Liudininkė nebegali tylėti: motinos sugyventinis vaiką verčia vergauti

Sigitas (vardas pakeistas – red. past.) išgyveno skausmingas skyrybas – aistringą jo ir buvusios žmonos meilę pakeitė skaudi neištikimybė. Jo buvusi žmona susirado kitą ir dėl to paliko šeimą. Moteris ir judviejų sūnus dabar gyvena su naujuoju sugyventiniu, kuris, vienos liudininkės teigimu, žiauriai išnaudoja Sigito sūnų. O vaiko mamai tai esą nė motais – jai svarbios tik procedūros. Todėl liudininkė Janina (vardas pakeistas – red. past.) sukurpė net 18 puslapių laišką ir išsiuntė jį vaiko teisių specialistams. Kas nutiko ir kodėl Janinai kilo tokie baisūs įtarimai? Tai bandė aiškintis laidos „Prieš srovę“ komanda.

Janina tvirtina dirbusi ūkyje, kuriame, kaip ji sako, savo akimis matė, kaip patėvis, tarsi Viduramžiuose, išnaudojo savo posūnį nuo ryto iki vakaro, versdamas dirbti sunkiausius darbus, kurie net suaugusiam vyrui prakaitą išspaustų.

Skundą dėl galimo mažamečio išnaudojimo tarnyboms parašiusi moteris iš pradžių nei savo vardo, nei veido slėpti neketino. Tačiau po filmavimo, kaip ji pati sako, sulaukė to „patėvio“, kuris, pasak Janinos, kankino savo posūnį, grasinimų. Todėl laidos „Prieš srovę“ komanda nusprendė šios drąsios moters veido nerodyti ir tikrojo vardo neatskleisti.

Janina savo skunde tvirtina, kad patėvis posūnį šaukia kaip šunį, o jei berniukas nepaklūsdavo, jį skaudžiai bausdavo.

„Bendravau su jų šeima. Viską mačiau. Aš iš pradžių sunerimau dėl to, kad vaikas engiamas, kad dirba per lietų, kad vaikas ujamas, kad vaikui švilpiama kaip šuniukui, taip kviečiamas vaikas yra. Tas vyras nėra nei patėvis, nei ką – jis yra mamos draugas, kuris taip tyčiojasi iš vaiko“, – laidoje „Prieš srovę“ tikino Janina (vardas pakeistas – red. past.).

REKLAMA

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Liudininkė nebegali tylėti: motinos sugyventinis vaiką verčia vergauti

Janina tvirtino, kad vaikas visada buvo pervargęs, o pati moteris niekad negirdėjo, kad jį kas nors būtų kvietęs valgyti.

„Mes išeidavom pietauti į savo namus, ateinam ir vėl jis, tas vaikas, dirba. Mes išeinam, vėl tas vaikas dirba. Ypač, kai būdavo sodinimai... Ir karštis, ir labai sunkūs vazonai, bet jis turi dar paduoti durpes, paduoti vandenį, kur pamirkyti tas durpes, didelį kibirą tokį, įsivaizduokit. Jis iš tokio didelio konteinerio traukia tą kibirą, jis gali ir įkristi į tą konteinerį“, – pasakojo Janina.

Janina įsitikinusi, kad vaikas yra priverstas vergauti, o institucijos į šią bėdą nežiūri. Ar karšta, ar šalta berniukas priverstas dirbti sunkius darbus mamos draugo ūkyje, nors tuo metu jis turėtų ruošti pamokas, žaisti nerūpestingus vaikiškus žaidimus, piešti piešinukus, o ne sunkius vazonus su žemėmis tampyti.

Lyg to nebūtų gana, pasak Janinos, ta šeima yra veganai, tad ir po sunkių darbų vaikas gauna pavalgyti tik žaliavalgiškos košės – be kruopelytės mėsos ir net be žuvies.

„Tamsiai juoda tiurla. Nežinau, kas ten. Košė, bet kruopučių nesimatė. Kažkas ten sumiksuota į juodą. Mama mažai būdavo. Mama išvažiuoja daryti procedūras grožio. Kaip, pavyzdžiui, į Birštono sanatoriją. Masažus, procedūras“, – tikino Janina.

Biologinis tėvas naktimis nemiega

Ar taip su vaiku elgtųsi jo tikras tėvas? Kodėl šiandien berniukas auga su patėviu? Ši istorija – tai liūdnas piešinys, kaip suaugusiųjų skyrybos, išdavystės, atsispindi vaiko gyvenime.

Laidos „Prieš srovę“ komanda susipažino ir su galimai išnaudojamo vaiko tėčiu Sigitu (vardas pakeistas – red. past.). Vyras dirba prestižiniame banke ir nenori, kad jo turtingi klientai jį tapatintų su skriaudžiamo vaiko istorija. Su Sigitu laidos komanda susitiko jo mamos, vaiko močiutės, namuose netoli Kauno.

REKLAMA

Pasak vyro, jam išsiskyrus su žmona, skaudžiausia buvo net ne tai, kad ji susirado kitą vyrą ir jį paliko. Skaudžiausia tai, kad iš aplinkinių liudininkų jis sužinojo, kad naujasis buvusios žmonos draugas, vaiko patėvis, be jokio širdies gailesčio skriaudžia ir išnaudoja Sigito sūnų.

„Aš įsivaizduoju, kiek jam reikėjo patirti, kad ne tėtis, o sugyventinis jį tramdo, duoda bausmes. Aš pasakysiu atvirai, kartais naktimis sunkiai miegu, nes kai pagalvoju apie jo tuos vargus, apie tuos rūpesčius, kaip tas vaikas turi iškęsti, ant kiek jis turi būti stiprus“, – sunkiai žodžius laidoje rinko Sigitas.

Moteris nuo pradžių elgėsi nepadoriai

Sigitas, prabilęs apie sūnaus vargus buvusios žmonos šeimoje, susigraudino. Bet gal vyras perdeda ir sutirština spalvas, kalba iš pavydo? Sigitas pasakojo, kad savo buvusią žmoną jis labai mylėjo. O štai Sigito mama Onutė aiškiai prisimena, kai svečiuose pirmą kartą sulaukė būsimosios marčios.

Pasak jos, tos moters elgesys jai pasirodė nepadorus. Esą jai jau tuomet ne Onutės sūnus, o jo pinigai rūpėjo.

„Nebuvo gera širdies nuojauta. Suprantat, sūnus jau buvo pradėjęs dirbti savo darbą, buvo geras atlyginimas, buvo nusipirkęs mašiną gerą. Ir ką, susitiko, kiek supratau, vėliau. Tai, suprantat, ji čia atėjo ne iš didelės meilės, bet daugiau iš išskaičiavimo.

Kai aš ją radau pas sūnų lovoje įlipusią, tai pakėliau skandalą. Nesibaigė taip. Paskui jau atsirado tas pasakymas žmonių. Žinot, tas bendravimas – mašinoj sėdi, laukia. Tai paprastai vaikinas iniciatyvą turi parodyti merginą paglamonėt, o čia jinai pati ant jo užgulus visąlaik būdavo, atsikvėpt neduodavo. Pati lipdavo ant sūnaus už tai, kad atlyginimas geras, namai dideli“, – pasakojo Sigito mama Onutė.

REKLAMA

Pasak Sigito, posakis, kad meilė išaugina sparnus ir uždeda rožinius akinius, šiuo atveju yra tikra tiesa. Sigitas buvusiai žmonai nieko negailėjo – nei dėmesio, nei pinigų. Po vestuvių bendras gyvenimas vyrui ištes atrodė kaip rožėmis klotas, bet, kaip netrukus suprato vyras, rožės turėjo ir spyglių.

„Viskas pasikeitė pragyvenus gal penkis metus. Pastebėjau aš tokį atšalimą. Jai reikėjo būti gražiai, jai reikėjo eiti į sporto klubą, už kurį aš irgi turėjau mokėti 100 eurų, vitaminai 400 eurų, manikiūrai, pedikiūrai, masažistai. Vienu žodžiu, pagrindas iš manęs būdavo. Jai kas savaitę suknelę reikdavo nusipirkti, grubiai tariant. Jai reikėdavo, kad būtų graži“, – pasakojo Sigitas.

Po penkerių metų – išdavystės įrodymai

Jauna pora susilaukė sūnaus ir, regis, jiems nieko netrūko. Tik štai Sigitas darbo reikalais kartas nuo karto buvo priverstas išvažiuoti į ilgas, net kelis mėnesius trunkančias komandiruotes užsienyje. Ar jo mylima ir ant rankų nešiojama žmona kantriai laukdavo sutuoktinio? Ar visgi ėmė ieškoti kitų vyrų draugijos?

Rimtas įtarimas Sigitui kilo tada, kai jis kartą žvilgtelėjo į žmonos telefoną.

„Paėmęs telefoną, pasižiūrėjau žinutes. „Mamukas1“ ir „Mamukas2“ – man kažkaip kilo įtarimas. Galvoju, atsiversiu ir pasižiūrėsiu. Atsiverčiu, pasižiūriu, o ten neatitinka turinio. Ten kalbama, kaip aš tavęs pasiilgau ir panašiai – ne to pobūdžio, kaip su mama kalbėtų“, – pasakojo Sigitas ir patikino, kad tąkart suprato, kad jo žmona turi kitą.

Sigitas sako, kad širdžiai neįsakysi – moteris pamilo kitą vyrą ir todėl paliko šeimą. Jis net bandė pateisinti buvusios žmonos neištikimybę. Tačiau Sigito mama Onutė negali susitaikyti su buvusios marčios, kaip ji pati sako, nedorybėmis.

REKLAMA

„Žinot, viskam turi būti ribos. Gerai, nebuvo vyro, tau vieniša, tu palakstei, niekas tau ten nepriekaištauja, nesako, bet tu, moterie, nusiramink. Negi tu negali susitvarkyti su savo vidumi? Negi tu negali savęs suvaldyti – taigi ne gyvulys, o žmogus. Tu supranti, kad tu turi vaikus, tu turi vyrą, kad tu turi gerą gyvenimą, katras nešioja ant rankų ir viską paduoda. Kai jie skyrėsi, vyrui alimentai didžiausi, išėjo su nauja mašina, su deimantais ausyse, su kailinukais. Neišėjo plika basa ir dar alimentai baisiniai“, – tikino Onutė.

O dabar vaiko teisių apsaugos specialistai gavo ir ponios Janinos ranka rašytus laiškus apie blogą elgesį su Sigito ir jo buvusios žmonos vaiku. Kokios bus specialistų išvados – parodys laikas.

Laidos „Prieš srovę“ komanda bandė susisiekti ir su Sigito buvusia žmona bei jos dabartiniu sugyventiniu. Tačiau jie kalbėti kategoriškai atsisakė.

Visą reportažą pamatykite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-20 13:41:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos Vaikų Teisių Apsaugos Tarnybos - tikra parodija.
Pedoseksualinės pakraipos Laisvės partija kandidatuoja į Seimą su tokia programa: žada keisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, ribojančią LGBT asmenų saviraiškos laisvę".
Kitaip tariant, dabartinis Nepilnamečių apsaugos įstatymas, saugantis vaikus nuo gėjiškos propagandos PAŽEIDŽIA PYDARŲ SAVIRAIŠKOS LAISVĘ!!!!!!!!!!
Kaip manote, ar Vaikų Teisių Apsaugos tarnybos ištars bent žodį prieš?
Atsakyti
-5

B
Bobule
2020-09-21 16:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atimt vaikeli iš tokios mamytes ir atiduoti tečiui manau kad jis padoriai pasirupins savo sunumi..Vaikas turi džiaugtis vaikyste o ne eiti laža Pagarba moterei kuri neliko abejinga .
Atsakyti
0

N
Nesvarbu
2020-09-22 07:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo skaitau ir prisiminu savia panasus likimas skaudu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų