Veryga apie karantino skelbimą: „Tai yra tik vienos mokslininkės nuomonė“

Viešumoje iš mokslininkų lūpų pasigirdus raginimams skelbti nacionalinį karantiną, ministras Aurelijus Veryga atkirto, kai tai viso labo – vienos mokslininkės nuomonė. Kartu jis ramino, kad kol kas kalbų apie karantiną nėra.

Paklaustas, ar nebūtų laikas galvoti apie visuotinio karantino skelbimą, A. Veryga tvirtino, kad tam kol kas prielaidų nėra. 

„Gal ir sakykime taip, kaip yra, kad apie tai kalba mokslininkė. Kol kas kitų mokslininkų rekomendacijos negirdėjau, kad reikia įvesti karantiną. Ir jei paklausite kitų mokslininkų, jie turės kitą nuomonę. Galų gale šalys, kurios turi mokslinius institutus, kurie dirba infekcijų kontrolė srityje, irgi elgiasi skirtingai tai irgi parodo kad nėra taip  paprasta apsispręsti, reikia ar ne įvesti karantiną“, – kalbėjo A. Veryga. 

Nors apie nacionalinį karantiną šiuo metu nėra galvojama, visiškai atmesti jo galimybės ministras negalėjo.

„Aišku, visiškai atmesti tokios galimybės nereikėtų. Dėl miestų – viskas priklausys nuo situacijos. Jei kažkuris miestas pasieks tokį lygį kaip Raseiniai, ten tikrai bus siūloma skelbti karantiną. Visai nesvarbu, koks bus tai miestas – ar Vilnius, Kaunas, ar kažkokia kita vieta“, – žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras.

Portalas tv3.lt primena, kad ministras kartu paragino savivaldybes nedelsti imtis konkrečių sprendimų, nes situacija kasdien blogėja.

REKLAMA

Naujų atvejų – 281

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 281 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 83 iš jų registruoti Kauno apskrityje, 69 Vilniaus, 38 Klaipėdos, 34 Šiaulių, 26 Telšių, 14 Marijampolės, 9 Panevėžio, 7 Tauragės bei 1 Utenos apskrityse.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 217 asmenų. Be to, per praėjusią parą registruoti 10 įvežtinių atvejų, iš kurių 3 iš Prancūzijos, 2 iš Graikijos, po 1 – iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Nyderlandų ir Švedijos. Tuo metu, 54 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.


Rašyti komentarą...
R
R
2020-10-16 14:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, mes pasiklausysime ministro kalbų po rinkimų antrojo turo :D
Atsakyti
0

L
Lika
2020-10-16 14:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slyvanose Lingiene labai nori karantino turbut didelius pinigus gauna
Atsakyti
-2

L
Lika
2020-10-16 14:15:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slyvanose Lingiene labai nori karantino turbut didelius pinigus gauna
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų