Skvernelis perspėja prekybos centrus: ši savaitė – kritinė, jei nesiims veiksmų – griežtins

Paskelbus, kad karantiną planuojama pratęsti iki gruodžio vidurio, Seime laikinasis premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad rytoj Vyriausybė apsispręs dėl karantino pratęsimo. S. Skvernelis skambina pavojaus varpais dėl masinių žmonių susibūrimų prekybos ir laisvalaikio centruose. Jis perspėjo, jei per artimiausias dienas nebus suvaldyti srautai – tai bus taikomos griežtesnės ribojimo priemonės.

„Ši savaitė, kaip jau daugelis ekspertų minėjo, yra kritinis lūžio taškas. Jei matysime, kad nedavė poveikio – tai dar tam tikras sritis, matyt, reikės pareglamentuoti griežčiau.

Ten, kur yra masinis susibūrimas. Šiandien matome, kad labai didelis žmonių susibūrimas yra laisvalaikio praleidimo centruose, taip vadinamuose prekybos ir pramogų centruose.

Jeigu jie artimiausiomis dienomis nesiims realių veiksmų, kad būtų užtikrintas saugumo reikalavimas, srautų reguliavimas – tai tada reikės ten sprendimus priiminėti.

Nespėliokime, kokie galėtų būti tie būdai. Tiesiog reikia ieškoti sprendimų, kad tie masiniai žmonių susibūrimai nebūtų tokie, kokie šiandien yra. Aš suprantu – toks laikotarpis, bet reikia vis tiek saugotis“, – teigė S. Skvernelis.

Rytoj paaiškės, kuriam laikui pratęs karantiną

Pasak S. Skvernelio, dėl karantino pratęsimo bus nuspręsta trečiadienį per Vyriausybės posėdį.

„Dar nėra apsispręsta. Rytoj bus Vyriausybės posėdis ir per posėdį išklausysime, kokie bus sprendimai ir kokiam terminui reikia pratęsti toliau“, – teigė S. Skvernelis.

Pasiteiravus, koks galėtų  būti terminas, S. Skvernelis atsakė, kad protingas.

„Protingas terminas. Protingas būtų toks, kokį mums rekomenduotų specialistai, ekspertai“, – teigė S. Skvernelis.

Primename, kad pirmadienį laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad apsispręsta, jog karantiną bus siūloma tęsti iki gruodžio vidurio, kažkokių naujų sąlygų nenumatyta.

Kaip sakė jis, pirminis siūlymas buvo karantiną tęsti iki gruodžio 31 d., tačiau, kaip nutarta Covid-19 valdymo komitete, pritarta jį tęsti trumpesniam laikotarpiui.

REKLAMA

„Trečiadienį Vyriausybei jį bus siūloma tęsti iki gruodžio 16–17 d. Taigi pratęsti trumpesniam laikotarpiui, nei buvo siūloma. Vėliau jau nauja Vyriausybė apsispręstų, reikia ar ne pratęsti karantiną. Dėl kažkokių ypatingų karantino sąlygų pakeitimų nebuvo diskutuota“, – sakė jis.

Veryga: kitą savaitę ketinama priimti sprendimus ir dėl prekybos centrų

Kartu A. Veryga pabrėžė, kad kita savaitė yra kritinė. Kartu jis informavo, kad jei situacija nesikeis ir blogės, kitą savaitę ketinama priimti sprendimus ir dėl prekybos centrų darbo ribojimo.  

„Vis tik praėjusią savaitę, kad ir lėtesnį, bet turėjome atvejų skaičiaus augimą. Pagal mokslininkų prognozes, šiuo metu kaip tik turėtume būti pasiekę piką, kad turėjome būti pasiekę 2300–2400 atvejų per dieną, tai panašų skaičių ir turime. 

Jei karantinas veikia, turėtume galbūt į savaitės pabaigą matyti kiek kitokią dinamiką, galbūt mažėjimą. Ši savaitė bus kritinė, kuri parodys, kaip keičiasi situacija.

Nes ką stebime iš kitų šalių, kurios buvo pritaikiusios karantiną, Airijos, Izraelio pavyzdžio, tai  trečia savaitė būdavo kritinė, kai būdavo galima įvertinti, kaip keičiasi situacija“, – sakė A. Veryga.

Spręs dėl prekybos centrų darbo

A. Veryga taip pat informavo, kad buvo diskutuojama apie karantino reikalavimų laikymąsi ir galimus apribojimus prekybos centrams ateityje.

Kaip pabrėžė jis, nuspręsta labai aiškiai komunikuoti, kalbėtis su Prekybos įmonių asociacija, aiškiai reikalauti verslininkų, prekybos centrų savininkus užtikrinti reikalavimus, kad ten žmonės nesibūriuotų ir t. t.

„Jei šią savaitę stebėsime, kad situacija nesikeičia, kitą savaitę Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl prekybos centrų veiklos apribojimo, kaip tai  buvo padaryta Latvijoje“, – pirmadienį sakė laikinasis ministras.


Rašyti komentarą...
:
:)))))
2020-11-24 12:15:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kasos lai dirba,o dabar viena kasa
Atsakyti
-4

N
Nu nu
2020-11-24 10:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol nesilaikysime tvarkos,,ignoruosime nurodymus,tol ir bus tęsiama.
Atsakyti
-7

*
****
2020-11-24 11:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau praėjo daugiau nei 2 savaitės karantino, ką prekybos centrai galvojo iki šiol?
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų