Padėtį dėl Covid-19 gelbėja sąmoningi tėvai: jei ne jie, apie protrūkius kiti sužinotų daug vėliau

Ugdymo įstaigose sparčiai daugėjant naujų koronaviruso atvejų, vis daugiau kritikos strėlių tenka Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Apmaudą dėl NVSC veiksmų lieja Gabijos progimnazijos direktorius, pyksta ir Vilniaus vicemeras. NVSC pripažįsta, kad apie atvejus pirmiausia sužino mokyklos ir ragina žmones likti sąmoningais.

Mokykla (nuotr. stop kadras)

Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas naujienų portalui tv3.lt sako, kad kritinėje situacijoje, kai virusas veržiasi į ugdymo įstaigas, mokyklos iš NVSC pasigenda greičio ir aiškios sistemos. V. Mitalo teigimu, labiausiai erzina tai, kad apie naujus koronaviruso atvejus mokyklose praneša patys tėvai, o ne NVSC.

„Įvertinus patirtį iš pastarojo laikotarpio atvejų mokyklose, mes matom, kad iš tikrųjų be rūpestingų tėvų pranešimų į mokyklas, kad jų šeimose vaikai susirgo, sprendimus būtume priėmę daug vėliau, nežinodami tikrosios situacijos“, – komentuoja V. Mitalas.

Vilniaus vicemero teigimu, situaciją dabar gelbėja tik sąmoningi tėvai.

„Tėvų pranešimas ir lėmė, kad, pavyzdžiui, Gabijos progimnazijoje klasė buvo izoliuota nuo pat ketvirtadienio. Būtent toje vienoje klasėje ir buvo paplitęs židinys, 8 atvejai, kaip parodė savaitgalį pasirodžiusi informacija“, – sako V. Mitalas.

Aiškesnių veiksmų norėtų ir mokyklos

Dar anksčiau Gabijos progimnazijos direktorius Andrius Kniška naujienų portalui tv3.lt komentuodamas apie protrūkį savo mokykloje taip pat sakė, kad norėtų aiškesnių NVSC veiksmų ir algoritmų.

REKLAMA

„To galutinio, tikslaus tokio sudėlioto aiškumo norisi, kad viskas būtų pažingsniui, kaip ir kokiu atveju viskas turėtų būti atlikta. Dabar, be abejo, ši situacija mums yra aiškesnė, bet vieningas algoritmas duotų daugiau vienybės ir tikslumo“, – sakė A. Kniška.

NVSC: apie naujus atvejus greičiausiai ir sužino pačios mokyklos 

NVSC gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė sako, kad kaip tik mokyklos apie naujus užsikrėtimus ir sužino pirmosios, o tik vėliau žinios yra perduodamos NVSC.

„Kai suserga mokinys, tai pirmiausia tėvai, žinoma, informuoja savo vaiko mokytoją, ugdymo įstaigą. Ugdymo įstaiga informuoja savivaldybę. Todėl tai jau ne pirmas atvejis, kai savivaldybė praneša išorei šią informaciją“, – situaciją komentuoja D. Razmuvienė.

NVSC specialistė taip pat teigia, kad užtrunka ir informacijos perdavimas iš vienos įstaigos į kitą.

„NVSC sužino vėliau, nes tai yra perduodama informacija į e.sveikatą ir e.sveikatoje informacija yra gaunama labai sausa: asmuo, gimimo metai, bet reikia sužinoti būtent apie ugdymo įstaigą, o apie tai e.sveikata nežino“, – sako D. Razmuvienė.

Norėtų oficialaus pranešimo

Vilniaus vicemeras sako, kad norėtų apie naujus atvejus sužinoti iš NVSC, o ne iš tėvų.

„Kviesčiau NVSC sugalvoti būdą, kaip operatyviai informuoti ar tai mokyklą, ar tai savivaldybę, šiuo atveju, mokyklos ar darželio steigėją. Kai tik pasirodo sistemoje įrašas apie teigiamą atvejį, būtų galima operatyviai priimti sprendimus. Būtų geriau, jei mes tą susižinotume oficialiai“, – mintimis dalijasi V. Mitalas.

Šiuo metu koronaviruso atvejai patvirtinti daugiau nei trisdešimtyje šalies ugdymo įstaigų. Iš viso Lietuvoje yra nustatyti 3442 Covid-19 atvejai.


Rašyti komentarą...
T
Tėvas
2020-09-16 20:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką ta razmuvienė išvis veikia ir už ką algą gauna,jei už ją darbus daro tėvai ir mokyklų vadovai?!Ji moka tik nurodymus po laiko dalinti?Nafig -nesikeikiant!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų