Vilniaus bažnyčioje – rinkiminės agitacijos: VRK ir arkivyskupija tai smerkia

Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčioje melstasi už gerus Vilniaus krašto lenkų rinkimų rezultatus. Apie tai pranešė pati Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tokio elgesio nesupranta, o Vilniaus arkivyskupija tokį bažnyčios elgesį smerkia.

Kunigas (nuotr. 123rf.com)

Pirmadienį, rugsėjo 28-ąją, Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už gerus Vilniaus krašto lenkų rinkimų rezultatus. Mišias aukojo kunigas Tadeuš Jasinski ir negimusių vaikų apsaugos fondo „SOS“ įkūrėjas Ryszard Halwa. Tai žiniasklaidai pranešė pati Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA–KŠS).

REKLAMA

Kunigas

VRK prašo politikos su religija nemaišyti

„Politika yra kilni veikla, nes tikrasis politikas ateina tarnauti“, – per pamokslą Šventosios Dvasios bažnyčioje pirmadienį sakė kunigas T. Jasinski ir kvietė melstis už LLRA–KŠS.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė tokios lenkų rinkimų akcijos politinės kampanijos nesupranta ir sako, kad tarnystė Dievui ir tarnystė visuomenei yra du skirtingi dalykai.

Ji taip pat priduria ir tai, kad bažnyčia didelei daliai žmonių yra savotiškas autoritetas, tad pateikta bažnyčios pozicija gali iškreipti rinkėjų nuomones.

„Kai dvasininkas agituoja, tai yra dalyvavimas politinėje kampanijoje. Bet koks dvasininko pasisakymas šioje vietoje gali būti prilygintas bažnyčios pasisakymui ir bažnyčios pozicijai“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja VRK pirmininkė.

L. Matjošaitytė sako, kad šis atvejis istorijoje nėra pirmas, kai politinės kampanijos veržiasi į bažnyčias.

„Kiekvienų rinkimų metu mes apie vieną kitą tokį atvejį išgirstame. Būna pasitelkiami dvasininkai, kunigai ir jie kviečia palaikyti tam tikrus kandidatus, politines jėgas rinkimuose. Pasisako vieną kitą žodį ir šioje vietoje viskas būtų tvarkoje, jeigu dvasininkas kaip pilietis reikštų savo poziciją. Saviraiškos laisvė neribojama.

Šis atvejis išsiskiria, tai buvo vienos politinės jėgos užsakytos pamaldos. Šiuose rinkimuose tai yra naujovė ir klausimų kyla. Ar kunigystė ir tarnystė Dievui tikrai yra susiję ir suderinami su dalyvavimo politinėje veikloje?“ – klausia VRK pirmininkė L. Matjošaitytė.

REKLAMA

Net jei situacija komisijai atrodo keista, L. Matjošaitytė sako, kad jokių apčiuopiamų sankcijų VRK imtis negali.

„Tačiau VRK iš savo pusės kažkokių draudimų ar ribojimų neįžvelgtų. Jeigu atsirastų ir kita politinė jėga, tai ir ji galėtų užsisakyti šv. Mišias. Svarbiausia, kad būtų užtikrintos visiems lygios galimybės. Jei viena politinė partija gali, turėtų galėti ir kita“, – teigia L. Matjošaitytė.

Vilniaus arkivyskupija smerkia

Vilniaus arkivyskupijos kurijos komunikacijos koordinatorė Živilė Peluritienė sako, kad rinkiminių kampanijų, net jei VRK tai teisiškai leidžia, bažnyčioje neturėtų būti.

„Bažnyčioje politinės ir rinkiminės kampanijos yra negalimos. Vienareikšmiškai. Deja, Bažnyčia daugeliui politikų atrodo kaip tinkama vieta rinkiminei kampanijai vykdyti, visgi bažnyčių sakralumas yra nesuderinamas su politine agitacija. Su visų bažnyčių, apie kurias gaunama informacijos dėl galimos politinės agitacijos, kunigais yra kalbamasi, įvertinama situacija, primenama, jog agitacijos bažnyčiose negali būti, tariamasi, kaip užtikrinti, kad agitacijos bažnyčiose nebūtų“, – sako Ž. Peluritienė.

Vilniaus arkivyskupija jau anksčiau yra pareiškusi, kad kunigai yra pašaukti skelbti Evangeliją ir tarnauti toms bendruomenėms, kurios jiems yra pavestos, tad neturėtų aktyviai dalyvauti politikoje ir politinių partijų veikloje, nebent „kompetetingos bažnytinės valdžios sprendimu tai būtų reikalinga Bažnyčios teisėms ginti ar bendram gėriui skatinti“, kaip tai nurodoma Kanonų teisės kodekse.

„Jeigu dvasininkas per pamokslą ragina balsuoti už konkretų kandidatą ar partiją, reikėtų švelniai atkreipti jo dėmesį, kad tai netinkama, jei nepadeda – informuoti bažnyčios kleboną, o jei agitacija nesiliauja – vyskupą“, – pataria arkivyskupija.

Seimo rinkimai vyks jau spalio 11-ąją.


Rašyti komentarą...
F
Filas
2020-09-30 13:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur čia pamatė arkivyskupijos smerkimą?
Atsakyti
0

T
Tuzik
2020-09-30 13:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pan Kunigėlis w.elka guvno glupstvo
Atsakyti
-1

E
Edita.
2020-09-30 13:43:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu sau meldžiasi,ar gaila? Nieko blogo nematau,ne nelabojo paramos prašo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų