Vilkai ir toliau siautėja: Suvalkijoje papjovė 13 avių

Dideli nuostoliai Suvalkijoje. Gauja vilkų papjovė 13 brangių ir neseniai Lietuvoje atsiradusių avių. Pilkiai gerai papuotavo paryčiais, kai tik ūkininkas gyvulius išginė iš tvarto. Ūkininkas piktas: vilkai lyg tyčia paskerdė gražiausias ir stambiausias avis.

Netoli Marijampolės esančio Buktos kaimo ūkininkas Rolandas Storpirštis sako su didžiuliu nerimu klausydavo žinių apie vilkų išpuolius Lietuvoje ir meldėsi, kad plėšrūnai aplenktų jo ūkį. Tačiau išvengti nepavyko. Vilkai vienu kartu išskerdė beveik pusę bandos. Bandoje buvo 30 avių. Kruvina puota, anot ūkininko, vyko ryte. Apie septintą pats buvo atvažiavęs išleisti avių iš tvarto, o dešimtą valandą jau buvo negyvos.

„Atvažiavo žmona ir skambina. Sako, nelabai suprantu kas čia. Sako, upėje dvi avys, tai jau sakau čia viskas aišku. Dvylikos. Trijų dar nerandame. Devynias radome“, – sako ūkininkas Rolandas Storpirštis.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilkai ir toliau siautėja nevaldomi: Suvalkijoje papjovė 13 avių

Dvi avis vilkai suėdė, kitas tik papjovė. Ūkininkas šalia aptvaro rado plėšrūnų pėdsakus. Jų tikrai būta ne vieno:

„Aiškiai matosi keletas skirtingų „išmierų“ pėdų. Pėda ant pėdos, aiškiai matosi jauniklio pėda. Vieno suaugusio vilko ir dviejų, o gal ir trijų jauniklių. Tai greičiausiai taip ir bus – vilkė su vaikais.“

Ūkininkas piktas: šiemet praplėtė avių bandą. Rolandas Storpirštis augina Lietuvoje vos prieš kelerius metus atsiradusią gyvulių veislę. Šių, skirtingai nei kitų avių, nereikia kirpti, be to mėsa esą labai skani. Ūkininkas guodžiasi, kad plėšrūnai išskerdė stambiausias ir vyriausias.. Matyt, lėčiau bėgo nei jauniklės. Be to, tarp 12 vilkų aukų – daugiau nei pusė besilaukiančių avių.

„Džiaugėmės, kokios tos jauniklės gražios avytės užaugo ir tos vyresnės ėriavedės ir va po vienos puotos viską apvertė aukštyn kojomis“, – pasakoja R. Storpirštis.

REKLAMA

Ūkininkas sako, kad neseniai pats savo akimis ne kartą yra matęs vilkų, bėgiojančių laukais vidury dienos. Kad plėšrūnai tapo nebaikštūs ir jų daug, pastebi ir kiti žmonės.

„Pavakary matė nubėgantį vilką, tai yra. Tiesiog rastos olos, netyčia užeita prie upės krante, tai tiesiog rastas negyvas. Matosi ir kitų gyvūnų kaulų. Matyt, banda toliau pasitraukusi“, – kalbėjo Kolūkio kaimo gyventoja Kristina.

Per šių metų medžioklės sezoną leidžiama sumedžioti 175 vilkus. Tai pusšimčiu daugiau nei per praėjusį sezonas. Šiųmetė plėšrūnų kvota – didžiausia pastaruosius dešimt metų.


Rašyti komentarą...
g
gediminas
2020-10-21 22:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žurnalistei derėtu pasidomėti kokia 2020-21 metų vilkų medžiojimo kvota 175 pilkiai. Galėtų būti dvigubai didesnė. O moteriškė veltui pasigyrė radusi negyvą vilką. Jį išminusuos iš kvotos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų