Kasiulevičius: karantino įvedimas suveikė

Šeštadienį profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo Covid-19 plitimo Lietuvoje apžvalga. Jo teigimu – karantino įvedimas suveikė.

Kaip rašė profesorius, nors koronaviruso plitimas mūsų šalyje lenkia daugelį Europos valstybių, o lietuviai vis dar daug laiko praleidžia vaikščiodami po parduotuves ar vaistines, yra ir pozityvių karantino įvedimo veiksnių.

„Pirmoje skaidrėje matome, kad mūsų šalyje Covid-19 infekcijos plitimo greitis lenkia daugelį kitų Europos valstybių. Antroje skaidrėje matyti, kad šią savaitę Lietuvoje pozityvių PGR testų dalis viršija 10 proc. (Tai vienas svarbiausių testavimo efektyvumo rodiklių. Kuo jis mažesnis, tuo geriau.). Taigi patenkame į vieną grupę su Prancūzija, Slovakija, Italija, Portugalija ir ...JAV . Už mus blogiau atrodo Lenkijos, Čekijos, Vengrijos ir Austrijos šalių grupė. Visgi turėtume savo testavimo apimtimis 1000 gyventojų lygiuotis, jeigu ne į Daniją ir Izraelį, tai bent į Jungtinę Karalystę. Nepamirškime, kad tos šalys, kurios daug testuoja ir vykdo kontaktų atsekimą anksčiau ar vėliau suvaldo pandemiją.

Karantino įvedimas suveikė - lietuviai lapkričio 10 dieną daugiau laiko praleido namuose ir mažiau parduotuvėse. Atkreipkite dėmesį į 3 skaidrę – mes didesni parduotuvių mylėtojai negu vokiečiai, danai, airiai, lenkai, čekai, latviai ir estai. Parduotuvės ir vaistinės – antrasis lietuvio gyvenamasis būstas, bet sukandę dantis paskutinėmis dienomis mūsų tautiečiai visgi pasidavė ir paskubomis sugrįžo į namus (4 skaidrė) aplenkdami net danus ir latvius. Gal ne tokie mes jau beviltiški ir karantinas suveiks? Kitos savaitės pabaigoje matysime tendencijas“, – rašė profesorius V. Kasiulevičius.

4 skaidrės ir dvi žinutės. 1) Pirmoje skaidrėje matome, kad mūsų šalyje Covid-19 infekcijos plitimo greitis lenkia...

Posted by Vytautas Kasiulevicius on 2020 m. lapkričio 14 d., šeštadienis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad per parą Lietuvoje nustatyta 1531 naujas susirgimas COVID-19, 13 žmonių mirė, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Dar aštuoni COVID-19 sirgę asmenys mirė dėl kitų priežasčių.

COVID-19 iš viso patvirtintas 33 tūkst. 387 asmenims, 25 tūkst. 322 iš jų tebeserga, 7697 pasveiko.

Nuo COVID-19 nuo pandemijos pradžios iš viso mirė 266 asmenys, dar 102 mirė dėl kitų priežasčių.

Izoliacijoje šiuo metu yra 97 tūkst. 437 asmenys.

Nuo birželio 1 dienos šalyje registruoti 443 įvežtiniai atvejai.

Per parą ištirti 14 tūkst. 579 ėminiai, bendras ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 176 tūkst. 612.


Rašyti komentarą...
B
Beširdžiai!
2020-11-14 20:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu karantinas, tai turi būti ir nuotolinis mokymas! Gana tyčiotis iš mūsų vaikų ir artimųjų sveikatos! Gana eksperimentų! Kaip įmanoma saugotis, jeigu ugdymo įstaigose ir plinta labiausiai!
Atsakyti
-19

N
Nesutinku!!!
2020-11-14 19:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Lietuva kaip visada įsikibusi laikosi "kontaktinio mokymo". Nesusitvarkydama su esančia padėtimi, leidžia toliau plisti virusui....Dėka tokio valdininkų bukumo, matomai paskutiniu metu net slepiama informacija apie ugdymo įstaigose užfiksuotus susirgimus....penktadienį-po savaitės kontaktinio mokslo su simptominiu covid, klasę išsiuntė į saviizoliaciją..nes taip uoliai mokėsi, kad ir serganti lankė pamokas....štai valstybės kasdienė"dovana" karantino metu visiems, kad ir besisaugantiems vaikučiams, jų tėveliams ir artimiesiems, mokytojams ir Šaltinio progimnazijai...
Atsakyti
-18

N
Nesaugu
2020-11-14 22:21:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa bėda , kad valdžia neatsakinga nei už infekcijos plitimą , nei už mirtis .
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų