Lietuvoje – 474 nauji koronaviruso atvejai ir 3 mirtys

Per praėjusią parą registruotas dar vienas naujų COVID-19 atvejų rekordas – 474, mirė 3 žmonės, šeštadienį pranešė NVSC.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spalio 24  d. 9 val. duomenimis:   

Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 9578

Sergančių žmonių skaičius: 5388

 Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 474

Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 129

Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 46

Pasveikusių žmonių skaičius: 4015

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 34 072 

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 372

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.

Atnaujintos rekomendacijos

SAM primena, kad viešose uždarose vietose, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas. Gyventojai raginami kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu, naudoti dezinfekavimo priemones, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Labai svarbu rūpintis aplinkos higiena, dažnai vėdinti patalpas, kasdien valyti naudojamus paviršius tiek gyvenamojoje, tiek darbo vietoje. 

Pasireiškus ūminiams viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiams, būtina likti namuose bei konsultuotis Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808), arba susisiekti konsultacijai su savo šeimos gydytoju. Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose patartina laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. 

Po artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga, izoliacija būtina namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimosi taisyklių privaloma griežtai laikytis visą izoliavimosi laikotarpį. 

REKLAMA

Būnant viešose vietose raginama vengti tiesioginio kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama, taip pat, jei įmanoma, rekomenduojama vengti masinių susibūrimų. Prioritetą patariama skirti veikloms atvirose erdvėse. 

Organizuojant didelę asmeninę šventę, esant galimybei, rekomenduojama ją nukelti. Kitu atveju, patariama apriboti dalyvių skaičių, užtikrinti, kad dalyvaujantiems asmenims nėra pasireiškusių kvėpavimo takų infekcijos požymių. Šventės dalyvių prašoma laikytis kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, rankų higienos bei saugaus atstumo. 

Keliautojams rekomenduojama atidėti nebūtinas vietines bei tarptautines keliones. Rengiantis kelionei, patariama įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečioje šalyje, kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką grįžus į Lietuvą. Kelionės metu raginama vengti kontakto su sergančiais asmenimis, laikytis higienos, vartoti saugų maistą ir vandenį. 

Sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresni nei 65 metų žmonės yra labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu. Šių gyventojų grupių asmenims 

rekomenduojama užtikrinti kuo mažesnį kontaktą su kitais asmenimis, vengti masinio susibūrimo vietų, rūpintis higiena, jei įmanoma, pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos nuotoliniu būdu. 

Vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones viešose uždarose vietose (viešajame transporte, parduotuvėse, paslaugų gavimo vietose ir pan.), išskyrus atvejus, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Kaukės dėvėti nereikia sportuojant sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio bei pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas. Veido kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos jų dėvėti negali, ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatai. 

REKLAMA

Veido kaukes būtina užsidėti taip, kad jos pilnai dengtų burną ir nosį. Dėvint kaukę svarbu neliesti jos rankomis, o ją palietus ar nusiėmus, būtina nusiplauti rankas. Vienkartinių kaukių pakartotinai naudoti negalima, panaudojus – išmesti. 

Įspėjame, jog už šių taisyklių pažeidimą asmenys gali būti traukiami į administracinę atsakomybę, o skiriama bauda gali siekti nuo 500 iki 1000 eurų. 


Rašyti komentarą...
žiū
2020-10-24 11:24:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
O užsikrėtusiam nuo svečio iš užsienio Linkevič... jau skyrėte baudą? Jei laikėsi apsaugos rekomendacijų - kaip galėjo užsikrėsti? Visiems užsikrėtusiems (teigiamiems) skirti baudas - gal pasimokys ir kiti, kad būtina saugoti save ir kitus.
Atsakyti
-3

R
Regina
2020-10-24 11:41:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kretingoje į Maxsimą, esančią Rotušės aikštėje, su apsaugos skydeliu poirkėjo penktadienį apsaugininkas neįleido, o su kaukėmis nusmukusiomis po nosimi leidžia
Atsakyti
0

P
PREIŠ LŽVS BALSUOK
2020-10-24 14:03:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa sveikatos sistema sugriauta - ligoniai nepriimami,poliklinikas vėl uždarė - o žmonės išmirs nuo visų kitų ligų.
Medikams jau mažinami atlyginimai, uždaromi skyriai ligoninėse - po viso to daug ligoninių ir poliklinikų bus uždaryta ir panaikinta galutinai.
Realiai visus skolintus 8,5 milijardus valstiečiai prašvaistė ir pravogė - mums tik skolas lieka gražinti su palūkanomis
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų