Žurnalistų tyrimas dėl turto iššvaistymo ir nusikalstamo bankroto: Komskiams gresia kalėjimas

Prokuratūra pareiškė įtarimus Kęstui ir Algirdui Komskiams dėl turto iššvaistymo ir nusikalstamo bankroto. Pagėgių politikui ir jo sūnui įtarimai pareikšti atliekant ikiteisminį tyrimą, paremtą „Sienos“ publikacijomis.

Kęstas Komskis ((Vyginto Skaraičio / Fotobankas.lt nuotr.)

Tai „Sienai“ patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė. Pagal baudžiamąjį kodeksą, turto iššvaistymas užtraukia laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, o nusikalstamas bankrotas – iki trejų metų. 

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl K.Komskio įmonės „Agrolira“ bankroto. Iki netikėto įmonės kracho, K.Komskis buvo jos vienintelis akcininkas, o jo sūnus ėjo įmonės direktoriaus pareigas.

Pernai, prieš pat bankroto bylos iškėlimą, didžioji dalis įmonės akcijų perleista apie tai nieko nežinojusiems darbininkams iš Pagėgių., Visi trys vyrai darbo santykiais susiję su K.Komskio verslais. 

Kai žurnalistai susisiekė su naujausiais „Agroliros“ akcininkais, visi trys vyrai teigė jokių akcijų niekada nepirkę. Vienas kiek vėliau, neva prisiminė pirkęs ant bankroto ribos svyravusios įmonės akcijų paketą. Tačiau už kiek ir kodėl – paaiškinti negalėjo.

„Siena“ primena, kad K. Komskio įmonė „Agrolira“ į bankrotą grimzti pradėjo po to, kai Klaipėdos apygardos teismas priteisė įmonei išmokėti solidžią kompensaciją dėl jos darbuotojo kaltės žuvusio vyro artimiesiems. Tačiau nukentėjusią šeimą pasiekė tik labai maža priteistų pinigų dalis. 

Kol „Agrolira“ garmėjo bankroto link, nauja K.Komskio įmonė „Kalibrus“ augo ir vystė tą pačią veiklą, kuria iki kracho vertėsi „Agrolira“. „Kalibrus“ darbuotojų skaičius augti pradėjo pernai balandį – maždaug tuo metu, kai „Agrolira“ nustojo mokėti „Sodrai“.

„Kalibrus“ greitai tapo didžiausia darbų tiekėja Pagėgių savivaldybės viešuosiuose pirkimuose. Kaip paaiškėjo po dar vieno „Sienos“ tyrimo – pateikiant informaciją apie niekada neatliktus darbus Lentvario dvare. 

REKLAMA

Dėl šios istorijos šiuo metu atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

Su Komskių šeima santykius aiškinasi ir bankrutuojanti „Agrolira“. Žlungančio K.Komskio verslo bankroto administratorius politiko sūnui reiškia pretenzijas dėl beveik 100 tūkst. eurų. K.Komskio sūnus Algirdas, buvęs „Agroliros“ direktorius, pasiūlė susitarti taikiai, sumokant penktadalį reikalaujamos sumos.

Šaltinis: siena.lt/Milda Krancevičiūtė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų