Karantiną siūloma pratęsti iki gruodžio 18 dienos Papildyta 16.13 val.

Vyriausybei trečiadienį bus siūloma karantiną pratęsti iki gruodžio 18 dienos. Tokia data siūloma Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame nutarime.

Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2020 m. gruodžio 17 d. 24:00 val.“, – rašoma dokumente.

Iki šiol viešai svarstyta, kad karantinas galėtų būti pratęstas iki gruodžio 16 dienos.

Taip pat ministerija siūlo leisti lankytis muziejuose ir galerijose ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Tokiu atveju bus būtina užtikrinti 10 kv. m muziejaus ar galerijos lankomo ploto vienam lankytojui ir laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 5 asmenų ar šeimos narių).

Papildomai numatoma leisti vykdyti ekskursijas, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 5 asmenų, išskyrus šeimos narius. 

Bus būtina užtikrinti kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Ši savaitė – kritinė

Portalas tv3.lt primena, kad laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė siūlęs karantiną pratęsti iki pat metų pabaigos, tačiau ministrų kabinetas tą nuspręsti paliko ateinančiai valdžiai.

„Trečiadienį Vyriausybei jį bus siūloma tęsti iki gruodžio 16–17 d. Taigi pratęsti trumpesniam laikotarpiui, nei buvo siūloma. Vėliau jau nauja Vyriausybė apsispręstų, reikia ar ne pratęsti karantiną. Dėl kažkokių ypatingų karantino sąlygų pakeitimų nebuvo diskutuota“, – sakė jis.

Kartu A. Veryga pabrėžė, kad ši savaitė yra kritinė. Kaip teigė ministras, praėjusią savaitę atvejų augimas išliko, bet jis buvo lėtesnis.

„Jei karantinas veikia, turėtume galbūt į savaitės pabaigą matyti kiek kitokią dinamiką, galbūt mažėjimą. Ši savaitė bus kritinė, kuri parodys, kaip keičiasi situacija. Nes ką stebime iš kitų šalių, kurios buvo pritaikiusios karantiną, Airijos, Izraelio pavyzdžio, tai trečia savaitė būdavo kritinė, kai būdavo galima įvertinti, kaip keičiasi situacija“, – sakė jis.

REKLAMA

Jam antrina ir prezidentūra.

„Ši savaitė bus labai svarbi, kuri parodys, ar mes sugebame perlaužti pandemijos kreivę žemyn ir skaičiai pradės mažėti ar ne. Tai savaitės pabaigoje matysime tikrąją padėtį, nes bus praėję nuo karantino įvedimo trys savaitės“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

Jis taip pat tvirtino, kad karantinas turi būti tęsiamas, nes trijų savaičių neužtenka matyti užsikrėtimų mažėjimą.

„Akivaizdu, kad karantinas turi būti tęsiamas. Taip, matome, kad dvi savaites veikiantis karantinas daro poveikį. Be karantino situacija būtų gerokai blogesnė, skaičių užsikrėtimo turėtume žymiai daugiau. 

Taip pat matome, kad trys savaitės bus per trumpas laikas sumažinti užsikrėtimų skaičių į tokį santykį, kad būtų juos lengva tiek atsekti, tiek sumažėtų labai didelis krūvis gydymo įstaigoms”, – sakė prezidento patarėjas.


Rašyti komentarą...
S
Stebėtojas
2020-11-24 16:59:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikite jūs su tuo savo taip vadinamu karantinu na**** !!!!!
Atsakyti
-2

A
Ada.
2020-11-24 17:28:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks čia karantinas darželiai, pradinės veikia, ekskursijos jau galimos. Velniop jus ir tokį karantiną cirką
Atsakyti
-1

A
As
2020-11-24 16:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bravo! Debilai, dar paverskit mus bandomaisiais triusiais ir priverstinai suskiepykit, tik gasdinat zmones ir varot depresija savo pasisakymais, vis labiau kyla noras pasipriesint, ir viska daryt atvirksciai, kuo daugiau draudimu tuo daugiau zalos, pasekit kitu saliu pavyzdziu kur jokios prievartos nera ir nesoka atveju skaicius taip staigiai !!!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų