Seimo nariams talkins gerai žinomi veidai: tarp jų – Kirkilas, Puteikis, Bernatonis

Naujieji Seimo nariai jau formuoja ir skelbia savo komandas. Seimo narių padėjėjų sąraše matyti itin gerai pažįstamų pavardžių. Savo pagalbininkais naujieji parlamentarai įdarbina kitų politikų patarėjus, kolegas ir buvusius Seimo narius. Tarp jų – buvusio premjero Gedimino Kirkilo, Naglio Puteikio ir kitų pažįstamų politikų pavardės.

Naujieji Seimo nariai jau skelbia savo komandų sudėtis. Sąrašuose matyti ir gerai žinomų pavardžių. Seimo narių patarėjais įdarbinti Seimo rinkimuose dalyvavę politikai, buvę parlamentarai, Seimo narių kolegos, buvę patarėjai.

Įdarbino buvusius parlamentarus

Buvęs premjeras, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas įsidarbino netrukus žemės ūkio ministro posto neteksiančio Andriaus Palionio patarėju.

Save rinkimuose iškėlęs ir jokiai politinei partijai neatstovaujantis Petras Gražulis savo patarėju paskyrė Centro partijos-tautininkų lyderį Naglį Puteikį.

Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys savo patarėjais paskyrė net du buvusius Seimo narius – Artūrą Skardžių ir Vilija Filipovičienę.

Parlamentarui Zigmantui Balčyčiui gelbės buvęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Levutė Staniuvienė dirbs net dviejose komandose – patarinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariams Valiui Ąžuolui ir Antanui Vinkui.

Dviems LVŽS frakcijos nariams taip pat patarinės buvusi Seimo narė Vida Ačienė. Jos pavardė yra įrašyta Aušrinės Norkienės ir Eugenijaus Jovaišos komandų sąrašuose.

E. Jovaiša į savo komandą įtraukė ir Arūną Gumuliauską. A. Norkienė kaip savo padėjėją irgi įdarbino dar vieną buvusią parlamentarę – Audronę Jankuvienę. Ši politikė irgi dirbs dviejose komandose. Be A. Norkienės ji gelbės ir Rimantei Šalaševičiūtei.

Įdarbino gerai žinomus žmones

Taip pat, kaip jau neseniai rašėme, į Seimą su Liaudies partija nepatekusi Nendrė Černiauskienė buvo paskirta Valdemaro Valkiūno patarėja.

REKLAMA

Konservatorių atstovė Paulė Kuzmickienė savo patarėja skyrė savo kolegos Valdo Benkunsko žmoną, operos solistę Vismantę Benkunskienę.

Česlavas Olševskis savo patarėja įdarbino propagandine laikomos televizijos „Pervyj Baltiskij“ buvusią žurnalistę Romualdą Poševeckają.

Seimo narių padėjėjų komandose taip pat nemažai ir ne vienerius metus padėjėjais dirbusių žmonių.

Arūnas Valinskas savo komandoje įdarbino du anksčiau Mykolo Majausko komandoje dirbusius patarėjus – Žilviną Labaną ir Gražiną Sermontę. A. Navickas savo patarėju įdarbino buvusią Andriaus Kubiliaus padėjėją Jovitą Morkūnaitę.

Komandas suformavo ne visi

Savo patarėjų komandas paskelbė dar ne visi naujieji Seimo nariai. Patarėjų pavardžių dar nenurodė du dabartiniai ministrai: Linas Kukuraitis ir Kęstutis Mažeika.

Savo patarėjų komandos dar nenurodė ir vietoj Ramūno Karbauskio į Seimą patekusi Asta Kubilienė. Prieš R. Karbauskiui pasitraukiant iš Seimo, A. Kubilienė pati buvo įdarbinta Seimo nario patarėja. Ji būtų dirbusi Aurelijaus Verygos ir Arvydo Nekrošiaus komandose.

Savo patarėjų dar neįdarbino Kasparas Adomaitis, Kristijonas Bartoševičius, Viktoras Fiodorovas, Ligita Griskienė, Domas Griškevičius, Jonas Gudauskas, Orinta Leiputė, Mykolas Majauskas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Monika Ošmianskienė, Jonas Pinskus, Liuda Pociūnienė ir Algirdas Stončaitis.

Seimo nario patarėjas „ant popieriaus“, priklausomai nuo turimos patirties gauna nuo 1179 iki 2112 eurų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-11-30 18:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu kaip gi be jų, žali, nesubrendę naujokai karves tinkami ganyti, o šituos iš seimo kojom į priekį išneš....kai nėra kuo pakeisti, tai ir šitų nereikia!!!
Atsakyti
-3

A
As
2020-11-30 18:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per daug patarėju
Atsakyti
-3

I
Irena
2020-11-30 18:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pensininkai gali sėdėti namuose , baisūs patarėjai į savo pusę , namo namo......
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų