Veryga teigia, kad Lietuvoje tuoj matysime ir 1200 naujų atvejų: „Jeigu neprisėsim uodegos“

Sekmadienį paskelbus apie didžiausius užsikrėtimų skaičius nuo pandemijos pradžios, kai patvirtinti net 603 nauji koronaviruso atvejai, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad tuoj Lietuvoje skaičiai augs ir iki 1200 atvejų, jei žmonės toliau švęs šventes ir „neprisės uodegos“.

Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Tie skaičiai auga iki 600. Paskui, jeigu jie dvigubės ir augs iki 1200. Žinoma, augs. Jeigu neprisėsim uodegos ir norėsim šventes švęsti, kaip matosi per televiziją reportažuose, aišku, kad jie augs, jie negali neaugti. Jei mes norime lakstyti visur ir nesirgti – taip nebūna.

Jei nesuveiks priemonės, kurios yra, jei žmonės jų nesilaikys, jeigu matysime tokius vaizdus, kaip matome Lenkijoje, kai yra protestai, susirėmimai su policija – tai jie, aišku, kad augs. Jei kaip pavasarį susitelksime – tai jie ims mažėti“, – valstiečių būstinėje žurnalistams kalbėjo ministras.

Pasiteiravus, galbūt visuotinis karantinas būtų išeitis, A. Veryga atsakė, kad jo „nebūtinai reikia“.

„Nes yra savivaldybių, kur labai maži skaičiai – kam tą karantiną skelbti? Žmonės, kurie atsakingai elgiasi, tegul jie gyvena gyvenimą šiek tiek ramesnį. Ten, kur tikrai sudėtinga – tai aišku, kad reikia karantino“, – teigia A. Veryga.

Žada svarstyti dėl karantino Vilniuje ir Kaune

Pasak ministro, Vyriausybė pirmadienį gali svarstyti klausimą dėl karantino paskelbimo Vilniuje bei Kaune.

REKLAMA

„COVID-19 komitete (svarstys – aut. past.), o Vyriausybė gali susirinkti į posėdį ir priimti sprendimus dėl karantino tuose miestuose. Aš sprendimo negaliu pasakyti, nes nežinau jo.

Jei vadovautumės ta pačia logika – tai tikėtina, kad bus jis paskelbtas“, – sako A. Veryga.

Į raudonąją zoną penktadienį įtrauktos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

Ministras atsakė ir į konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio abejones, kai sekmadienio vakarą epidemiologai patikslino dienos duomenis.

„Labai diletantiškas komentaras. Iš tikrųjų, viskas yra daug prozaiškiau. Savaitgalį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras visą laiką turėdavo mažesnius pajėgumus - tai jie tiesiog nespėja tų atvejų patvirtinti. Labai blogai, kad ryte tą mažesnį skaičių išleido. Reikėjo palaukti ir viską leisti“, – komentavo A. Veryga.

Apie poliklinikų darbą: „Nebus dirbtinai reguliuojamas ar ribojamas“

Kalbėdamas apie poliklinikų darbą ministras teigė, kad jis „nebus dirbtinai reguliuojamas ar ribojamas“.

„Nebus kažkokių priverstinių priemonių. Vienintelė priemonė, kuri centralizuotai, jei karantinas yra paskelbtas, yra ribojama - tai pacientų lankymas. Tai tikrai atsitinka, jei (karantinas – aut. past.) paskelbiamas, o visa kita vyksta natūraliai. Jeigu suserga medikai, aišku, kad nepriima pacientų.

Jei plėsis covidinių pacientų skyriai, tai ten nebus guldomi, kurie anksčiau gulėjo. Bet kokiu atveju, tie scenarijai nėra geri, nes tai reiškia apribojimus“, – teigia A. Veryga.

REKLAMA

Sekmadienio vakarą Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė Lietuvoje per parą patvirtinti 603 nauji koronaviruso atvejai, mirė penki žmonės.  Tai yra didžiausias užsikrėtimų skaičius nuo pandemijos pradžios.

Kiek anksčiau NVSC skelbė apie 415 naujų atvejų. NVSC nurodė, jog taip įvyko, kai dėl „ypač didelių krūvių specialistams“ nebuvo spėta susieti teigiamų testų rezultatų ir pirminė statistika neatspindėjo realios padėties.

Stebėkite TV3 Žinias apie rekordinį atvejų skaičių nuo pandemijos pradžios:


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-10-25 22:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne apie darbą, brangioji, kalba, o apie šventes, įsiskaityk geriau!
Atsakyti
-1

Z
Zita
2020-10-25 23:04:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkaip protrūkiai ligoninėse, darykit tvarką ten
Atsakyti
0

R
Ro
2020-10-26 04:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip ten bebutu korona ar gripas bet nors truputi pasisaugoti reik
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų