Jauną merginą pražudęs „CityBee“ vairuotojas – kaltas, bet ne dėl nužudymo

Pražūtingą avariją prieš daugiau kaip dvejus metus sukėlusiam Raimundui Savukynui apeliacinėje instancijoje šį ketvirtadienį paskelbtas nuosprendis, po kurio jis galiausia atsidurs už grotų.

12

Tragiškos avarijos kaltininkas jau buvo išgirdęs verdiktą – 6 metai, 6 mėnesiai už grotų, bet dėl pateiktų apeliacijų šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis neįsiteisėjo ir R. Savukynas buvo paliktas laisvėje.

Vis dėlto, po šios dienos paskelbimo Lietuvos apeliaciniame teisme, R. Savukynui jau teks sėsti už grotų. Dėl avarijos per kurią žuvo vienas žmogus, o dar du buvo sužaloti kaltu pripažintam vyrui nelaisvėje teks praleisti šešerius su puse metų. Bausmę jis turės atlikti pataisos namuose.  

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad nukentėjusiųjų pusės prašymas teisti R. Savukyną ne dėl sukelto eismo įvykio, o dėl nužudymo yra atmetamas, nes nėra nustatyta šiam nusikaltimui būdingų požymių.

Po posėdžio dukros netekęs tėvas Rimas Grigas teigė, kad kol kas dar reikia susipažinti su priimto sprendimo motyvais, o tada bus galima spręsti dėl kasacinio skundo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

Anot jo, nėra normalu, kad girtas žmogus dideliu greičiu laksto automobiliu po miestą ir dėl to kyla tragiškos pasekmės.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merginą per avariją pražudęs girtas „Citybee“ vairuotojas siunčiamas už grotų

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad R. Savukynas buvo teisiamas dėl to, jog būdamas neblaivus (1,51 promilės) 2018-siais balandžio 22-osios paryčiais vairuodamas nuomotą automobilį sukėlė avariją, per kurią žuvo iš studijų draugės vestuvių su taksi važiavusi 26 metų mergina, sužalotas jos vaikinas, nesunkiai sužeistas vairuotojas.

Žuvusios merginos tėvams teismas priteisė po kiek daugiau kaip 58 tūkst. eurų neturtinės žalos. Dar kiek daugiau nei 4 tūkst. eurų priteista buvusiam žuvusiosios vaikinui. Teismo sprendimu, priteistą neturtinę žalą solidariai turės atlyginti tiek R. Savukynas, tiek bendrovė „CityBee“. 

REKLAMA

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Girtas „CityBee“ vairuotojas pražudė taksi keleivę

Anot teismo, bendrovė yra atsakinga, nes privalėjo užtikrinti tokias sąlygas, kad kaip įmanoma labiau būtų užkirstas kelias neblaiviems asmenims pasinaudoti transporto priemonėmis. 

Teismas pažymėjo, kad jei pasiimant automobilį kaip nors būtų įsitikinama asmens blaivumu, šios nelaimės būtų išvengta. R. Savukynas taip pat turės atlyginti beveik 10 tūkst. eurų žalą bendrovei „CityBee“ ir dar beveik 10 tūkst. eurų – draudimo bendrovei. Beveik 4 tūkst. eurų jam teks atlyginti per avariją apgadinto kito automobilio savininkei. 

Nesijautė girtas

Dėl merginos žūtimi pasibaigusios avarijos teisiamas „Citybee“ 2018-siais vairavęs R. Savukynas anksčiau yra sakęs, kad sėdo prie vairo, nes jautėsi blaivus, o avarijos metu galėjo supainioti greičio ir stabdžių pedalus.

1963 metais gimęs įmonės „Spaudos kontūrai“ direktoriaus pavaduotojas R. Savukynas sakė visiškai pripažįstantis savo kaltę ir pasirengęs atlyginti žalą nukentėjusiesiems, tai jau pradėjo daryti, tačiau nesutinka su jam prokurorų kvalifikuojamais kaltinimais dėl tyčinio nužudymo.

„Nesutinku su ta dalimi, kuria pakeista kvalifikacija“, – teisme tvirtino kaltinamasis.

Teisme jis pasakojo avarijos išvakarėse su kompanija nuo 20 val. iki vidurnakčio gėręs šampaną, o apie 3.30 val. kompanijai pradedant skirstytis, pabandė išsikviesti taksi, tačiau buvo informuotas, kad taksi galės atvažiuoti anksčiausiai už pusvalandžio.

Tuomet jis nusprendė eiti link prekybos centro, kur keliavo apie 40 minučių. Tačiau ir čia neradęs taksi, programėle išsinuomojo automobilį „Citybee“. Viena iš priežasčių, kodėl rinkosi vairuoti pats, jis įvardijo tai, jog „pasidarė šalta“.

REKLAMA

„Kadangi nuo 24 val. nebuvau vartojęs alkoholio, stipriai judėjome, šokome, jaučiausi visiškai išsiblaivęs. Vartojau tik lengvą alkoholį. Darkart pasitikrinau taksi, taksi nebuvo, įsijungiau „Citybee“ programėlę, susiradau automobilį, atsirakinau jį, susireguliavau sėdynę, veidrodėlius, užsivedžiau ir pradėjau važiuoti“, – pasakojo Savukynas.

„Jaučiausi visiškai esantis blaivus“, – pridūrė jis. Toliau jis pasakojo važiavęs Pilaitės prospektu. Vairuotojas neneigė, kad galėjo viršyti greitį: atkarpoje leistinas greitis siekė 50–60 km/h, tuo metu bylos duomenimis, avarijos metu „Citybee“ automobilio greitis siekė 135 km/h.

R. Savukynas sako atsitrenkęs į prie šviesoforo sustojusius du automobilius, nes greičiausiai supainiojo greičio pedalą su stabdžio ir neneigė, kad greitis galėjo būti būtent toks. Viename automobilių sėdėjo žuvusi mergina ir jos vaikinas.

„Taip, aš galėjau paspausti akceleratoriaus pedalą“ – teigė jis. „Atsiprašau visų nukentėjusiųjų dėl savo poelgio, labai gailiuosi dėl to, kas įvyko“, – sakė kaltinamasis.

Reikalauja atlyginti per 800 tūkst. eurų žalą

Kaip anksčiau pasakojo žuvusios merginos tėvų advokatas, jie reikalauja R. Savukyno atlyginti 800 tūkst. eurų neturtinę žalą, jos vaikinas – dar 40 tūkst. eurų. 

4,5 tūkst. eurų atlyginti reikalauja ir taksi vairuotojas, beveik 4 tūkst. eurų – kito per avariją sudaužyto automobilio BMW savininkė, „Citybee“ automobilio lizingo bendrovės atstovai – dar beveik 10 tūkst. eurų.

Merginos tėvas Rimas Grigas teismui tvirtino, kad vienturtės dukros žūtis visiškai pakeitė ir jų gyvenimą, mergina planavo bendrą ateitį su draugu. Kartu jis užjautė ir kaltinamąjį, nors ir abejojo jo nuoširdumu dėl to, jog šis nesutinka su pareikšto civilinio ieškinio dydžiu.

REKLAMA

„Man galbūt irgi žmogiškai gaila žmogaus, nes tokiu poelgiu susigadinti sau ir kitiems gyvenimą, dar tokio jauno žmogaus gyvenimą nutraukti, kuris turėjo dideles perspektyvas... Ne visi baigia magistrantūrą su pagyrimu“, – tvirtino tėvas.

„Nežinau net kam baisiau – Savukynui ar mums. Kaip suprantu, kaltinamasis irgi turi dukrą ir, matyt, ne vieną kartą pagalvoja apie tą baisų atvejį. Aišku, sugadino gyvenimą mums, gyvenimas pasikeitė visiškai, apsivertė aukštyn kojomis“, – sakė jis. 

Žuvusiosios vaikinas Jurgis Masiulionis sako patyręs smegenų traumą, jam lūžo stuburo slankstelio dalis, po to turėjo kelių mėnesių reabilitaciją, gydymą. Vaikinas sako jaučiantis pasekmes ir dabar, negalintis kelti sunkesnių daiktų.

Jis pasakojo, jog netrukus turėjo su mylimąja vykti į Ispaniją, piligrimų pamėgtą kelių šimtų kilometrų ilgio Santiago de Compostella kelią – pora jau buvo įsigijusi bilietus ir planavo bendrą gyvenimą kartu.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jauną moterį pražudęs „CityBee“ vairuotoją siūlo suimti 2 mėnesiams

„Tai buvo pats brangiausias žmogus mano gyvenime, pats artimiausias žmogus“, – pasakojo jaunuolis.

Mirtina nelaimė įvyko Laisvės ir Pilaitės prospektų sankryžoje Vilniuje. Čia susidūrė per „CityBee“ sistemą nuomotas „Volkswagen“ ir taksi automobilis „Toyota Prius“. Per avariją taip pat apgadintas BMW automobilis.

R. Savukynas teisiamas už tyčinį nužudymą, už tai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo penkerių iki penkiolikos metų, jam taip pat pateikti kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

R. Savukyno advokatas Augustinas Vaičiūnas teisme tvirtino, kad kaltinamasis nukentėjusiesiems rugpjūtį atlygino dalį žalos: žuvusios merginos tėvams – 5 tūkst. eurų, dar vienam per avariją nukentėjusiajam taksi vairuotojui – 500 eurų. Anot jo, jis siekė atlyginti ir daugiau žalos pardavęs kelis žemės sklypus, tačiau jiems nepanaikintas areštas, taip pat bankai nesutiko duoti paskolos.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2020-11-26 13:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nulincioti
Atsakyti
0

H
Hmm
2020-11-26 17:41:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai, kad, pasak kaltininko, jis nejautė, kad yra girtas, yra sunkinanti aplinkybė. Gaideliai prisirūkę, pagėrę, visiškai nesuvokia nei greičio, nei savo galimybių. Po dozės visus reikia laikyti potencialiais žmogžudžiais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų