Seimo nario patarėju tapęs buvęs premjeras Kirkilas: nemanau, kad kažkoks darbas žemina

Vis aiškiau, kas dirbs naujųjų Seimo narių komandose. Panašu, kad parlamentarai savo padėjėjais skiria daug valstybės valdyme patyrusius politikus. Tarp jų buvęs premjeras ir ministras, socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas. Daug darbo patirties turintis politikas sako, kad, užėmus tokias aukštas pareigas politikoje, tapti Seimo nario patarėju visai nėra keista. Politikas mano galintis būti naudingas.

Seimo nariai formuoja savo komandas, skelbia patarėjų pavardes. Aiškėja, kad Seimo nariams patarinės ir jau gerai žinomi veidai, ir šių metų Seimo rinkimuose sėkmės nesulaukę politikai.

Tapo A. Palionio patarėju

Gediminas Kirkilas buvo paskirtas laikinai žemės ūkio ministro pareigas einančio Andriaus Palionio patarėju. Buvęs premjeras, buvęs Krašto apsaugos ministras, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas sako tokioms pareigoms tinkantis.

„Savo politinę karjerą pradėjau būdamas Brazausko patarėju, baigsiu, matyt, Andriaus Palionio. Aš jau dirbau patarėju ir gana ilgai. Sunkiais laikais 1990–1992 m. buvau Algirdo Brazausko patarėju. Man tas darbas žinomas. Nemanau, kad kažkoks darbas žemina“, – tv3.lt apie savo karjerą pasakoja G. Kirkilas.

Sprendimą lėmė ir rinkimai

Politikas sako, kad sprendimą dirbti Seimo nario patarėju iš dalies lėmė LSDDP rezultatai rinkimuose.

„Savo rezultatą, kaip partija, padvigubinome. Tikėjomės, aišku, daugiau ir vienmandatininkų, bet yra, kaip yra. Tol, kol nelaimi rinkimų, negali būti patenkintas. Ruošiamės kitiems rinkimams, o jie jau ne už kalnų. Po pusantrų metų bus savivaldybių rinkimai, tada Europos Parlamento, prezidento ir vėl Seimo. Veikti yra ką“, – komentuoja G. Kirkilas.

Darbus jau pradėjo

Kol A. Palionis dar eina žemės ūkio ministro pareigas, G. Kirkilas sako, kad darbai komandoje nestovi.

„Pavyzdžiui, pakvietėme 100 dienų nekritikuoti naujai sudarytos Vyriausybės. To ir laikomės. Situacija yra sudėtinga. Europoje laikomasi tos 100 dienų tylos. Šiuo atveju, tai ypatingai svarbu, kad būtų suformuota Vyriausybė, greičiau priimtų biudžetą ir pradėtų veiklą“, – kalba G. Kirkilas.

REKLAMA

G. Kirkilas taip pat pasakoja, kad komandoje pradėta ruoštis ateičiai, tačiau daugiausia dėmesio skiriama aktualijoms.

„Ruošiamės ir suvažiavimui, galvojame, kad, jei aplinkybės leis, kovo mėnesį. Savo skyriuje padarėme apklausas, dauguma nori ne nuotoliniu būdu, o fiziškai susitikti. Seime situacija tokia: pirmiausia bus priimtas biudžetas, patvirtinta vienokia ar kitokia Vyriausybė“, – pasakoja G. Kirkilas.

G. Kirkilo pirmininkaujama LSDDP Seimo rinkimuose surinko 3,28 proc. rinkėjų balsų.

Seimo nario patarėjas „ant popieriaus“, priklausomai nuo turimos patirties gauna nuo 1179 iki 2112 eurų.


Rašyti komentarą...
B
Blinda
2020-11-27 16:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Spirt į užpakalį tokiam patarėjui kad nespėt net atsigrezt
Atsakyti
-6

v
vilnius
2020-11-27 16:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar liko ,,,šaulienė,,,,vaicekauskas,,,,, masiulis e, irgi dirbęs pskubėkit kol alkanų kiaulių neišsidalijo
Atsakyti
-2

R
Rita
2020-11-27 17:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
tavo karjiera,KIRKILAI, jau peraeitis, , leisk jauniems žmonėms kurti savo ateitį. Patikėk tu jau esi bjaurus savo benraamžiams. Gaila,kad tu niekada neturėjai proto,matyt , kad tu esi komunistinė žiurkė.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų