Sinoptikai gerų žinių neturi: saulėtasis rudens grožis pasitrauks

Europos padangėje vyksta permainos. Gražius orus mums atnešusi aukštesnio slėgio sritis dabar traukiasi į pietryčius ir tuo pat metu vis daugiau erdvės užima didelis ciklonas. Rytoj jis apims jau visą Vakarų ir Šiaurės Europą. Ciklono įtaka sieks ir Lietuvą, todėl tikrai sulauksime lietaus, tačiau orai pradės šilti.

Orai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Šiandien orai buvo rudeniškai gražūs, tiktai nešilti. Artimiausią naktį dangus apsiniauks, nors pirmoje nakties pusėje dar ilgokai bus pragiedrulių. Antroje nakties pusėje pradedant pajūriu ir vakariniais rajonais pradės lyti. Palis beveik visur. Vietomis suboluos ir nelabai tirštas rūkas.

Ryto valandomis nesmarkiai lis daugiausia rytinėje šalies dalyje. Visgi šis lietus gana greitai iškeliaus tolyn į rytus. Likusioje šalies dalyje kai kur palynos iš pavienių debesų. Vėjas pietų, pietvakarių, vidutinio stiprumo.

„Kitaip tariant, saulėtasis rudens grožis pasitrauks. Artimiausią naktį dangus apsiniauks, per visą šalį nukeliaus lietaus debesys, kurį laiką negausiai palis beveik visur. Prieš lietų gali būti nesmarkių šalnų. Dieną palis tik kai kur ir labai nedaug. Oras naktį atvės iki 3–6, prie jūros 9 laipsnių, rytuose bus tik 1–3 šilumos, čia bus ir šalnų; dieną šils iki 7–9, prie jūros maždaug 12 laipsnių šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Ketvirtadienio naktį vėl palis visur, dieną lietaus bus tiktai šiaurės vakaruose. Dieną sustiprės, ypač prie jūros, pietvakarių vėjas. Oro temperatūra naktį nekris, taip ir liks apie 7–9 laipsnius, o dieną kils iki 15–17 laipsnių šilumos. Tačiau šis temperatūros šokas ilgai netruks – naktį į penktadienį jau pasitrauks, oras atvės iki 9–11 laipsnių, dieną liks apie 12–14 laipsnių šilumos. Naktį lis protarpiais, dieną daug kur trumpai palis.

„Ką gi, oro temperatūros kreivė šią savaitę labai banguota – savaitės pradžioje smigo žemyn, viduryje šoks aukštyn, o pabaigoje įsitvirtins vidutiniškai šilti orai“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų