Karantinas sugriežtintas: nauji apribojimai gyventojams ir prekybininkams

Ministrų kabinetas trečiadienį sugriežtino karantino metu galiojančius draudimus. Nuo ketvirtadienio būriuotis viešose vietose galės ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimos narius. Taip pat sugriežtinti reikalavimai prekybininkams.

Iki šiol viešose vietose žmonės galėjo burtis ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis. Trečiadienį įvestas griežtesnis apribojimas – galima būriuotis ne daugiau nei dviem asmenims, išskyrus šeimos narius. Šis ir kiti priimti apribojimai įsigalioja nuo ketvirtadienio.

„Kadangi situacija ir toliau išlieka sudėtinga, nors turime jau stabilius skaičius, nebe augančius, bet jie išlieka tikrai labai dideli, tai sukelia tikrai labai didelį krūvį ir sveikatos sektoriui. Todėl, atsižvelgdami į esamą situaciją, siūlome koreguoti, papildyti Vyriausybės nutarimą“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ne daugiau dviejų asmenų, laikantis ir kitų būtinų sąlygų, gali dalyvauti ir neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Taip pat šios sąlygos galioja teikiant apgyvendinimo paslaugas ir organizuojant religines apeigas. 

Apribojimai prekybininkams

Taip pat Vyriausybė pritarė drausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose, išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles.

Taip pat Vyriausybė ne draudžia, bet rekomenduoja prekybininkus susilaikyti nuo akcijų reklamavimo. 

Visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose rekomenduojama nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje. Rekomendacija negalioja prekybai internetu.

Anot A. Verygos, ši priemonė, jei būtų tinkamai pritaikyta, leistų tinkamai suvaldyti pirkėjų srautus.

Savo ruožtu Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas pastarąją priemonę kritikavo, teigdamas, kad ji labai nekonkreti ir gali turėti neigiamą poveikį prekių kainoms.

REKLAMA

„Poveikis pats paprasčiausias bus – didesnės kainos prekėms, kurioms nebūtų taikomos nuolaidos. Kitas dalykas, pati rekomendacija yra gana nekonkreti ir gali paskatinti konkurentų, pardavėjų tarpusavio veiksmų derinimą, siekiant išsiaiškinti konkrečias sąvokas, rekomendacijoje naudojamas.

Pavyzdžiui, kokioms prekėms negalima taikyti nuolaidų, kokiose vietose, kiek ilgai. Iš to kyla rizika, kad galėtų būti apribota konkurencija ir dėl tų prekių, kurių rekomendacija net nenumatė, kad tas kainų padidėjimas gali trukti kur kas ilgiau nei labai trumpas laikotarpis“, – pastebėjo Š. Keserauskas.

Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio 17 d. 24:00 val.


Rašyti komentarą...
E
Ernestas
2020-12-02 13:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip smagu klaseje mokosi 26 broliai ir seserys.. juk daugiau nei 2 gali buti tik seimos nariai
Atsakyti
-19

A
As
2020-12-02 14:23:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet nesamone viešose vietose negali būti daugiau kaip 2 žmones, o kad mokykloje, klasėje sėdi 20 ir daugiau mokinių tai tegul ir toliau vyksta pamokos įprastu budu tai gal pagalvokit ir apie mokinius.
Atsakyti
-19

A
As
2020-12-02 13:15:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmones tipo suserga globos ,seneliu namuose ,nebejuokinkite zmoniu debyliniai jus ,kam mokyklose stresuojat vaikus.
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (95)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų