Veryga: „Deja, gerų naujienų mes nepasakysim“

Toliau skelbiant naujus fiksuojamus COVID-19 infekcijos atvejų rekordus, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, deja, gerų naujienų neturintis.

Ministras pabrėžė, kad, situacija galėtų gerėti tik jei naujos priemonės suveiks.

Deja, bet kažkokių gerų naujienų šiandien nepasakysime. Užsikrėtusių skaičius auga. Kaip jau kalbame ne pirmą savaitę, kad turime būti nusiteikę, kad kol pradės veikti priimtos priemonės, ir aišku, jos veiks tik jei bus laikomasi reikalavimų, kurie yra nustatyti atskirose savivaldybėse, tik tada galima tikėtis kažkokios teigiamos dinamikos, atvejų skaičiaus mažėjimo“, – kalbėjo jis.

Jis priminė, kad Vyriausybė trečiadienį priėmė ne vieną sprendimą, kurie yra pakankamai sudėtingi, savo sudėtyje turintys daug dedamųjų.

Veik pusė atvejų – Vilniuje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spalio 22 d. 11 val. duomenimis, patvirtinti 424 nauji COVID-19 atvejai, 5 žmonės mirė.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja Daiva Razmuvienė, nauji atvejai registruoti visose dešimtyje apskričių.

„Didžiausia dalis tenka Vilniui – registruoti 200 atvejų. Kitose 9 apskrityse pasidalina nuo kelių atvejų iki kelių dešimčių. Šiandien yra išaiškinti tik 307 atvejai“, – sakė ji.

Didžioji dalis asmenų užsikrėtė jau turėdami kontaktą su sergančiaisiais. 

Ligoninėse dėl COVID-19 šiuo metu gydomi 239 žmonės: intensyvios terapijos skyriuje – 19, su dirbtine plaučių ventiliacija – 7, su deguonies kaukėmis – 88 asmenys.

„Turime 135 aktyvius židinius, kurie registruoti prieš 14 dienų, čia įtraukti ir vakar dienos. Protrūkiai dažniausiai fiksuoti gydymo, slaugos įstaigose, pavieniai atvejai ugdymo įstaigose, šeimose“, – sakė ji.

REKLAMA

Nuo pandemijos pradžios yra registruota 930 sergančių COVID-19 medikų.

„Šiuo metu serga 412, per rugsėjo–spalio mėnesį didžiąją dalį ir sudaro susirgę sveikatos priežiūros specialistai. Ugdymo įstaigose daugiau nei 250 įstaigų registruoti 737 COVID-19 ligos atvejai. Per vakar parą registruoti 39 atvejai, susiję su ugdymo įstaigomis – ir darbuotojams, ir mokiniams“, – informavo ji.

216 asmenų užsikrėtė nuo sergančių

Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 216 asmenų.

80 naujų atvejų registruota Kauno, 38 Šiaulių, 30 Klaipėdos, 24 Marijampolės apskrityse. Dar 18 patvirtinta Telšių, 14 Panevėžio, 10 Utenos, 8 Tauragės ir 2 Alytaus apskrityse.   

Be to, registruoti 7 įvežtiniai atvejai: 2 iš Rusijos, po 1 – iš Ispanijos, Belgijos, Prancūzijos, Baltarusijos ir Rumunijos. Tuo metu, 84 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. 

159 atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, siejamas su protrūkiais  

Vilniaus apskrityje praėjusią parą registruoti 5 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje, 4 – su protrūkiu Vilniaus rajono Skaidiškių mokykloje-darželyje. Dar 3 koronaviruso atvejai siejami su židiniu Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“, po 2 – su protrūkiais Sostinės krepšinio mokykloje, VGTU inžinerijos gimnazijoje, Vilniaus Ąžuolyno progimnazijoje. 

REKLAMA

Taip pat 1 atvejis, registruotas vakarykštę parą, vertinama, yra susijęs su protrūkiu Valakampių socialinių paslaugų namuose. Dar 2 atvejai siejami su protrūkiu šokių studijoje „Spindulys“,  1 – su židiniu Vilniaus chore „Bel Canto“.

 Kauno apskrityje 3 infekcijos atvejai susiję su Blinstrubiškių socialinės globos namais. Asmenys yra darbuotojai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 172 COVID-19 atvejai, iš kurių 51 darbuotojas, 111 gyventojų ir 10 antrinių atvejų. 

Dar 8 koronaviruso atvejai, patvirtinti vakarykštę parą, siejami su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, 4 atvejai – siejami su protrūkiais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės padaliniuose. Taip pat po 1 atvejį, patvirtinta vakar, siejama su protrūkiais Kauno rajono Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre, Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje. 

Dar 1 atvejis, vertinama yra susijęs su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centre, taip pat 1 – su Kauno apygardos prokuratūra. 

Taip pat registruoti 2 atvejai, susiję su protrūkiu Kauno chore „Lyra“, 1 – susijęs su protrūkiu šokių studijoje „Flash Dance“.

Dar po 1 atvejį Kauno apskrityje siejama su protrūkiais darželyje „Ilgas ūsas“, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje, Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje. 

Šiaulių apskrityje vakar registruoti 2 infekcijos atvejai, susiję su Šiaulių ugdymo centru „Spindulys“, po 1 siejama su protrūkiais Kelmės profesinio rengimo centre, įmonėje „Kelmės vanduo“. 

REKLAMA

Dar 5 atvejai, patvirtinti vakar, yra susiję su protrūkiu Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose (iš viso 21 atvejis, iš kurių 12 gyventojų, 4 darbuotojai ir 5 antriniai atvejai). 

Taip pat Šiaulių apskrityje registruotas 1 atvejis, siejamas su protrūkiu Kuršėnų ligoninėje (iš viso 36 susiję atvejai). 

Klaipėdos apskrityje per praėjusią parą registruoti 4 infekcijos atvejai, siejami su protrūkiu Klaipėdos Respublikinės ligoninė Skuodo filiale, visi asmenys yra pacientai (iš viso šiuo metu registruoti 9 susiję atvejai).

Dar po 1 atvejį Klaipėdos apskrityje siejama su protrūkiais Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre bei Klaipėdos universitete.  

Marijampolės apskrityje 20 atvejų, patvirtintų vakar, vertinama, yra susiję su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, iš kurių 18 yra gyventojų ir 2 darbuotojai. Iš viso registruoti 54 susiję atvejai, iš kurių 35 yra gyventojai ir 19 darbuotojų.

Telšių apskrityje 2 atvejai siejami su protrūkiu Rietavo kultūros centre, po 1 – su Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamentu Švėkšnoje, dar 1 infekcijos atvejis, vertinama, yra susijęs su protrūkiu Plungės pašte. 

Panevėžio apskrityje 7 koronaviruso atvejai yra siejami su protrūkiu Pasvalio policijoje, 2 – su židiniu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje, iš kurių vienas asmuo yra pacientas kitas – darbuotojas. 

Utenos apskrityje 3 infekcijos atvejai, registruoti vakarykštę parą, siejami su šeimos švente Molėtų rajone, dar 3 – su kaimynų susibūrimu. Taip pat dar  2 atvejai Utenos apskrityje yra susiję su protrūkiu Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Utenos teismo ekspertiniame skyriuje. 

REKLAMA

Tauragės apskrityje vakar registruoti 3 koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiu Jurbarko ligoninėje, visi asmenys yra pacientai. Iš viso registruoti 6 susiję atvejai. 

Lietuvoje – dar 5 mirties nuo koronaviruso atvejai

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 5 mirtis nuo koronaviruso  – 3 registruotos Šiaulių apskrityje, po 1 – Kauno ir Telšių apskrityse. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 125 gyvybes.

Pirmasis mirties atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 16 d. 

Antrasis mirties atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Mirusysis priklausė 90-99 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 18 d. 

Trečiasis mirties atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 12 d. 

Ketvirtasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Mirusysis priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 5 d.

Penktasis mirties atvejis registruotas Telšių apskrityje. Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 15 d.

Taip pat praėjusią parą Šiaulių apskrityje registruotas mirties atvejis, kai asmuo, užsikrėtęs koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių.

REKLAMA

Iš viso mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius siekia 125, 38 asmenys buvo užsikrėtę koronavirusu, bet mirę dėl kitų priežasčių.

Iš viso liga patvirtinta 8663 žmonėms, šiuo metu serga 4727.

3773 asmenys pasveiko, šiuo metu izoliacijoje yra 31 575 asmenys (sergantys, sąlytį turėję, iš paveiktų teritorijų atvykę, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu).

Nuo birželio 1 d. fiksuoti 366 įvežtiniai atvejai.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo pirmadienio karantinas skelbiamas 12 savivaldybių. Raseiniuose jis buvo pratęstas dar dviem savaitėms iki lapkričio 6 d.

(nuotr. Vyriausybė)

 


Rašyti komentarą...
r
rm
2020-10-22 12:24:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
rupintis reik ekonomika .korona ir karona
Atsakyti
-7

A
Airine
2020-10-22 12:49:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbiausia nemeluokit nes nuo jūsų melo vemt verčia. Iš kur tokios nesąmonės. Į domu kur dingo tas virusas kinijoje.
Atsakyti
-10

R
Reikes gi atsakyti
2020-10-22 12:56:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai konservatoriai stos i valdzia paaiskes visos naisiu maro aferos.testu prisipirko negeru.,nu ir duodas dabar.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų