Nausėda susitiko su Šveicarijos parlamento vadove: aptarė padėtį Baltarusijoje, bendradarbiavimą

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitikęs su Šveicarijos Nacionalinės tarybos pirmininke Isabelle Moret aptarė padėtį Baltarusijoje ir padėkojo šaliai už prisidėjimą prie Europos Sąjungos sankcijų Minsko režimui.

Gitanas Nausėda (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Pasak Prezidentūros pranešimo, per susitikimą su G. Nausėda išsakė nuogąstavimus, jog agresyvi Rusijos politika lieka esminiu veiksniu, neleidžiančiu Baltarusijai suvereniai priimti sprendimo dėl savosios ateities. 

„Lietuva sveikina Šveicarijos sprendimą prisijungti prie Europos Sąjungos sankcijų aukščiausiems Baltarusijos pareigūnams ir savo ruožtu taip pat plečia nacionalines sankcijas. Lietuva kartu su Latvija ir Estija į sąrašą įtraukė dar 100 asmenų“, – teigiama pranešime.

G. Nausėda pabrėžė, kad „Baltarusijos likimą turėtų formuoti tik Baltarusijos žmonių valia“.

„Baltarusijos koordinavimo taryba yra esminė opozicijos institucija, galinti palaikyti dialogą, vedantį į naujus, demokratiškus rinkimus“, – teigė G. Nausėda.

Pasak Prezidentūros, su Šveicarijos parlamento vadove taip pat aptarti su Astravo atomine elektrine susiję klausimai, Lietuvos ir Šveicarijos dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas, kova su klimato kaita, koronaviruso sukeltos pasekmės.

Prezidentas pabrėžė, kad abipusės perspektyvos nėra pilnai išnaudotos inovacijų ir ekonominio bendradarbiavimo srityse. Taip pat Lietuva ir Šveicarija vienodai mato kovos su klimato kaita svarbą ir, turint galvoje Šveicarijos patirtį žaliosios energetikos sektoriuje, anot prezidento, reikia dėti visas pastangas, kad būtų intensyviau bendradarbiaujama, siekiant ambicingų tikslų klimato kaitos srityje“, – teigiama pranešime.

REKLAMA

Anot Prezidentūros, Lietuva imasi reikšmingų žingsnių kovojant su klimato kaita iki ketvirtadalio energijos gaudama iš atsinaujinančių šaltinių bei pritardama ES siekiui iki 2030 metų sumažinti anglies dvideginio išmetimą 55 proc., kartu užtikrinant ekonomikos ir pramonės konkurencingumą.

Šveicarijos parlamentas sudarytas dviejų rūmų – Nacionalinės tarybos su 200 deputatų ir Kantonų tarybos, ją sudaro po du žmones iš kiekvieno kantono.


Rašyti komentarą...
M
Maryte
2020-10-20 00:45:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Makronui daugiau rupi sava salis ir jos zmones jie tai pat turi savo bedu.Pirmiausia salies vadovams turetu rupeti savos salies reikalai
Atsakyti
0

A
Ana lytis
2020-10-20 00:10:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada tas mikimauzas rūpinsis Lietuvos reikalais ...
Atsakyti
0

t
terese
2020-10-20 11:02:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada iš tikruju pradės rusai pulti tada atsibus ,kad gyvena Lietuvoj
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų