Klaipėdoje užsidegė mokykla: vaikai evakuoti, bet kai kurie verkė

Šįryt Klaipėdoje pustrečio šimto mažylių teko evakuoti, mat užsiliepsnojo mokyklos sporto salės stogas. Tuo metu tame pačiame pastate vyko pamokos pradinukams. Kai kurie vaikai pirmiau suskubo rūpintis savo broliais ir seserimis iš kitų klasių. Maža to, stogą gesinančius ugniagesius užpuolė ten įsikūrusios širšės.

Uostamiestyje dega mokyklos sporto salė. Pluša ugniagesiai, evakuoti tame pačiame korpuse pamokose sėdėję Klaipėdos licėjaus pradinukai. Lauke atsidūrė 30 mokytojų ir 270 mažylių. Kai kurie elgėsi išties didvyriškai:

„Biški“ buvo streso, bet nuėjau nuraminti savo sesės ir pats apsiraminau. Sesė pirmokė, aš trečioje."

„Smarkiai labai buvo. Ir labai išsigandau. Nes pirmą kartą. Kai dar pamačiau gaisrinę, tai gal net „biški“ verkti pradėjau netgi."

„Mes visi išėjome iš klasės, visa mokykla. Tai kai kurie su kuprinėmis, visi išėjo."

„Aš jau galvojau, kad reiks bėgti iš mokyklos, tai visus daiktus pasiėmiau."

„Iš pradžių labai išsigandau, bet po to mokytoja padrąsino, kad viskas bus gerai, ir tada jau nelabai bijojau."

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdoje užsidegė mokykla: vaikai evakuoti, bet kai kurie verkė

Pedagogai pasakoja, kad mažieji labai paklusnūs, ir vaikų evakuacija vyko tvarkingai. Matyt, pradinukai gerai įsiminė, ko buvo mokomi per gaisro pratybas, sako mokytojai.

„Mokytojai susirikiavo, pro dvejas duris išvedėm ir turim atsarginį išėjimą. Streso nėra. Aišku, vieni vaikai jautresni. Buvo pora vaikų, kurie jautriai sureagavo, buvo ašarų", – pasakoja direktorės pavaduotoja Elena Burbienė.

REKLAMA

Gaisro gesinti sulėkė gausios ugniagesių pajėgos. Budi medikai. Štai, keltuvu pakilęs ugniagesys malšina liepsną sporto salės stogo perdangoje.

„Apsižiūrėjom, kad apšiltinta nėra, tai kol kas neaišku. Ta pati stogo danga kažkiek rusena, medinės konstrukcijos, kurios prilaiko lietvamzdžius", – komentavo operacijos vadovas Mindaugas Lengvinas.

Gesindami gaisrą ugniagesiai susidurė su dar viena problema. Stogo perdangoje lizdus susisukusios širšės. Joms toks žmonių dėmesys visai nepatinka. Tai apsunkina gelbėtojų darbą.

„Pradėjus gesinti pastogę pasimatė, kad iš po stogo lenda širšės. Dėl to darbai buvo apsunkinti. Tai greičiausiai ten širšių lizdai, pelės susinešusios kažką", – pasakojo jis.

Vis dėlto vanduo, kirvis ir dūmai padeda širšes išvaikyti. Jų lizdus sunaikinti turės mokyklos pasamdyti specialistai. Na, o liepsnas ugniagesiai numalšino, per gaisrą niekas nenukentėjo, mokiniai grįžo į klases ir tęsė pamokas.


Rašyti komentarą...
V
Vaje
2020-09-16 20:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per antraštė?Jei evakuoti,verkti negali?Stebisi,kad išsigandę vaikai verkia?Beraščiai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų