Čaplinskas: dar neaišku, ar skiepai užkirs kelią koronaviruso perdavimui ir sumažins infekcijų skaičių

Nors beveik metus gyvename pandemijos sąlygomis, o vakcinos laukiame kaip išganymo tikėdamiesi, kad mūsų kasdienybė stipriai pasikeis, specialistai įspėja, jog skubėti nereikėti. Jų teigimu, tiek įgijusiems imunitetą asmenims dar teks laikytis jau taip gerai išmoktų prevencijos priemonių.

Profesorius, virusologas Saulius Čaplinskas atkreipė dėmesį, kad pasaulis neišvengiamai turės ilgam išmokti gyventi su COVID-19. 

„Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis direktorius T. A. Ghebreyesusas sakė, kad metų pabaiga tai laikas apmąstyti pandemijos situaciją ir padarytą pažangą. Jis teigė, kad ateinantys metai sulauks naujų nesėkmių ir naujų iššūkių, pavyzdžiui mutavusių viruso štamų ar augančio pagalbos nuo pandemijos pavargusiems žmonėms poreikio. PSO ekspertai perspėjo, kad pasaulis turės išmokti gyventi su COVID-19“, – rašė jis socialiniame tinkle. 

Fizinio atsiribojimo neišvengsime

Jis pabrėžė, kad reikės išmokti gyventi naujoje realybėje.

„Panašu, kad SARS-CoV-2, kaip ir kiti 4 žmogaus koronavirusai, taps endeminiu ir kad jis toliau mutuos. Pasaulis tikėjosi, kad jei būtų apsaugota pakankamai daug žmonių, susiformuos kolektyvinis (bandos) imunitetas. Panašu, kad kolektyvinio imuniteto sąvoka buvo neteisingai suprasta.

Tikėtinas scenarijus, kad koronavirusas taps dar vienu endeminiu virusu, kuris ir toliau išliks tam tikra grėsmė, kuri veiksmingos pasaulinės vakcinacijos programos kontekste taps žemo lygio. Net labai veiksmingos vakcinos egzistavimas negarantuoja infekcinės ligos likvidavimo“, – dėstė S. Čaplinskas. 

Virusologas atkreipė dėmesį, kad vakcinos poveikis bus laipsniškas:

„Pirmasis vakcinos tikslas yra apsaugoti pažeidžiamus žmones, užkirsti kelią simptominėms ligoms, sunkioms komplikacijoms ir mirtims, išgelbėti žmonių gyvybes. Ar vakcinos užkirs kelią koronaviruso perdavimui ir taip sumažins infekcijų skaičių, dar neaišku.“

Be kita, ko jis pridūrė, kad yra pagrindo daryti prielaidą, kad paskiepytiems žmonėms reikia imtis tų pačių atsargumo priemonių. 

REKLAMA

„Taigi, prasidėjęs skiepijimas nereiškia, kad jau artimiausioje ateityje bus galima atsisakyti fizinio atsiribojimo“, – rašė S. Čaplinskas.

Antrą parą iš eilės – triženklis naujų atvejų skaičius

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 902 nauji COVID-19 atvejai, mirė 27 žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 2937 žmonės.

Praėjusią parą taip pat detalizuota 13 mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Iš viso Lietuvoje registruoti 161 tūkst. 348 šios infekcinės ligos atvejai, 95 tūkst. 627 asmenys pasveiko, 62 tūkst. 451 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2272 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyta 24 tūkst. 995 žmonės.

Praėjusią parą Lietuvoje atliktas 7 tūkst. 601 tyrimas dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 751 tūkst. 38.


Rašyti komentarą...
h
hdh
2021-01-12 17:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad zmoniu kiekis planetoje ir tersimas yra kritinis jau senokai aisku. Kad zmoniu kiekis sumazes per artimiausius 4-8 metus pandemijos sedint namie ir is bado taip pat aisku. Del tu skiepu na reikia duot kazka laukiantiem ir stebet ka toliau pasakyt. Nes jau tiek prisakyta, kad keista, kad ir liezuvis apsivercia toliau trioxlint.
Atsakyti
-3

V
Vitalija
2021-01-12 18:42:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saulius yra teisus.Kaip norit,teks išmokti gyventi kitaip.
Atsakyti
0

a
asd
2021-01-12 18:35:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
na kazkas tau tiesa turejo pasakyt, kad pradetum mastyt ir imtumeis priemoniu. nes kiti per siltai gyvena ir nepritekliaus nejaucia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų