Lietuva jau siekia įsigyti mažiausiai kelis milijonus koronaviruso vakcinų

Europos Komisijos koordinuojamuose pirkimuose su kitomis Europos Sąjungos šalimis Lietuva iš trijų gamintojų šiuo metu jau suplanavusi įsigyti kelis milijonus vakcinų.

Vakcina (Nuotr. shutterstock.com)

Kaip BNS nurodė Sveikatos apsaugos ministerija, su dviem gamintojais „AstraZeneca“ ir „Sanofi-GSK“ pagal preliminarią sutartį numatyta, kad Lietuva įsigys maždaug 3,7 mln. vakcinų – atitinkamai 1,86 mln. ir 1,872 mln. dozių.

SAM pabrėžia, kad nėra iki galo apsispręsta, ar iš kompanijos „Sanofi-GSK“ bus įsigytas visas vakcinų kiekis, o Vyriausybė dėl konkrečių skaičių spręs po konsultacijų su specialistais.

Tuo metu pagal sutartį su kompanija „Janssen Pharmaceutica NV“ Lietuvai numatytas vakcinų kiekis, leidžiantis paskiepyti 1,24 mln. gyventojų.

„Dėl šios kompanijos kartu su kitomis ES valstybėmis bus svarstoma, ar šį kiekį galima mažinti iki prioritetinėms gyventojų grupėms vakcinuoti reikalingo kiekio“, – nurodo SAM.

Pasak jos, šiuo metu vykdomi visų vakcinų klinikiniai tyrimai, todėl tikslus dozių skaičius, reikalingas vienam žmogui paskiepyti, nėra aiškus.

Daugiau apie koronavirusą mokyklose – video reportaže:


Rašyti komentarą...
E
Edis
2020-10-16 16:19:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai, kad rašo kad ji nelabai veikia
Atsakyti
-1

s
spec
2020-10-16 16:26:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuodas
Atsakyti
-1

T
T
2020-10-16 16:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažina ar vakcina nebus pavojinga sveikatai.. Girdima iš jaunimo kad dauguma neis skiepytis, liks tik bandomieji triušiai pensininkai, kuriems įteigta baimė kad be skiepo laukia mirtis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų