Šimonytė: valstybės skolos augimas jau tapo problema

Į premjero postą pasiūlyta Ingrida Šimonytė sako, jog valstybės skolos augimas jau tapo problema. Ji pareiškė, kad nieko nedarant 60 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) skolos riba bus perkopta netrukus, todėl jos grąžinimas į tvarų lygį nebus paprastas. 

„Valstybės skola šįmet šoktelės ženkliai ir pratęs savo kopimą aukštyn ir kitais metais“, – ketvirtadienį parlamentarams teigė I. Šimonytė, prezidentui Gitanui Nausėdai Seimui pateikus jos kandidatūrą į premjero postą.  

„Galime tik padėkoti euro zonai, kad tos skolos kaina mums šiandien yra palanki“, – pridūrė ji.

Pasak I. Šimonytės, skola per 2020-2021 metus esant nepalyginamai menkesniems ekonomikos nuostoliams ūgtelės beveik tiek pat, kiek per 2009-2010 metų krizę, kai ekonomika smuko penktadaliu. 

„Todėl dabar yra laikas sprendimams, kad vėliau nereikėtų gąsdintis blogiečiais su veržiamais diržais. Sprendimams, kurie stiprina ekonomikos potencialą, didina pridėtinę vertę ir leidžia mums ne šiaip gaminti pagal kitų brėžinį, o parduoti idėjas ir intelektinio darbo rezultatus. Tik tokio kelio gale mūsų nelaukia vidutinių pajamų spąstai“, – tvirtino kandidatė į premjerus.   

Valdžios skola lapkričio pabaigoje buvo 15,614 mlrd. eurų ir sudarė 40,8 proc. prognozuojamo šių metų BVP. Mastrichto rodiklis reikalauja, kad šalies skola neviršytų 60 proc. šalies BVP. 


Rašyti komentarą...
Z
Zds
2020-11-19 13:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blin ko varot ant kauno jei vilniuje dvigubai daugiau uzsikretimu
Atsakyti
0

a
algis
2020-11-19 15:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka gi simonyte turi praktikos skolintis uz diselius procentus,uz lietuvai neatsakinga skolinimasi reiketu ja patraukti atsakomyben
Atsakyti
-1

W
W
2020-11-19 17:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko noret,juk spece parejo,tad skolos augs iki beprotybes,konservai ir visi ju pakalikai juk nebaudziami,per 30m lietuvos niokojimo nei vieno nenuteisto,tai ko jiem bijot.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų