Dvimetį namuose užrakinusi motina tikino jam palikusi sumuštinių ir vandens

Namuose kone dviem parom vieną užrakintą savo dvimetį palikusi ir lėbauti į kitą kaimą išlėkusi motina už tai atsidūrė teisme. Kol motina linksminosi, kad nebūtų baisu, o ir kaimynams nesigirdėtų vaiko verksmo, ji garsiai įjungė muziką. Paaiškėjo, kad socialinėms tarnyboms žinoma vieniša motina dėl atžalų nepriežiūros į policijos akiratį yra patekusi ir bausta 4 kartus.

Kupiškyje kone dviem parom vieną užrakintą dvejų metukų sūnelį palikusi ir, kad kaimynai negirdėtų jo klyksmo, muziką garsiai paleidusi motina prisivirė bėdos. Už tai 28-erių moteris priversta stoti prieš teismą. Čia iš pradžių ji nelabai norėjo aiškinti, kodėl taip pasielgė. Bet paklausta, ar suvokė, kad vos nepražudė savojo vaiko, prabilo.

Moteris sakė, kad namie vienas paliktas berniukas savimi pasirūpinti negalėjo, bet žmonės nežino, kaip viskas buvo. O kaip buvo, papasakoti nesutinka. Ji tikra dėl to, kad vaikui likus vienam nutikti galėjo bet kas, pavyzdžiui, mažylis galėjo susižeisti.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dvimetį namuose užrakinusi motina tikino jam palikusi sumuštinių ir vandens

Į teismą atvesta motina tikina, kad muziką namie išeidama paliko negarsiai, nes ji nuolat groja, o kodėl atėjusios giminaitės ją rado jau grojančią garsiai – nežino.

„Nebent jis atsuko, nežinau, kai būdavau namie, tai negarsiai grodavo", – svarstė motina.

Kupiškio teismo rūmuose moteris pasirodė be advokato, jai gresia baudžiamoji atsakomybė. Užtat mažylio interesais pasirūpino valstybė. Nukentėjusio dvimečio atstovė nevynioja žodžių į vatą. Nors visus ant kojų sukėlusi motina ir gynėsi nepalikusi mažylio alkano ir be vandens.

REKLAMA

Tiesa, tuo metu moters vyresnėlei dukrai pavojus negrėsė, nes buvo palikta močiutei.

„Buvo grėsmė, beveik 2 paras paliktas mažametis, realiai, ar iš tikro buvo palikta to vandens ir tų sumuštinių, kaip teigia mama... Be abejo, kad galėjo ir susižaloti, ir nuskristi, ir nuo tos pačios palangės nuslysti, nes per langą žiūrėjo", – kalbėjo paliktam vaikui atstovaujanti advokatė Eligija Norkienė Paplauskė.

„Tokio amžiaus vaikas yra paliktas beveik 2 paras. Jo gyvybei buvo iškilusi grėsmė. Gali būti skiriamas laisvės atėmimas iki 5 metų, yra bauda, taip pat laisvės apribojimas ir yra alternatyvios bausmės kaip arešto", – sako prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Istorijai iškilus į viešumą paaiškėjo, kad tarnybų stebima jauna mama ne tik dvimetį mažylį bet ir 6-metę dukrą ne pirmąkart palieka vienus.

Pareigūnai už tai ją yra baudę 4 kartus, o socialinių darbuotojų buvo lankoma kone kasdien. Ir tąkart ieškoti užrakintą mažylį palikusios motinos suskato moters sesuo, ji kreipėsi į tarnybas. Galiausiai pareigūnai motiną surado girtą pas menkai pažįstamą vyrą kitame rajono kaime.

Teisiama mama pasakoja, kad išvyko ne pas sugyventinį, o pas draugą, pažįstamą, teigia, kad nieko nešventė.

„Mamai buvo daug kartų skambinta, rašyta, bandyta susisiekti, bet ji ignoravo. Būtent tas dvi paras jai buvo skambinama, rašoma, norėta susisiekti, kad išsiaiškintų, kur yra vaikas. Iš pradžių teigė, kad su ja, tai reiškia, kad tyčia melavo žinodama, kad mažametis vaikas yra namuose", – dėstė advokatė Eligija Norkienė Paplauskė.

Teisme moteris pripažino savo kaltę ir gailėjosi dėl tokio poelgio. Norėtų vaikus auginti pati. Šiuo metu moteris socialiniame būste  nebegyvena, kartu su vaikais glaudžiasi pagalbos šeimai centre.


Rašyti komentarą...
a
alina
2020-09-16 20:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokias kales reikia sterelizuoti,kad daugiau nekankintu vaiku
Atsakyti
-2

M
Močiutė
2020-09-16 20:32:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasodinti tokią motiną,o vaikus atiduoti į vaikų namus! Ten bus sotūs ir prižiūrėti!
Atsakyti
-4

r
reikia
2020-09-16 21:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad tokios mamos su vaikiukais gyventų pastovioje, kasdienėje priežiūroje. Arba kažkaip pasirūpinti, kad negalėtų paleidinėti palikuonių,- sterilizuoti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų