Siūlo drausti būriuotis daugiau nei po 2, neleisti prekybos laikinose vietose

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo griežtinti karantino taisykles ir drausti būriuotis didesnėms nei dviejų asmenų grupėms.

Projekte, kurį trečiadienį svarstys laikinoji Vyriausybė, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą taip pat siūloma drausti prekiauti laikinose prekybos vietose.

Tuo metu pirmadienį laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos žadėtas svarstyti draudimas reklamuoti išpardavimus ir kitas prekybines akcijas, ministerijos siūlymu, būtų pateiktas kaip rekomendacija.

„Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso infekcijos epidemiologinę situaciją Lietuvoje (...), siūloma sumažinti besibūriuojančių asmenų skaičių viešose ir kitose vietose nuo 5 asmenų iki 2 asmenų“, – teigiama nutarimo projekte.

Ministerija taip pat pabrėžia, kad prasidedant šventiniam laikotarpiui daugelyje prekybos vietų rengiamos kalėdinės mugės, kuriose įvairūs prekeiviai vykdo prekybą ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose – jose susirenka dideli pirkėjų srautai bei sunku užtikrinti reikalavimų laikymąsi.

„Siūloma uždrausti visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose (išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles), t. y. kai prekyba vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o, pavyzdžiui, bendrose prekybos centrų patalpose, praėjimuose ir panašiai“, – nurodo ministerija.

Ji taip pat siūlo rekomenduoti parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių, t. y. išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kitų priemonių, kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus nustatytu laiku konkrečioje vietoje. Tai negaliotų internetinei prekybai.

A. Veryga per spaudos konferenciją antradienį tikino, kad pačių akcijų ministerija neketino drausti, o rekomenduojama tik nekviesti pirkėjų jomis naudotis prekybos vietose. Anot jo, sutarimas, kad pakaks tik rekomendacijų, pasiektas po diskusijų su verslu.

REKLAMA

„Pačių akcijų niekas neplanavo niekada drausti, mes kalbėjome apie kvietimą ateiti į tokias vietas. Po diskusijų su asocijuotomis struktūromis tiek komunikacijos, tiek paties verslo struktūromis, įsivertinus pavasarį buvusią patirtį, kada užteko rekomendacijų, tikrai, pakankamai atsakingai buvo elgiamasi, planuojama pritaikyti tokį patį modelį, kaip kad buvo pavasarį“, – teigė jis.  

Antrasis karantinas dėl spartaus koronaviruso plitimo Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją trims savaitėms, tačiau negerėjant situacijai jis pratęstas iki gruodžio vidurio. Karantino metu draudžiama būriuotis, viešose vietose būtina dėvėti kaukes, neveikia kavinės, barai, restoranai ir kitos pasilinksminimo vietos, sveikatinimo, poilsio paslaugas teikiančios įstaigos. Galioja ir ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis.

Vyriausybė nuo gruodžio 10-osios leido nedidelėms žmonių grupėms atverti muziejus, galerijas, vykdyti ekskursijas, tačiau neatmetė, kad sprendimas gali būti pakeistas.


Rašyti komentarą...
L
LLL
2020-12-01 12:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk aiškiai rašo kad susirgimų yra slaugos namuose, senelių namuose ir ligoninėje. Nebuvo rašyta užsikrėte būtent prekybos centre
Atsakyti
-3

R
Rigoleta
2020-12-01 13:37:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deja,daug kur rašoma,kad yra susirgusių darbuotojų prekybos centruose,tai jų neliečia?Jie nežmonės?
Atsakyti
-1

A
Absurdas
2020-12-01 13:07:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kokia nesąmonė, būriuotis galima max po du, o klasėse pergrūstuose, mažai vėdinamose galima ir po 25, viskas ok, užsimerkiam ir nieko nematom. Svarbu drausti akcijas skelbti parduotuvėse. Ar ten nėra nei vieno protingesnio nei tas plikis?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų