Veryga keičia tvarką dėl persirgusių koronavirusu – jau nuo rytojaus gali nebereikėti izoliuotis papildyta 12.32 val.: tirs situaciją dėl mirčių

Koronavirusu jau persirgusiems asmenims, be kai kurių išimčių, 3 mėnesius nebereikės izoliuotis po didelės rizikos kontakto, pranešė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tikėtina, kad tokia tvarka įsigaliotų jau nuo rytojaus.

Kaip pranešė ministras, jau yra baigiama derinti tvarka – izoliacijos taisyklių pakeitimas dėl izoliacijos išimčių tiems, kurie perserga kovidine liga.

„Tose išimtyse bus nustatoma, kad tie, kurie persirgę infekcija, tris mėnesius po aukštos rizikos kontakto jau neturėtų izoliuotis. Kol kas šita tvarka galiotų tik su tam tikromis išimtimis, nes vis dar nesame sulaukę medikų ekspertų grupės vertinimo. 

Jo galbūt būtų galima sulaukti pirmadienį, kad būtų galima atsižvelgti dėl medikų, dirbančių slaugos globos įstaigose, kalėjimų darbuotojų ar kitų profesijų, kur reikia didesnės atsargos priemonių imtis. O visiems kitiems, tikėtina, jei specialistai suspės pasirašyti, tokia tvarka įsigaliotų nuo rytdienos“, – sakė ministras.

Taip pat jis pranešė dar naujovių dėl izoliacijos tvarkos pokyčių Seimo nariams. 

„Greta kitų asmenų, kuriems numatyta galimybė susitrumpinti izoliaciją, bus įrašomi ir Seimo nariai, jie galės susitrumpinti izoliaciją iki 10-ties dienų, turėdami neigiamą COVID-19 testą“, – akė A. Veryga.

Vertins išaugusį mirštamumą

Taip pat ministras neslėpė, kad nerimą kelia pastarosiomis savaitėmis išaugęs mirštamumas nuo COVID-19. Anot jo, šie rodikliai „iškrenta iš vidurkio“.

„Deja, bet keletą savaičių stebime iš vidurkio iškrentanti augantį mirtingumą ir šiuo metu duoti pavedimai Higienos institutui, pirmadienį aptarinėsime, kokios to priežastys ir kodėl matome jau augantį mirtingumą“, – sakė laikinasis sveikatos apsaugos ministras.

Jis pabrėžė, kad pirmiausia bus pristatyta analizė, kurios dar laukiama iš ekspertų.

„Tada, matyt, galėsime kalbėti ir apie priemones. Bet ten kalbama ne tik apie Covid-19, bet ir bendro mirtingumo augimą, tai yra ne tik covidinės mirtys, bet ir mirtys nuo širdies-kraujagyslių ligų ir kitų priežasčių“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

Vėl rekordiškai daug atvejų 

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 2339 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 22 žmonės, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Tai didžiausias iki šiol per parą patvirtintų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 56 tūkst. 95 asmenys, 41 tūkst. 897 – tebeserga, 13 tūkst. 514 – pasveiko.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 471 žmogus, dėl kitų priežasčių – 213 užsikrėtusiųjų.

Per praėjusią parą ištirta 12 tūkst. 54 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 224 tūkst. 738.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2020-11-27 12:09:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol pusinėmis priemonėmis kovos su  virusu
bus galimas tik nulinis rezultatas. Visi tie mokslininkai kažkokie netikri, Vyriausybė apsimiegojusi, Nausėda tik imituoja kovą su virusu, Šimašius aplamai sapnuoja tik gėjų paradus. Pirmiausia kol neuždarys virusų veisyklų-mokyklų nieko nebus. Pradinukams leidžiama oficialiai užsikrėsti ir išnešioti virusą į šeimas. Jei tėvai neturi kur dėti savo vaikų , tai nebūtina juos žudyti, siunčiant prievarta į viruso židinius mokyklas. Visa kita, tai penktaeiliai dalykai. Be to sienos yra kiauros.
Atsakyti
-18

A
As
2020-11-27 12:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik mokyklas,bet ir darzelius,stai pas mus darzely dabar yra viruso lizdas,darbuotojai krenta kaip lapai,o valdziai i tai visiskai nusispjaut,dirba dar like gyvi,idomu kiek ilgai tesis dar tas viruso lizdas
Atsakyti
-13

V
Vaiduoklis
2020-11-27 12:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejuokink tiki tikek tuo burbulu
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų