Įspėja apie sukčius: informavo, kad reikia atlikti COVID-19 testą, o tada apvogė

Vietoj COVID-19 testų – apvogti namai. Policija ketvirtadienį pasidalijo istorija, kurioje sukčiai pasinaudodami koronavirusu išviliojo žmones iš namų, kuriuos netrukus ir apšvarino.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo istorija. Sukčiai susisiekė su Ignalinos rajone gyvenančia šeima ir pranešė, kad dėl kontakto su sergančiuoju jiems reikia atvykti į Utenoje esantį mobilujį punktą atlikti testą.

Tokiu būdu apgautų žmonių būstą apšvarino sukčiai. Pateikiame visą policijos įrašą, publikuotą socialiniame tinkle.

„POLICIJA PERSPĖJA

Ignalinos rajono šeimai vietoj COVID-19 testų – apvogti namai.

2021 m. sausio mėn. 12 d. Kazitiškio sen., Ignalinos r., gyventojui paskambino vyriškis, kuris telefonu prisistatęs Utenos mobilaus COVID-19 patikros punkto darbuotoju, informavo, kad jo šeima turėjo tiesioginį kontaktą su sergančiu COVID-19 asmeniu, todėl jam ir jo šeimos nariams reikia atlikti COVID-19 testus. Vyriškis pasakė, kad šeimos nariai sausio 13 d. nuo 12 val. iki 12 val. 30 min. yra užregistruoti COVID-19 testui ir turi atvykti į mobilų COVID-19 patikros punktą esantį Utenoje.

Sausio 13 d. ryte, tos pačios šeimos moteris paskambino tuo pačiu telefono numeriu tariamam Utenos mobilaus patikros punkto darbuotojui norėdama pasitikslinti, kodėl testas jos šeimai negali būti atliekamas Ignalinoje. Vyriškis nesutriko ir paaiškino, kad dėl antrosios sergamumo bangos Ignalinos rajone nėra laisvų vietų ir testo reikėtų laukti keletą dienų.

Vyriškio atsakymas buvo įtikinamas ir šeima suplanuotu laiku išvyko į Uteną. Apie 10 val. 30 min. tariamas Utenos mobilaus patikros punkto darbuotojas dar kartą paskambino ir pasitikslino ar šeima tikrai išvyko į Uteną atlikti testų. Atvykę į mobilų COVID-19 patikros punktą Utenoje šeima sužino, kad jie nėra registruoti testui.

Vyrui kilo pagrįstų įtarimų ir šeima nedelsdama skubėjo namo. Įtarimai pasitvirtino, šeima grįžusi namo pastebėjo, kad buvo patekta į namo vidų ir iš namų pavogti auksiniai papuošalai. Padaryta 1280 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str., 2 d. (vagystė)“, – rašoma pranešime.

Policija perspėja, kad koronavirusu sukčiai prisidengia vis dažniau. Pasitaiko atvejų, kuomet jie siūlo pirkti net COVID-19 vakcinas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų