Prieš moksleivių atostogas epidemiologai siunčia prašymą šeimoms

Artėjant moksleivių rudens atostogoms epidemiologai siunčia įspėjimą tėvams. Pabrėžiama, kad būtinai reikėtų pasirūpinti, kad jie vengtų susibūrimų, juo labiau vaikų nereikėtų palikti vyresniems seneliams.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja Daiva Razmuvienė, COVID-19 toliau plinta mokyklose, todėl net ir atėjus atostogoms reikėtų laikytis saugumo priemonių.

„Suprantame, kad moksleiviams rudens atostogos, bet norėtųsi šeimų paprašyti, kad vis dėlto vaikai, palikti per atostogas, susiras kokios užklasinės veiklos ir kažkaip turėtų būti dėmesys didesnis į tuos paliktus vyresnius vaikus. 

Jei vaikai yra mokyklinukai, jiems skiriamos kitos galimybės vaikus prižiūrėti namie ar net dirbti nuotoliniu būdu. Taigi būtų prašymas susilaikyti nuo kelionių, apsilankymų susibūrimo vietose. Pagaliau vengti palikti vaikus seneliams, vyresnio amžiaus asmenims, nes, kaip matome, ši situacija nėra palanki dėl minėtųjų susibūrimų“, – įspėjo gydytoja.

Kaip pranešė D. Razmuvienė, ugdymo įstaigose daugiau nei 250 įstaigų registruoti 737 COVID-19 ligos atvejai. Per vakar parą registruoti 39 atvejai, susiję su ugdymo įstaigomis – ir darbuotojams, ir mokiniams.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį pritarė vienos savaitės nuotoliniam mokymuisi. Mokiniai į suolus grįš lapkričio 9 d.

Vyriausybė trečiadienį pritarė šalies mokykloms pratęsti kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas dirbant iš namų. Tad nuo spalio 26 d. mokiniai turės atostogas, o nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 6 d. mokysis iš namų. Atgal į mokyklas mokiniai galės grįžti lapkričio 9 dieną.

REKLAMA

Visgi nors į nuotolinio mokymo rekomendaciją tėvai ir mokyklų atstovai žiūri gana palankiai, tačiau įžvelgia ir spragų.

Ketvirtadienį – naujas rekordas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spalio 22 d. 11 val. duomenimis, patvirtinti 424 nauji COVID-19 atvejai, 5 žmonės mirė.

Iš viso mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius siekia 125, 38 asmenys buvo užsikrėtę koronavirusu, bet mirę dėl kitų priežasčių.

Iš viso liga patvirtinta 8663 žmonėms, šiuo metu serga 4727.

3773 asmenys pasveiko, šiuo metu izoliacijoje yra 31 575 asmenys (sergantys, sąlytį turėję, iš paveiktų teritorijų atvykę, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu).

Nuo birželio 1 d. fiksuoti 366 įvežtiniai atvejai.


Rašyti komentarą...
V
Vale
2020-10-22 14:27:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena karta rošo , palikti seneliams, kita karta, ne palikti. Tai apsisreskite kaip ištikro , nes neprofesionalu pastovei , viena sako kita daro.
Atsakyti
0

x
xxL
2020-10-22 14:36:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susidaro įspūdis kad valdžia apsimeta kad dirbantys tėvai visuomet randasi ir naumuose su savo vaikais. Valdininkai gal taip ir daro, bet visur kitur arba eini į darbą arba nedirbi, o atostogų pagal LR įstatymus yra tik 28 dienos kas gerokai mažiau už vaikų atostogas. Kaip tėvai turės užtikrinti vaikų veiksmus per vaikų atostogas jei tėvams atostogų nėra? Daugeliui tėvų jau yra didelė problema kas vaikus prižiūrės, o čia dar rekomenduoja nepalikti su seneliais ir neleisti į susibūrimus.... Valdžiažmogiai ko gero iš tikro gyvena paraleliniame pasaulyje...
Atsakyti
0

X
Xxxx
2020-10-23 16:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas man nepaaiškina kur su kuo palikt vaikus.Noresiu seneliams,noresiu tėvams.koks jų reikalas kas bus su mano pvz vaikais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų