Raseinių meras: karantino mechanizmas leis greičiau gauti pagalbą

Įvedus karantiną Raseinių savivaldybės teritorijoje, gyventojai didelių permainų nepajus, tačiau teisiniai mechanizmai leis greičiau sulaukti pagalbos, teigia rajono meras.

„Papildomų ribojimų nelabai atsiranda, tik kai įvedamas karantinas, pradeda galioti teisiniai mechanizmai. Ir administracinė atsakomybė, ir pagalbą galima gauti iš kitų rajonų, centrinių institucijų. Karantino mechanizmas greičiau suveikia, pagalbą galima greičiau gauti“, – BNS sakė meras Andrius Bautronis.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė nuo penktadienio Raseinių rajone dviem savaitėms įvesti karantiną – iki spalio 23 dienos pabaigos.

Kaip per Vyriausybės posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, karantiną nutarta įvesti dėl spartaus koronaviruso plitimo: per pastarąsias dvi savaites COVID-19 rodiklis 100 tūkst. gyventojų Raseinių rajone siekė 1108 atvejus, mirė keturi užsikrėtusieji koronavirusu.

„Nuo penktadienio bus dar labiau sugriežtinta kontrolė, dar labiau bus kontroliuojami srautai į prekybos centrus, dar labiau kontroliuojami autobusų judėjimai su sėdimomis vietomis ir dezinfekavimu maršruto pabaigoje. Visa kita lieka taip kaip buvę“, – BNS sakė meras.

Anot jo, šiuo metu labiausiai pagalbos reikia Blinstrubiškių globos namams – čia trūksta mažiausiai trijų gydytojų. Vienas turėtų pradėti savanoriauti ketvirtadienį, o dėl kitų dviejų – nežinia.

A. Bautronio teigimu, koronaviruso kreivė nors ir gana aukštai, bet ją pavyko stabilizuoti.

„Greičiausiai tam įtakos turi tai, kad daug besimptomių atvejų, žmonės nejaučia ligos ir toliau ją platina“, – svarstė meras, pats sergantis COVID-19.

Anot jo, šiuo pretekstu raseiniškiai atsisako vykti į mobilųjį punktą pasitikrinti, ar neserga.

„Žmonės sako, kad jaučiasi gerai, tai kam važiuoti tikrintis. Prievarta tikrinti niekas nenori ir negali“, – BNS tvirtino meras.

Be to, pasak jo, socialiniuose tinkluose gaji nuomonė, kad virusas išgalvotas, o visi ribojimai skirti „pinigams plauti“.

„Visi socialiniai tinklai mirgėte mirga, kad koronaviruso nėra, kad čia nesąmonė, kad rajonas gaus pinigų, kad plauna pinigus steigdami punktus“, – aiškino A. Bautronis.

REKLAMA

Jau anksčiau Raseinių savivaldybė yra įvedusi privalomą kaukių dėvėjimą, nuotolinį darbą ir mokymąsi. Paskelbus karantiną, kavinės, restoranai galės dirbti ne ilgiau kaip iki vidurnakčio, parduotuvės, kioskai ir kitos prekybos bei paslaugų teikimo vietos privalės riboti lankytojų srautus, užtikrinant, kad kiekvienam jų tektų mažiausiai 10 kvadratinių metrų ploto arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją ar klientą, viešajame transporte tarp keleivių privalės būti išlaikytas metro atstumas, transporto priemonės – nuolat dezinfekuojamos.

Nurodyta viešose vietose nesibūriuoti daugiau kaip po du žmones, išskyrus šeimas arba jei vyksta laidotuvės.

Vyriausybės nutarime taip pat rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą siūloma tik vykstant į prekybos vietą, darbą, į gydymo įstaigą ar dėl kitų paslaugų, taip pat vykstant balsuoti rinkimuose.

Be kita ko, draudžiami visi renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, išskyrus rinkimus.

Rekomenduojama atšaukti mišias bažnyčiose.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų