Koronaviruso protrūkis šalyje: užkratas plinta ligoninėse, globos įstaigose

Per praėjusią parą daugiausia susirgimų COVID-19 nustatyta Vilniaus apskrityje, plečiasi židiniai gydymo ir globos įstaigose, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys.

Iš 2339 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų 595 registruoti Vilniaus apskrityje. Kauno apskrityje nustatyta 470 naujų užsikrėtimų, Klaipėdos – 299, Šiaulių – 266, Panevėžio – 203, Marijampolės – 167.

Dar 91 infekcijos atvejis patvirtintas Alytaus, 85 – Tauragės, 78 –Telšių ir 74 – Utenos apskrityse.

11 atvejų kol kas nepriskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. 

Anot NVSC, šiuo metu atlikta 1044 atvejų epidemiologinė diagnostika, likusių – atliekama penktadienį. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 225.

Ketvirtadienį registruoti koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, LSMU Kauno ligoninėje, Kėdainių ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje, Šilutės ligoninėje,  Švėkšnos saugų vaikų globos namų šeimynoje ,,Gilė“. Taip pat toliau fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiu Šakių ligoninėje, Marijampolės ligoninės Psichikos ligų skyriuje, Tauragės, Šilalės ligoninėse, teigia NVSC.

Be to, praėjusią parą, epidemiologų vertinimu, patvirtinti atvejai, susiję su protrūkiu Kazlų Rūdos ligoninėje, kur per pastarąsias dienas iš viso registruoti 24 infekcijos atvejai, iš jų 22 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.

Taip pat praėjusią parą registruoti koronaviruso atvejai, siejami su protrūkiu Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, čia iš viso šiuo metu patvirtinta 19 infekcijos atvejų.

Šilalės rajone esančiuose Kvėdarnos parapijos senelių globos namuose praėjusią parą patvirtinta 11 koronaviruso atvejų – susirgo dešimt gyventojų ir vienas darbuotojas.

REKLAMA

Telšių rajone įsikūrusiuose Dūseikių socialinės globos namuose praėjusią registruoti aštuoni koronavirusinės infekcijos atvejai. Visi asmenys yra šių namų gyventojai.

Taip pat praėjusią parą 29 COVID-19 ligos atvejai patvirtinti Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje. Iš viso registruotas 51 su šiuo židiniu susijęs atvejis.

Naujas protrūkis registruotas Pakruojo rajone veikiančiuose Linkuvos socialinės globos namuose – patvirtini aštuoni susirgimai, COVID-19 diagnozuotas šešiems darbuotojams ir dviem įstaigos globotiniams.

Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Radviliškio pagalbos šeimai centre, infekcija patvirtinta keturiems centro lankytojams.

Naujas protrūkis registruotas Jonavos rajone veikiančiame audinių ūkyje, kur COVID-19 infekcija praėjusią parą patvirtinta dviem šio ūkio darbuotojams. Iš viso šiuo metu registruoti trys susiję koronaviruso atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota maždaug 215.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2020-11-27 14:26:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip ir kas užkrečia? Kaukes dėvime lauke ir prekybos centruose?
Atsakyti
-1

A
2020-11-27 14:27:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užtai viruso platintojai sveiki ir sirgti nežada!! O pasaulyje ir vaistai jau atsirado, ir puikūs vaistai!!!! Tik mūsų viruso platintojai užcementuoti ir nejuda iš vietos, pasiklydo laike!!!! Atsiliko nuo tikros realybės.
Atsakyti
-2

K
KESTAS
2020-11-27 15:16:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
KA VEIKIA TIE VISI GLOBOS NAMAI A ? CIA NE PARDUOTUVE ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų