Prieš teismą stos seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnametes kaltinamas darbdavys

Nepilnamečių asmenų darbas ne visada užtikrina saugią, teigiamą aplinką ir tinkamą atlygį. Tuo įsitikino 3 merginos, nukentėjusios nuo vieno darbdavio.

Baudžiamąją bylą, kurioje vyras kaltinamas jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimu, seksualiniu priekabiavimu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu, šiandien Šiaulių apygardos prokuratūra perdavė teismui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimo duomenimis, prieš kelerius metus Pakruojyje gyvenantis vyras pradėjo ieškoti merginų, kurios galėtų padėti buityje atlikti įvairius darbus: ravėti daržus, plauti namų grindis, gaminti valgyti ir pan. Kaltinamasis, įtariama, ieškodavo merginų viešindamas skelbimus internete, domėdavosi per pažįstamus asmenis.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad skirtingu laikotarpiu pas vyrą tokius darbus atlikti galėjo bent 3 nepilnametės merginos. Jos gyvendavo kartu tame pačiame name su jų šeimininku. Vienos jų gyvendavo tik savaitgaliais, kitos – kelerius mėnesius. Merginoms galimai būdavo pažadama mokėti pinigus už atliktus darbus, nupirkti telefoną, tačiau pažadai ne visada būdavo įgyvendinami. Nustatyta, kad kurį laiką pas vyrą pagyvenusios merginos nuspręsdavo nebedirbti ir pabėgdavo ar išvažiuodavo namo. Tam įtakos turėjo, įtariama, nusikalstamas namų šeimininko elgesys.

Surinkta duomenų, kad kaltinamasis ne kartą priekabiavo prie merginų, jas liesdamas, kalbėdamas apie bučinius ir pan. Tai galėjo būti daroma namuose ar vykstant automobiliu. Vienai pas vyrą dirbusiai merginai po tokio bendravimo su kaltinamuoju sutriko sveikata. Byloje ketvirtąja nukentėjusiąja pripažinta dar viena nepilnametė, kuri nedirbo pas vyrą, tačiau surinkta duomenų, kad vyras taip pat galėjo atlikti su ja tvirkinamuosius veiksmus.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Kulikauskas pabrėžia, kad nepilnamečių tėvams reikėtų labai atsargiai rinkti vaikams galimus darbus ir įvertinti situaciją visapusiškai: „Svarbu kalbėtis su vaikais apie jų savijautą, saugumą, pavojingas situacijas, neleisti vaikui užsidaryti savyje. Nepilnamečių darbas neturėtų būti prioritetas šeimoje užkertant kelią elementariam vaiko augimui ir formavimuisi.“

Vyriškis savo kaltės nepripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už seksualinį priekabiavimą (152 str. 1 d.) numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, už jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimą (153 str. 1 d.) – laisvės apribojimą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų, o už nesunkų sveikatos sutrikdymą (138 str. 1 d.) – laisvės apribojimą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų