip jie mus klupdo į vargą, alkį. Kada Lietuvos piliečiai pradės kovoti už realias savo teises? 
Atsakyti
-4

V
Varge
2021-01-14 17:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebūtų TS-LRT. KONSERVŠŪDŲ RUPORAS. TEGUL BŪNA JIS TVARTELIO PREZIDENTU
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų