Panevėžietis iš senų kastuvų ir grėblių įprasmina metus – ruošia koronaviruso skulptūrą

Vyras gimtadienio proga draugų užsiprašė gana keistos dovanos – senų kastuvų, semtuvų ar šakių. O iš krūvos nebereikalingų ir surūdijusių įrankių ėmė meistrauti skulptūrą koronavirusui. Skulptūrą bebaigiantis miestui suvirinti panevėžietis netrukus imsis ir kitos įdomybės – žada kurti ir metalinį skujuotį.

Panevėžiečio meistro rankose žybsintis aparatas baigia suvirinti vieną iš šimto surūdijusių kastuvų. Į krūvą surinkti įrankiai ne šiaip sau – iš jų vyras baigia sumeistrauti neįprastą skulptūrą.

Metalinė ant apvalaus karkaso lipdoma su atsikišusiais kastuvų galais skulptūra išties primena koronavirusą. Vyras savo darbu labai patenkintas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Panevėžietis iš senų kastuvų, grėblių ir kitų rakandų įprasminti metus – ruošia koronaviruso skulptūrą

„Tai, sakau, jeigu koronai pastatysim, gal greičiau pasibaigs. Kas įdomiausia, šakės labai sunkiai virinasi, galvojau, gal metalai skirtingi, bet aš priėjau išvadą, kad šakės gal sunkiau virinasi dėl to, kad mėšlo per daug matę, o kastuvas vis tiek daugiau žemės“, – sako skulptūros autorius Rimantas Kiela.

Paminklo koronavirusui medžiagų panevėžietis specialiai draugų paprašė savo gimtadienio proga. Šie iniciatyvą palaikė ir iš visų pakampių, pašalių sunešė jam visą krūvą padargų. Nagingas vyras suskaičiavo skulptūrai suvirinęs per šimtą kastuvų ir kitų metalo atliekų.

„Kaip tik perskaičiavau ir buvo 91 bei 36, tai apie 130 kastuvų suvirinta. Bet kadangi mano draugai iš visų pakampių suvežė visus kastuvus, dabar beliko šiupeliai, tai kastuvas labiausiai vertinamas, visas viršus iš kastuvų, tada apatinė dalis iš šiupelių, o kai šiupelių nebeliks, tai į pačią apačią dėsiu šakes“, – pasakoja R. Kiela.

REKLAMA

Panevėžiečiui, dabar turinčiam savo verslą, kadaise prasimaitinti padėjo šaltkalvio amatas – gal dėl to iki šiol jaučia sentimentus metalo gaminiams. Ir renka jis visokius – nuo batsiuvio kojelių iki puodynių, metalinių ratų. Štai prie durų iš metalinės gertuvės, skirtos karvėms girdyti, ir durų vyrių Rimantas sumeistravo skarabėjų. O mašinos sankabos diskatorius virto simpatišku krabu.

„Aš metalo supirktuvėj negalėčiau dirbti, man ten viskas tiek gražu, o čia iš surūdijusio daikto gali pagaminti kažką įdomaus“, – teigia R. Kiela.

Niekam nebereikalingos metalo atliekos Rimanto rankose virsta į įvairias gyvūnėlių skulptūras ir džiugina kitus miesto verslininkus. Štai, pavyzdžiui, prie vieno viešbučio iš puodynių vyras sumeistravo šimtakojį gėlių vazoną, kuris dabar džiugina ir viešbučio svečius, ir turistus.

 „Mes esame girdėję legendą, kad atvykus ir paglosčius šimtakojį jis atneša turtus ir laimę. Žinokit, turėjome keletą klientų, kurie atvyko būtent paglostyt šimtakojį.“

O jau kitą savaitę koronai skirtas paminklas bus padovanotas Panevėžiui kaip simbolis kovai su koronavirusu. Jam ir vieta numatyta centre, Birutės gatvėje. Ir kitąmet prie koronaviruso turėtų atsirasti metalinis skujuotis, jį vyras gaminti imsis iškart, kai tik užbaigs šį projektą.


Rašyti komentarą...
i
izsticom
2020-10-12 19:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetаinė suaaugusiems, nоrintiеms susiraasti paartnеrį, nоrintiеms pasimylеti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų