Keisčiausi partijų pažadai – naikins erkes ir pensininkams pirks 200 eurų vertės kelialapius

Ruošiantis Seimo rinkimams ir rašant savo programas, politinių partijų fantazijai nėra ribų. Todėl programų eilutėse nugula ne tik reikšmingi pasiūlymai, kaip tobulinti mokesčių ar pensijų sistemas, bet ir pažadai naikinti erkes, apskritai atsisakyti tam tikrų mokesčių ar pensininkams kasmet dalinti 200 eurų vertės kelialapius. Na, o neatidžiausios partijos kelia ir tuos pažadus, kuriuos valstybė įgyvendina jau ne vienerius metus.

Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su dalies politinių partijų keisčiausiais ar sunkiausiai įgyvendinamais pažadais Seimo rinkimų programose.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)

Kaip ir per praėjusius rinkimus, taip ir šiųmetėje rinkimų programoje LLRA-KŠS kelia tą patį pažadą mažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101. Tačiau 2019 m. rengtas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 laikomas neįvykusiu, nes balsavo per mažas skaičius Lietuvos piliečių. Todėl akivaizdu, tautos valios šiam klausimui nėra.

Taip pat „lenkai“ siūlo kandidatams į Seimo narius įvesti papildomus reikalavimus. Kaip rašoma partijos programoje, „jais galėtų tapti piliečiai, turintys tam tikrą patirtį arba žinias apie valstybės valdymą“. Be to, kandidatai Seimo rinkimuose turėtų būti bent kartą išrinkti į savivaldybių tarybą ar bent du kartus kandidatuoti savivaldos rinkimuose.

Įgyvendinti šį tikslą LLRA-KŠS prisireiktų keisti Konstituciją, mat joje kandidatams į Seimą žinių ir patirties cenzai nėra numatomi. 

Mokesčių srityje partija žada kūdikių prekėms taikyti 0 proc., o būtiniausioms maisto prekėms – 5 proc. PVM tarifą.

Taip pat, kaip ir 2016 m. savo rinkimų programoje, „lenkai“ žada minimalaus atlyginimo gavėjams taikyti tik 1 eurų mokesčius nuo jų pajamų.

Vienas iš neįprastų, bet jau 2016 m. iškeltų ir neįgyvendintų partijos pažadų, – už kiekvieną pagimdytą vaiką moterims pensinį amžių trumpinti vieneriais metais. 

Pensininkams LLRA-KŠS žada kasmet duoti po 200 eurų vertės kelialapį, „kurį jie galėtų savo nuožiūra panaudoti sumokėdami už apgyvendinimą kaimo turizmo sodybose ir pasirinktose mūsų šalies poilsio vietose“.

REKLAMA

Partija „Laisvė ir teisingumas“

Kaip ir LLRA-KŠS, „Laisvė ir teisingumas“ žada 0 proc. PVM kūdikių prekėms. Taip pat partija žada mažesnį PVM beveik visoms gyvenimo sritims: centralizuotam šildymui, viešajam transportui, viešojo maitinimo paslaugoms (išskyrus alkoholinius gėrimus), viešbučio tipo ir specialaus apgyvendinimo paslaugoms, knygoms ir spaudai, vaistams ir sveikatinimo paslaugoms, sveikam maistui bei šviežiai atšaldytai mėsai, paukštienai, žuviai.

Partija ketina ilginti Seimo narių kadencijas nuo ketverių iki penkerių metų. Taip pat kurti dvi valstybines įstaigas – Valstybės strateginio planavimo institutą bei Nacionalinį radiacinės saugos centrą. Nors pastarojo funkciją jau atlieka Radiacinės saugos centras.

Nors tai nėra įtraukta į oficialią partijos programą, „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis yra viešai sakęs, kad pats siūlytų uždaryti Generalinę prokuratūrą.

Darbo partija

Vienareikšmiškai keisčiausias Darbo partijos pažadas – sukurti efektyvią erkių naikinimo programą.

Taip pat „darbiečiai“ žada siekti privalomo dalyvavimo rinkimuose. 

Dar programoje numatoma įgyvendinti ir taip jau daromą dalyką – finansinėmis priemonėmis skatinti elektromobilių įsigijimą. Transporto srityje Darbo partija išsikėlė tikslą padaryti tai, kas labiau primena savivaldos darbą, – užtikrinti geležinkelio transporto grafikų suderinamumą su kitomis transporto rūšimis. 

Kitas keistas partijos pažadas – mažinti kaimo turizmo paslaugų sezoniškumą.

Ne mažą dėmesį savo programoje „darbiečiai“ skiria būstams. Vienas partijos pažadų – griauti neekonomiškus gyvenamuosius pastatus ir sukurti „specialų gyvenamojo fondo rezervą gyventojams“, kas šie iškart galėtų įsigyti naujus būstus.

REKLAMA

Taip pat Darbo partija žada plėtoti dabar veikiančią paramos jaunoms šeimos įsigyti pirmąjį būstą programą, tačiau ją taikyti ne tik regionuose, o visoje Lietuvoje. Partija tvirtina, kad jauniems žmonėms, kurių pajamos nesiekia vidutinio lygio, kompensuos dalį būsto pradinio įnašo bei palūkanų.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

TS-LKD, kaip ir „darbiečiai“, savo programoje įrašė pažadą, kurį įgyvendinti būtų pajėgi tik savivalda, o ne Seimas, – užtikrinti, kad pagrindinės viešosios paslaugos viešuoju transportu bus pasiekiamos ne ilgiau kaip per 30 minučių.

Taip pat konservatoriai žada siūlyti vadinamuosius mobiliadienius – „galimybę tėvams per mėnesį vieną dieną dirbti nuotoliniu būdu, kad pavyktų daugiau laiko praleisti su vaikais“. Popieriuje pažadas atrodo gražiai, tačiau darbas iš namų automatiškai nereiškia, kad visą savo dėmesį galima skirti šeimai.

Dar vienas su šeimomis konservatorių programoje susijęs pažadas – kad valstybiniuose darželiuose vaikas vietą prioriteto tvarka gautų, kai jo tėvai ką tik įsidarbino po vaiko priežiūros atostogų, pradėjo mokytis ar yra vieniši.

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP)

LSDDP savo partijos programoje žada siekti, kad „minimalios mėnesinės algos dydis taptų lygus vidutiniam šalies darbo užmokesčiui“. 

Tai pat partija žada padaryti tai, kas ir taip jau daroma, – kiekvienai šeimai skirti vaiko pinigus.

Galiausiai LSDDP ketina „inventorizuoti esamus religijų ir valstybės santykius ir inicijuoti sutarčių tarp Lietuvos Respublikos ir visų tradicinių bei valstybės pripažintų religinių bendruomenių pasirašymą“.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP)

„Socdemai“ savo programoje žada įvertinti galimybes statyti ir plėsti mažųjų miestų metro tinklus.

Taip pat partija žada padaryti tai, ką valstybė ir taip jau užtikrina, – nemokamą senjorų vakcinaciją nuo gripo.

REKLAMA

Galiausiai LSDP išsikėlė tikslą „visose institucijose užtikrinti pozityvų mikroklimatą“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

Valstiečiai šių metų rinkimuose nepristatė partijos programos, bet tris strateginius Vyriausybės planus – 2021–2030 metų Nacionalinį pažangos planą, Ateities ekonomikos DNR planą bei LR Nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą 2021–2030 m. – pristatė kaip savo programą.

Tiesa, be šių planų LVŽS išsikėlė kelis tikslus būsimai kadencijai. Keisčiausias iš jų – vicepremjero pareigybės įvedimas. Partija teigia, kad ši pareigybė užtikrintų sklandų ir nenutrūkstamą Vyriausybės darbą tuo atveju, kai ministras pirmininkas turi būti pavaduojamas.

Liberalų sąjūdis

Liberalai savo programoje išsikėlė vieną keistą tikslą – kurti dar vieną valstybės instituciją – Darnaus vystymosi ministeriją – ir iš principo dubliuoti Aplinkos ministerijos atliekamas funkcijas.

Laisvės partija

Laisvės partija savo programoje numato kelis sunkiai įgyvendinamus dalykus. Vienas jų – keisti Konstituciją, kad tos pačios lyties asmenys galėtų tuoktis. Taip pat – užtikrinti LGBT asmenims teisę globoti ar įsivaikinti vaikus.

Dar partija ketina įteisinti kanapių vartojimą, bet užtikrinti, kad jos nebūtų prieinamos nepilnamečiams. 

Kalbėdama apie švietimą, partija nori užtikrinti vaikų ir jaunimo architektūrinį raštingumą bei pasiekti, kad pedagogai turėtų aukštąjį išsilavinimą – magistro ar daktaro laipsnį. Taip pat ketinama įtvirtinti, kad pedagogai būtų įgiję kitos darbinės, visuomeninės ar savanoriškos veiklos patirties.

Taip pat partija ketina reikšmingai mažinti darbuotojų apmokestinimą. Pasak šios partijos programos, jos siūloma mokesčių reforma sumažins bendrą apmokestinimo lygį, įskaitant efektyvius pelno mokesčio, gyventojų pajamų, „Sodros“ ir privalomojo sveikatos draudimo. Partija taip pat žada 0 proc. pelno mokestį reinvestuojamam pelnui.

REKLAMA

„Neįvesime jokių naujų mokesčių, o esami mokesčiai nebus keičiami, nebent juos mažinant, siekiant užtikrinti mokesčių sistemos stabilumą. Nuosekliai turi būti svarstoma apie pajamų mokesčių mažinimą, mokesčių sistemą orientuojant į efektyvesnį vartojimo mokesčių surinkimą. Sumažinsime su darbo santykiais susijusį GPM iki 15 proc. visiems ir atšauksime numatytą platesnį aukštesnio GPM tarifo taikymą 2021 m“, – žada Laisvės partija.

Dar partijos programoje numatoma siekti, kad lūšys būtų saugomos Latvijoje.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
K
Kazimieras
2020-09-26 08:19:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisiimtų atsakomybę už pažadus. Neįvykdžius jų per užsibrėžtą laiką būtų atimta teisė į seimo nario kėdė visam laikui. Tada manau ir būtų kažkiek skaidrumo. Su laiku išnyktų melas valdžioje. Ir tuos senus apsimelavusius nukvakelius viena karta pakeistų jauni šviesus protai. Dabar seime monarchija.. Sėdi iki mirties isikabine to lovio, numirus juos pakeis apmokyti melo vaikai ir anūkai.. Manau tam mūsų tėvynėje niekad galo nebus.
Atsakyti
-1

X
Xxx
2020-09-26 08:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas naikins valdžios erkes, siurbenčias tautos kraują, iškart balsuoju ir manau daug kas už tai balsuos. Į kovą, prieš valdžios erkes !
Atsakyti
-1

J
Juozas
2020-09-26 05:41:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau pasivadinkit ,, pyderų partija"" to betūko pyderams įsivaikinti vaikus.Armonaitė,esi nukvakusi moteris
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų