Į prezidentūrą skubėjo ir Gabrielius Landsbergis

Trečiadienio popietę į prezidentūrą skubėjo ir kandidatas į užsienio reikalų ministrus Gabrielius Landsbergis. Jis lankėsi pas Gitano Nausėdos patarėjus ir prezidento atstovas teigė, kad tokie susitikimai yra rengiami visiems kandidatams į ministrus dar prieš susitikimą su šalies vadovu.

„Kaip jūs puikiai žinote, prieš susitikdami su prezidentu, visi kandidatai į ministrus buvo susitikę ir su prezidento patarėjais. Ne išimtis ir kandidatas į užsienio reikalų ministro postą. Ponas Gabrielius Landsbergis taip pat buvo šiandien susitikęs su prezidento patarėjais“, – teigė G. Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Trečiadienį su prezidentu G. Nausėda susitiko trys kandidatai į ministrus – tai kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickienė, kandidatas į kultūros ministrus Simonas Kairys ir kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis.

Vyriausias prezidento patarėjas Simonas Krėpšta trečiadienį teigė, kad su visais kandidatais į ministrus iš pradžių susitinkama „plačiame patarėjų rate“.

„Turime labai išsamius pokalbius apie pagrindines problemas kiekvienoje srityje, apie konkrečius būdus jas spręsti, ką mato kandidatas ar kandidatė, ir vėliau seka susitikimas su prezidentu ir išsamus pokalbis“, – sakė S. Krėpšta.

S. Krėpšta pažymėjo, kad yra vertinami kandidatų pasiekti rezultatai, išsilavinimas bei patirtis, bendraujama su socialiniais partneriais.

Po susitikimo prezidentas turės įvertinti tinkamumą eiti šias pareigas. Anksčiau su daugeliu kandidatų susitiko prezidento patarėjai, o dabar G. Nausėda pats asmeniškai kalbėsis su kiekvienu kandidatu. Ir po susitikimo su kandidatais sprendimą žada priimti artimiausiu metu.

Šimonytė žadėjo prisiimti atsakomybę už pasiūlytus ministrus

Seimas antradienį pritarė konservatorės atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Už jos kandidatūrą balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, o susilaikė 41 parlamentaras.

Antradienį Seimo tribūnoje I. Šimonytė sakė prisiimanti asmeninę atsakomybę už visus savo pasiūlytus pretendentus į ministrus.

REKLAMA

„Esame koalicijoje sutarę, kad jeigu iškilus kokiam nors šešėliui kas nors iš kabineto nuspręstų nepasitraukti, tuomet, matyt, pagal tokią logiką tektų pasitraukti man pačiai. Esu pasirengusi tą atsakomybę prisiimti“, – teigė I. Šimonytė.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.  

Visas būsimų ministrų kabinetas atrodo taip:

Aplinkos ministras: Simonas Gentvilas (LRLS)

Energetikos ministras: Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė: Aušrinė Armonaitė (LP)

Finansų ministrė: Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministras: Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministras: Simonas Kairys (LRLS)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Monika Navickienė (TS-LKD)

Susisiekimo ministras: Kasparas Adomaitis (LP)

Sveikatos apsaugos ministras: Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministrė: Evelina Dobrovolska (LP)

Užsienio reikalų ministras: Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministrė: Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Žemės ūkio ministrė: Dalia Miniataitė (TS-LKD)


Rašyti komentarą...
7
7visteles
2020-11-25 19:23:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
sedes ant uzpakalines sodynes o lietuva valdys lenzbergai.
Atsakyti
-1

N
Nusvylusi
2020-11-26 14:02:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skubėk, anukeli, juk ir sen elis

metė dėstymą marksizmo-leninizma Šiaulių universt. ir šoko į vedama amzinatelis Ozolo nepriklausomybės traukinį, o šiam mirus, dar ne atšalus, šviesios atminties Ozolo pelenam, sa inosi jo nuveiktus, dėl nepriklausomybės darbus-prezidento tituo panoro prastumiamas istor. Bumbliausko,,, tad anukeli eini senelio pedom, šis dėl tvartelio su runkele močiutė kovojo, o tu anukeli keliuką sudaręs - pirmyn į užsienį ministerius
Atsakyti
-1

A
Apolonoja
2020-11-26 15:31:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaflierius Landsbergis...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų