Į Lietuvą atkeliauja lietingi orai, tačiau yra ir gerų žinių

Lietuvoje ketvirtadienį dangus buvo aptrauktas nestorais debesimis, kai kur nušvito saulė, bet svarbiausia – horizontas buvo miglotas nuo dulkių, kurios atkeliavo iš Ukrainos stepių. Artimiausią naktį taip ir liks – dangų dengs nestori debesys, kai kur bus pragiedrulių, o lietaus nebus.

Penktadienį vis dar vyraus debesuoti, su kai kur pasitaikančiais pragiedruliais orai. Ir rytoj ore bus daug dulkių. Gali būti, kad į pietinę šalies dalį užklys pavieniai lietaus debesys, ten kai kur bus pašlakstyta menko lietaus.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laisvalaikis sostinėje

„Kitaip tariant, artimiausią parą permainų nebus. Ir naktį, ir dieną dangų dengs nestori debesys, bet pasitaikys ir pragiedrulių. Dieną kai kur nušvis saulė. Naktį lietaus nenumatoma, dieną gali palašnoti kur nors šalies pietuose. Vėjas vis dar rytų, pietryčių, jis plukdys mums dulkėtą orą iš žemyno gilumos. Oras naktį atvės iki 10–12, kai kur liks apie 9, dieną vyraus 17–19 laipsnių šilumos“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Šeštadienio naktį kai kur nežymiai palynos, dieną trumpai palis jau daug kur, bet tikrai ne visur. Pūs stiprokas rytų, pietryčių vėjas. Oras naktį atvės iki 11–13, dieną šils iki 17–19 laipsnių šilumos.

Sekmadienį irgi palis ne tik naktį, bet ir dieną, bet bus labai šilta – naktį oras atvės iki 13–15 laipsnių, tik prie jūros bus apie 11, dieną šils iki 21–23 laipsnių šilumos, tik prie jūros gali būti ne taip šilta.

Ką gi, aišku viena: kol kas tikrai nesušalsime, maža to, netrukus ir dulkių ore bus mažiau – vien geros žinios. 

Artimiausią parą orai Europoje bus padalyti į dvi dalis. Vakaruose orus lems ciklonas, ten vyraus debesuoti, daug kur lietingi orai. Rytuose vis dar karaliauja sausa ir menkai debesuota aukšto slėgio sritis, kurios pakraščiu Lietuvos link vis dar plaukia ir rytoj plauks sausi šilti orai iš žemyno gilumos.

REKLAMA

Romoje rytoj palis, šils iki 22, Barselonoje lietus ir 21 laipsnis. Paryžiuje debesuota ir 16, Londone lietus ir 15 laipsnių šilumos. Berlyne bus debesuota, šils iki 17, Varšuvoje palis, šils iki 16 laipsnių. Į rytus nuo Baltijos – vis dar sausi ir gana šilti orai.

Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas

Lietuvoje ketvirtadienį fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas, pranešė Aplinkos apsaugos agentūra.

Jos teigimu, šalyje vyrauja teršalų sklaidai nepalankios meteorologinės sąlygos, laikosi sausi orai.

Anot specialistų, taršai įtakos turi ne tik vietiniai taršos šaltiniai – transportas, pakeltosios taršos, pramonės įmonės, tačiau ir atneštiniai teršalai iš kaimyninių šalių.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietingi orai sostinėje

„Vyrauja pietryčių, rytų krypties oro srautai, kartu su jais atkeliauja teršalai iš pietvakarių Rusijos, pietryčių Ukrainos, kur, remiantis palydovine informacija, fiksuojama daug miškų gaisrų“, – rašoma pranešime.

Aplinkos apsaugos agentūra teigia, kad situacija iki savaitės pabaigos keisis mažai, nes neturėtų keistis vėjo kryptis, tikėtina, kad didesnis teršalų kiekis ore išliks ir artimiausiomis dienomis.

Specialistai savivaldybėms rekomenduoja drėkinti paviršius, ypač statybvietėse, gatvėse ir kelkraščiuose, žmonėms rekomenduojama kuo mažiau laiko leisti lauke, vengti aktyvios fizinės veiklos gamtoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų