Gyventojai neskuba rinktis elektros tiekėjo: nepasirinkusieji turės patuštinti kišenes

Lietuvoje pamažu siekiant atsisakyti monopolinio elektros tiekimo, gyventojams reikia pasirinkti elektros tiekėją. Tačiau nepanašu, kad žmonės skuba rinktis – pirmajame etape nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko tik trečdalis visų jame privalėjusių dalyvauti gyventojų. Specialistai įspėja, kad asmenims, nepasirinkusiems tiekėjo, už elektrą gali tekti mokėti daugiau.

(nuotr. Ingos Juodytės/ Fotobankas.lt)

Pirmajame etape iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros tiekėją privalu pasirinkti 98 tūkst. gyventojų, tačiau lapkričio 18 d. duomenimis tai padarė kiek daugiau nei 35 tūkst. 

Pasirinko tik trečdalis

Į pirmąjį liberalizavimo etapą pateko gyventojai, kurie per mėnesį suvartoja apie 420 kWh elektros energijos arba moka už elektrą daugiau negu 60 eurų pagal standartinį tarifą. 

Jie nepriklausomą elektros tiekėją turi pasirinkti iki gruodžio 10 d., tačiau tai atliko tik trečdalis visų patekusiųjų į pirmą etapą. Iki termino nespėjus pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, gyventojams bus teikiama garantinio energijos tiekimo užtikrinimo paslauga, o tai – papildomos išlaidos.

„To nepadarius, jiems nuo sausio 1 d. nutrūks visuomeninio tiekimo paslauga, o vartotojui elektra bus tiekiama teikiant garantinio tiekimo paslaugą.

Garantinio tiekimo elektros kainos dedamoji ne tik brangesnė ketvirtadaliu, bet ir kiekvieną mėnesį keisis, nes bus nustatoma pagal praėjusio mėnesio elektros biržos kainą. 

Tad garantinio tiekimo vartotojas kiekvieną mėnesį mokės vis kitokią elektros kainą, o pats garantinis tiekimas truks ribotą – iki 6 mėnesių trunkantį – laiką“, – rašoma pranešime spaudai. 

Elektra

Pirmauja „Ignitis“

Iš pirmame etape privalėjusių dalyvauti gyventojų daugiausia jų pasirinkimo elektros tiekėją „Ignitis“. Tarp trijų dažniausiai pasirenkamų nepriklausomų tiekėjų šiuo metu yra bendrovės „Enefit“ ir „Elektrum Lietuva“. 

„Ignitis“ yra pasirinkę 25 612, „Elektrum Lietuva“ 4256, „Enefit“ 3984, „Perlas energija“ 1325, „Inregnum“ 101, o „EGTO energija“ 26 į pirmąjį liberalizavimo etapą patekę buitiniai vartotojai“, – rašoma pranešime spaudai. 

REKLAMA

Tokia pati tendencija pastebima ir tarp kitų gyventojų, kurie nepriklausomą elektros tiekėją turės pasirinkti tik ateinančiuose etapuose. 

„Bendras nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių vartotojų skaičius lapkričio 18 d. viršijo 85 tūkst. Iš jų „Ignitis“ yra pasirinkę daugiau negu 44 tūkst., „Perlas energija“ virš 27 tūkst., „Enefit“ daugiau nei 6700,  „Elektrum Lietuva“ virš 6000, „Inregnum“ 189, „EGTO energija“ 52 vartotojai“, – teigiama pranešime spaudai. 

„Ignitis“

Paskutiniai žingsniai įsipareigojime 

Rinkos liberalizavimas yra atliekamas todėl, kad Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai panaikinti monopolines sąlygas elektros energijos rinkoje. Šis procesas prasidėjo dar 2009-aisiais metais. 

„Dabar žengiame paskutiniuosius jo žingsnius. Nuo 2020 iki 2023 metų bus nuosekliai atsisakoma monopolinių visuomeninio tiekėjo paslaugų ir kuriamos sąlygos aktyviai veikti elektros tiekėjams. 

Konkurencinga elektros tiekimo rinka pasiūlys ir aibę kitų naudingų sprendimų Lietuvos gyventojams: naujas paslaugas, įvairesnius paslaugų planus (pvz., elektros pardavimą kartu su kitomis, ryšio paslaugomis ir pan.), palankesnius tarifus įvairiu paros metu, išmaniuosius sprendimus ir pan“, – tv3.lt teigė „Ignitis“ Ryšių su visuomene projektų vadovas Tadas Markevičius.

Pasak jo, rinkos liberalizavimas turėtų atnešti kokybės ir kainų pokyčių, kurie pastebimi ir kituose sektoriuose.

„Iš istorijos jau žinome, kad kituose sektoriuose, pavyzdžiui, telekomunikacijos, atsisakius monopolijos ir susiformavus konkurencingoms sąlygoms, klientams pasiūloma daugybė naujų sprendimų. Lietuvos gyventojai ypač aiškiai pajuto mobiliojo ryšio operatorių konkurenciją, jų paslaugų kokybės ir kainų pokytį“, – komentavo T. Markevičius. 

Elektra

Iš viso galima rinktis iš penkių elektros tiekėjų: „Ignitis“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Perlas Energija“ ir „Inregnum“. 


Rašyti komentarą...
J
Juozas
2020-11-25 14:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
As noriu pasirinkti elektros tiekima is Baltarusijos.Bus pigesne.
Atsakyti
-3

M
Mmmmmmm
2020-11-25 14:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sugalvojo valdzios apskretelei kaip zmones apiplesti .sukus naujas pareigas kat savo debiliukus vaikus idarbyt
Atsakyti
-3

A
2020-11-25 14:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek turime elektros gamintojų? Čia atsiras tarpininkai kurie lups savo maržą
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų