Lietuvoje sulaikytas JAV milijardierius čia su žmona ir vaiku gyveno apie 10 metų

Lietuvos teisėsauga rugsėjo pradžioje sulaikė Jungtinių Amerikos Valstijų milijardierių Ahmadą Khawaja. JAV ir Libano pilietybę turintis verslininkas sostinėje buvo sulaikytas rugsėjo 3-osios vakarą.

Andy Khawaja, alliedwallet nuotr.

JAV pareigūnai jį kaltina 2016 metais neteisėtai pervedus 3,5 mln. dolerių Hillary Clinton rinkimų kampanijai. Tačiau pats A. Khawaja teigia, kad su juo bandoma susidoroti, nes jis turi JAV prezidentą Donaldą Trumpą kompromituojančios informacijos.

Šią informaciją portalui tv3.lt patvirtino A. Khawaja atstovaujanti advokatė Vilija Viešūnaitė: „Asmuo buvo suimtas rugsėjo 3-sios vakare. Rugsėjo 4-ąją jam paskirtas suėmimas dviem mėnesiams. Pateikėme apeliaciją, tačiau ji taip pat buvo atmesta.“

Advokatė pasakojo, kad A. Khawaja Lietuvoje gyveno pastaruosius 10 metų. „Jis yra vedęs lietuvę, ilgalaikė santuoka. Šeimoje auga nepilnametis vaikas. A. Khawaja turi leidimą gyventi Lietuvoje.

Taip pat čia jis turi nekilnojamojo turto. Taip jau susiklostė, kad į Lietuvą jis grįžo kaip į namus, tačiau buvo suimtas. Artimiausiomis savaitėmis Lietuvoje bus sprendžiamas ekstradicijos klausimas. O kol kas jis bus laikomas suimtu Pravieniškėse“, – teigė V. Viešūnaitė.

Politinė byla

A. Khawaja Lietuvos teismams nurodė, kad jo byla – politinė ir gimė tik tuomet, kai JAV prezidentas D.Trumpas pradėjo savo perrinkimo kampaniją.

Vilniaus miesto apylinkės teismas rugsėjo pradžioje leido amerikietį suimti dviem mėnesiams, o Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę paliko šį sprendimą galioti. A. Khawaja prašė uždėti jam apykoję, taip pat kaip užstatą pervedė 770 tūkst. eurų.

REKLAMA

„Įtariamasis atlikdavo milijonų dolerių perlaidas, tai yra disponavo itin didelėmis pinigų sumomis. Skunde taip pat pažymima, kad A. Khawaja yra žinomas verslininkas, sukūręs daugelį verslų ir daugelį darbo vietų. (...) Kaip galimas užstatas sumokėta pakankamai didelė pinigų suma, atsižvelgiant į A. Khawaja turtinę padėtį, nesulaikytų jo nuo galimo slapstymosi, siekiant išvengti ekstradicijos proceso“, – rašoma teismo nutartyje.

Nuosprendis, kuriuo verslininkas suimtas dviem mėnesiams, yra galutinis ir neskundžiamas.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-09-21 16:43:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko ne vieno mūsiškių viršūneliu nesodina kalejiman už valstybės pinigų iššvaistyma?!
Visiškai supuvusi Lietuva! Neliko jokių įstatymų, ką noriu , tą darau! Užtai laisva Lietuva! Tfu!
Atsakyti
-6

n
nu
2020-09-21 18:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai, kad rinkt nebėr iš ko...senieji ne tik, kad kojų niekaip nepakrato, bet dar ir anūkėlius, brolelius ir visą giminę prie lovio stumia...Pasodint visus veltėdžius, sovietų atmatas, o tada jau rimtai pasvėrus spręst ką į jų vietą rinkt...
Atsakyti
-1

K
Karalius
2020-09-21 17:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patis žmonės išsirenka tokius puvesius, ir ko čia norėti ir supude Lietuva ir toliau pudo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų