Imunologė paaiškino, ką reiškia didelis kasdien fiksuojamų Covid-19 atvejų skaičius: tai mūsų nauja realybė

Ar karantinas nuo penktadienio Raseiniuose yra pakankamas, o gal jau laikas imtis griežtesnių priemonių visoje Lietuvoje? Ar mus puola jau ne iš Kinijos atvežtas, o mutavęs virusas?

Apie tai kalbame su imunologe, profesore Aurelija Žvirbliene.

Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius auga tiek Radviliškyje, tiek Šiauliuose, tačiau lokalus karantinas yra skelbiamas tik Raseiniuose ir tik nuo penktadienio. Ar tai yra pakankama ir ar to užtenka?

Tai yra priemonė efektyvi. Daug kas priklauso nuo vietinės valdžios požiūrio į tai, nes čia daug kas priklauso nuo savivaldybių. Raseinių pavyzdys parodys, kiek tai yra efektyvu. 

Jūs žinote, kaip ten viskas. Dėl Raseinių karantino jau mažai kas abejoja. Kaip mokslininkė pasakykite, gal kituose miestuose vertėtų irgi kažką riboti? 

Manyčiau, kad tikrai derėtų, nes jau buvo pavyzdžiai pavasarį. Buvo protrūkis Nemenčinėje ir visas miestelis buvo uždarytas. Tai nereiškia, kad jis uždarytas ilgam laikui. Dvi, trys savaitės ir to užtenka. Tai labai padeda apriboti židinį, kad jis neišplistų.

Pastaruoju metu, 100 naujų atvejų per parą tapo jau įprastu dalyku. Šiandien – 117. Jei ir toliau tokiais tempais ir toliau kils, tai ko mes galime tikėtis. Gal visa Lietuva vėl karantine atsidurs?

Sunku pasakyti, nes valdžios atstovai šį kartą labai atsargiai tą karantino klausimą svarstytų. O 100 ir daugiau – tai mūsų nauja realybė. Tuo labiau, kad yra testuojama židiniuose. Ir kai tik židinys yra testuojamas, iškart prisideda bent jau keliasdešimt infekcijos atvejų.

Gal laikas imtis papildomų priemonių, ribojimų? Buvo kalbama apie barus, renginius. Gal jau reikėtų mokytis nuotoliniu būdu?

Mokymasis nuotoliniu būdu būtų gana skausminga priemonė, nes žinome, kad tas mokyklų uždarymas sukėlė daug problemų tiek dirbantiems tėvams, tiek psichologinės problemos. Mokyklų ir darželių uždarymas, manau, bus svarstomas, kaip visiškai kraštutinė priemonė. 

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
c
cx
2020-10-08 02:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu ar jie galvoja,kad zmones durni?Na gal maza dalis ir tiki ka cia kalba.
Atsakyti
-6

A
As
2020-10-08 20:05:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sitai turbut Veryga daugiau pametejo babkiu, nes daugiau matos veiklos nei pas Caplinska.
Atsakyti
-2

V
Vardas
2020-10-10 06:19:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šudo malimas !
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų