Ruošia pakeitimus: siūloma įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė svarstyti „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko siūlomą pataisą, kurioje nurodoma kelio ženklais informuoti vairuotojus apie „trikojus“ greičio matuoklius.

Greičio matuoklis (nuotr. Fotodiena.lt)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) pirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas siūlo nustatyti, kad administracinių nusižengimų, susijusių su transportu ir kelių ūkiu, įrodymai stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis nedalyvaujant pareigūnui galėtų būti renkami tik esant Kelių eismo taisyklėse numatytam informaciniam ženklui „Automatinė eismo kontrolė“.

„Trikojai“ greičio matuokliai – puiki prevencinė automatinė pažeidimų fiksavimo priemonė, skirta užtikrinti eismo saugumą avaringiausiose miestų vietose. Visgi ši priemonė privalo atlikti prevencinę administracinių nusižengimų, tačiau ne baudų ar gąsdinančią funkciją“, – mano D. Gaižauskas.

Šiuo metu pagal Kodekso nuostatas, administraciniams nusižengimams, susijusiems su transportu ir kelių ūkiu, nustatyti, kaip įrodymus leidžiama fiksuoti transporto priemonės nuotraukas arba vaizdo įrašus, kuriose užfiksuojami nusižengimai, arba nusižengimus, užfiksuojamus stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis, nedalyvaujant pareigūnui.

„Rytas, judri gatvė, vaikai eina į mokyklą ir vienoje situacijoje prie mokyklos paslėptas „trikojis“, o kitoje – su įspėjamaisiais ženklais. Ir paklausdavau, kuri situacija saugiau jūsų vaikams patekti į mokyklą. Visi sutiko, kad su įspėjamaisiais ženklais, o ne paslėptu „trikoju“. Todėl, mano galva, tikrai reikia daryti pataisą, ir būtent ši pataisa, kurią dabar teikiu, leistų naudoti visas greičio matavimo sistemas, bet tik su įspėjamaisiais ženklais, nes tai būtų efektyviau, saugiau ir būtų pasiektas tam tikras rezultatas“, – pristatydamas projektą sakė jo iniciatorius D. Gaižauskas.

Projektui po pateikimo pritarė 55, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 5 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą svarstyti Seimo posėdyje numatoma lapkričio 12 d.


Rašyti komentarą...
M
Me
2020-09-30 10:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau bent kazkoks normalus siulymas, kuris visiems i nauda.
Atsakyti
-2

K
Kroksul
2020-09-30 13:20:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne ble vietoj trikoju Akropolio zenklus sudekit
Atsakyti
0

T
Taigi...
2020-09-30 10:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pvz. Vokietijoje, jei kitam vairuotojui praneši apie trikojo vietą, gauni solidžią baudą! Lietuvoje nėra eismo kultūros, avarijos kasdien, o čia jau kažkokie lobistai stumia palengvinimus kelių ereliams?
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų