Atviri gyvūnų teisių savanorės liudijimai: aktyvistai persekiojami, kėsinamasi į jų gyvybes

Kai kurie šunų veisėjai teigia, kad Lietuvoje neskatinama sąžininga veislininkystė – esą daroma viskas, kad būtų kuo daugiau nelegalių šunų daugintojų. Negana to, skundžiasi ir gyvūnų teisių aktyvistai – tikina, kad jie yra persekiojami, o viena laidos „Karštais su tv3.lt“ kalbinta savanorė teigė, kad jos persekiotojai vos nesuvažinėjo.

„Čia yra sukurta atitinkama verslo sritis. Jūs paskaičiuokit, kiek yra šunų su dokumentais ir su tuo mėlynu popieriuku, ir jūs pamatysit, kiek yra pinigų. <...> Čia tūkstančiai šunų yra ir kasmet tai vyksta. Paleista dauginimo sistema ir ta veislė, veisimas yra visiškai paskutinėje vietoje. Apie veislę niekas nekalba, tik žiūri, kaip greičiau gauti tą popieriuką į rankas ir nubėgti už tvoros kergti kalę“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ teigė šunų veisėjas Rinaldas Janušaitis.

Problemas į viešumą keliantis Rinaldas – išmestas iš vokiečių aviganių savininkų klubo, nes nesutinka su esama tvarka.

„Jeigu esi nepatenkintas, tai tave išmeta iš klubo ir viso gero. Ir baigėsi viskas“, – tikino Rinaldas.

„Didelė organizacija. Labai patogu šitą organizaciją padaryti bloga ir tapti didvyriu. Bet iš tikrųjų pas mus nėra tokio dalyko. Veisimo nuostatai yra labai griežti, galbūt netgi griežtesni negu daugelyje kitų šalių“, – gynėsi Lietuvos kinologų draugijos prezidentė Ramunė Kazlauskaitė.

Tuo metu kiti gyvūnų teisių gynėjai patiria ne tik spaudimą, bet ir terorą. Laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalisto kalbinta aktyvistė bijo atskleisti savo tapatybę, nes yra persekiojama tarsi medžiojamas žvėris.

REKLAMA

„Jaučiuosi labai nesaugiai. <...> Prie įvažiavimo tiesiog budi mašinos. Kai pamatai „BMW“ visokias, „Mercedes“ naujausius ir jie tiesiog stovi tenai įjungtu varikliu, niekur nevažiuoja ištisas valandas, paras, tai supranti, jog tikrai nesijauti gerai. Teko girdėti istorijų iš kitų savanorių, kaip juos vejasi paskui, gąsdina. Manęs pačios buvo vos nesuvažinėję, į vieną merginą stuktelėjo“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ pasakojo gyvūnų gerovės savanorė Vilma (vardas pakeistas).

Viskas prasidėjo po to, kai Vilma (vardas pakeistas) į dienos šviesą išvilko skandalingus šunų darbo metodus – paviešino nelegalias daugyklas ir jų veiklą.

„Tai tikrai nėra vieno žmogaus verslas, tikrai iš to gyvena ne viena šeima ir ne viena, gal net drįsčiau sakyti, organizacija. Tai yra mafija, uždirbanti milijardus“, – tikino Vilma.

Tai jeigu yra persekiojami žmonės, egzistuoja milžiniška kontrabanda, ką veikia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, muitinė, Seimo darbo grupė už gyvūnų gerovę ir apsaugą?

„Konkrečių atvejų tikrai nežinau, bet tokiai veikai tikrai turi būti užkirstas kelias ir mes tikrai eisim iki galo, kad tas būtų daroma, kad nebūtų galimybės toliau tokių veiklų vykdyti“, – aiškino Seimo laikinosios grupės „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą“ narė Virginija Vingrienė.

Gyvūnų globos aktyvistams žinomos pavardės – tai garsūs verslininkai, žinomi valdininkai, veterinarijos gydytojai ir net pareigūnai, kurie dalyvauja šiame nelegaliame versle. Bet šiuos ponus turi gaudyti ne aktyvistai, o galingus įrankius turinčios teisėsaugos institucijos.

Visą reportažą pamatykite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Ką į tokią situaciją atsakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, žiūrėkite laidoje „Karštai su tv3.lt“, kurią rasite čia:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-09-16 21:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie veisėjai yra sadistai!Kas juos dangstė?!!!
Atsakyti
-1

M
Mafija
2020-09-16 22:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Situacija nepavydėtina: prieš korumpuotus aukšto rango pareigūnus daug nepašokinėsi - būsi kaip Kedys viskuo apkaltintas ir rastas užspringęs skrandžio turiniu.
Atsakyti
-1

k
kitas koldūnas
2020-09-16 22:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Alioša, pasivadinęs Elita visiškas beraštis arba, kas labiau tikėtina - viskuo Lietuvoje nepatenkintas ir parazituojantis burliokas.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų