Žiauriai sužalotos Jurbarkiškės drama: merginą iki šiol naktimis kankina priepuoliai

Klaipėdos apygardos teisme antradienį apeliacine tvarka toliau buvo nagrinėjama byla dėl merginos iš Jurbarko sumušimo ir jos seksualinio prievartavimo. Uždarame posėdyje buvo sakomos baigiamosios kalbos, taip pat aptartos gautos ekspertų išvados.

Kaltinimus byloje palaikantis prokuroras po posėdžio žurnalistams pasakojo, kad teisme pasisakė visos bylos pusės – prokuroras, nukentėjusiosios ir nuteistojo atstovai:

„Pasakėme baigiamąsias kalbas. Buvo pateikti apeliaciniai skundai – prokuroro, nukentėjusiosios ir nuteistojo. Iš nuteistojo gynėjo advokato buvo prašymas sumažinti kaltinimo apimtį, nes nuteistasis esą savo noru baigė vieną iš nusikalstamų epizodų.

Prokuratūra siekia, kad būtų panaikinta lengvinanti aplinkybė, kad nuteistasis esą nuoširdžiai gailėjosi. Taip pat prašėme panaikinti lygtinę ir paskirti realią laisvės atėmimo bausmę. Nukentėjusieji teisme reikalavo pakeisti paskirtos neturtinės žalos dydį.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merginą žiauriai sužalojusio jurbarkiškio teismas

Nukentėjusiajai priteisti papildomus 25 tūkst. eurų prie pirmos instancijos teismo jau priteistų 5 tūkst. eurų. Merginos tėčiui buvo priteista 2 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Prašoma šią sumą padidinti iki 5 tūkst. eurų.“

Teisme buvo aptartos ir neseniai gautos socialinio tyrimo išvados, kurios turėjo atsakyti į klausimą, kokia yra rizika, jog nuteistasis gali nusikalsti pakartotinai.

Prokuroras teigė, kad šiose išvadose išskirtos dvi esminės detalės. Pasak ekspertų, rizika, kad nuteistasis dar kartą pasielgtų taip žiauriai, kaip jau padarė – žema. Tiesa, tai, kad jis gali apskritai smurtauti – rizika jau yra vidutinė (skalėje nuo žemos iki aukštos – aut. past.).

REKLAMA

Po posėdžio nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas pasakojo, kad teisme buvo papildomai apklaustas nuteistasis ir nukentėjusios merginos tėtis: „Nuteistasis apgailestavo dėl savo veiksmų. Bet jis toliau kartojo, jog nusikalstamos veikos nebaigė savo noru. Tad tokie pasakymai verčia abejoti jo nuoširdžiu gailėjimusi.

Merginą naktimis kamuoja dusulio priepuoliai. Viskas dėl patirto streso. Tad gydymas yra tęsiamas. Pateikėme teismui medicininius dokumentus. Mat nuteistojo pusė teigia, kad mergina visiškai pasveiko, bet ekspertų išvados tai paneigia.“

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje byloje aštuoniolikmetis Mantas Icikevičius Tauragės apylinkės teismo pripažintas kaltu, tačiau jam paskirta tik lygtinė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tokį nuosprendį apskundė nukentėjusiosios pusė, kuri siekia, kad žiauriai su mergina pasielgęs jaunuolis sėstų už grotų. Savo ruožtu M. Icikevičius siekia būti visiškai išteisintas, nes, anot jo, užpuolimo metu jis savo agresyvius veiksmus nutraukė pats.

Svarbios išvados

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad neseniai buvo gautos socialinio tyrimo išvados, kurios turėjo atsakyti į klausimą, kokia yra rizika, jog nuteistasis gali nusikalsti pakartotinai.

Didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje byloje aštuoniolikmetis Mantas Icikevičius Tauragės apylinkės teismo pripažintas kaltu, tačiau jam paskirta tik lygtinė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tokį nuosprendį apskundė nukentėjusiosios pusė, kuri siekia, kad žiauriai su mergina pasielgęs jaunuolis sėstų už grotų. Savo ruožtu M. Icikevičius siekia būti visiškai išteisintas, nes, anot jo, užpuolimo metu jis savo agresyvius veiksmus nutraukė pats.

REKLAMA

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jurbarkiškis teisme verkė – jis kaltinamas 16-metės prievartavimu ir žiauriu žalojimu

Įvertino rizikas

Žiauriai sužalotą merginą atstovaujantis advokatas M. Vasiliauskas tv3.lt anksčiau pasakojo, kad buvo gautos socialinio tyrimo išvados:

„Buvo vertinama, kokia yra rizika dėl nuteistojo pakartotinio nusikalstamumo galimybių. Specialistai iš Probacijos tarnybos įvertino jo gyvenimo sąlygas, elgesį, kitus faktorius.

Išvadų esmė yra atsakyti į klausimą, kokia yra pakartotinė nusikalstamumo rizika. Ekspertai pateikė savo rekomendacijas. Tiesa, tų išvadų negalime komentuoti, posėdis yra uždaras.“

Advokatas dar kartą pakartojo, kad jų pateiktos apeliacijos esmė – kaltininkui paskirta neteisinga bausmė. „Turėtų būti paskirta reali laisvės atėmimo bausmė, kad būtų pasiekti jos tikslai. Taip pat turėtų būti atlyginta visa prašoma neturtinė žala“, – pabrėžė M. Vasiliauskas.

Jis pridūrė, kad nukentėjusios merginos situacija išlieka probleminė: „Mergina naktimis nemiega, ją kankina priepuoliai, atsiranda dusulys. Tik psichologai jai gali suteikti tinkamą pagalbą. Viskas yra susiję su patirtais išgyvenimais. Ji bijo viena kažkur išeiti. Jau nekalbant apie bendravimą su vaikinais.“

Lygtinė bausmė

Kaip jau minėta, M. Icikevičiui paskirtos bausmės vykdymas buvo atidėtas trejiems metams. Nuteistasis įpareigotas toliau mokytis ir dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos bei 12 mėnesių nevartoti alkoholio.

Vaikinas taip pat turi atlyginti 5 tūkst. eurų žalą nukentėjusiajai, 2 tūkst. eurų nukentėjusiosios tėvui ir padengti bylinėjimosi išlaidas. Šį nuosprendį apskundė ne tik nukentėjusiosios atstovai, prokurorai, bet ir pats nuteistasis.

REKLAMA

M. Vasiliauskas po ankstesnių posėdžių ne kartą kartojo, kad bausmės tikslas gali būti pasiektas tik paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę.

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad per moksleivių vakarėlį praėjusių metų gegužę sodyboje žiauriai sužalotos paauglės istorija Tauragės apylinkės teisme buvo išnagrinėta vos per vieną posėdį. 

Merginą sunkiai sužalojęs tuomet nė 18 metų neturėjęs jurbarkiškis sulaukė lygtinės bausmės. Savo skundą apeliacinei instancijai pateikė ir nuteistojo jurbarkiškio advokatas. Šiuo skundu siekiama išteisinimo dėl kaltinimų merginos išžaginimu.

Nukentėjusiosios šeimą atstovaujantis M. Vasiliauskas tuomet teigė, kad toks oponentų žingsnis pasirodė keistas:

„Tikrai, keista situacija. Asmuo per teismo posėdį nuoširdžiai gailėjosi ir prisipažino dėl to, ką padarė, o jo gynėjas dabar jau dėsto priešingus dalykus.“

Primename, kad per teismo posėdį į klausimą, ar prisipažįsta kaltu, jurbarkiškis atsakė teigiamai. Tai reiškia, kad teisme jis prisipažino kaltu dėl visų jam pateiktų kaltinimų. Tuo pačiu ir dėl išžaginimo.

Trys kaltinimai

Naujienų portalas tv3.lt praėjusių metų lapkritį rašė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, kurio metu buvo nustatinėjamos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone aplinkybės, bylą su kaltinamuoju aktu perdavė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Tuomet 17 metų jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną, kuomet kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kuomet truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje turėjo dalyvauti ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.

Ikiteisminio tyrimo metu gautose teismo medicinos bei psichiatrijos ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl 17 metų jaunuoliui buvo pareikštas kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Kiti kaltinimai pareikšti dėl sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo.


Rašyti komentarą...
C
CCCP
2020-09-22 13:41:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zaidzia kaip mazi vaikai kiskit uz grotu ir ten tegu mokos kas per cirkas.butu mano dukrai taip padares senai po velena guletu
Atsakyti
0

J
Janė
2020-09-22 13:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
I kalėmą tą urodą
Atsakyti
0

A
2020-09-22 13:48:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokio urodo vieta kalėjime.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų